PEEGLIKE, PEEGLIKE: Annika seisis tihti peegli ees ja tihkus nutta, sest nägi seal paksu ja koledat tüdrukut. Foto on illustratiivne. Foto: AOP
Kristiina Tilk 29. jaanuar 2014 07:00
Ema sundis oma last neelama kaalu alandavaid tablette.

Ema solvavad märkused viisid noore tüdruku nii kaugele, et ta otsustas toidust sootuks loobuda. Etteheited tütre kehakaalu kohta ei lõppenud aga ka siis, kui tüdruk lebas haiglavoodis: "Ema küsis mu käest nüüd, et mis mul viga on? Et kas mul pole mõistust peas, et end näljutan?"

Terve elu pisikest kasvu ja kleenukese Annika (nimi muudetud) lugu sai alguse juba varajases nooruses, kui ema pidevad kommentaarid tütre kehakaalu ja väljanägemise kohta viisid tollal vaid 12aastase tüdruku järk-järgult süvenenud toitumishäire anoreksiani.

"Mu ema "hellitas" mind tihti sõnadega, et vaata, milline sa välja näed – jalad on jämedad, tagumik suur ja lott ripub lõua all. Võimalik, et pisike probleem oli juba varem, kuid kui haigus süvenes, käisin ma viiendas klassis," meenutab Annika.

Peale selle sundis ema Annikat käima trennides, istudes samal ajal kõrval ning vaadates, et kas ja kui palju tütar ikka harjutab ning arvustas häälekalt. Ema rõhutas kogu aeg, et ega kasu pole trennistki olnud.

"Ta ostis mulle riideid suuruses M ja L. Andis need üle lausudes, et ta proovis endale, aga jäid suureks. Tahtis, et ma prooviksin, sest mulle peaksid need parajad olema. Tegelikult muidugi uppusin nendesse," ütleb Annika ja lisab, et ema on vastupidiselt tütrele üsna kogukas: "Kui seisame kõrvuti, saaks temast kolm mind."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

Miku 30. jaanuar 2014 10:45
Ei miskit muud kui sellised seinaäärde panna ja maha lasta!
mul oli 30. jaanuar 2014 07:24
olukord täpselt vastupidine
ema püüdis mind kogu aeg toita võimalikult hästi.pidin taldriku tühjaks sööma
söin tühjaks aga oksendasin kohe välja
sõin vähe ja oli pidev isupuudus
käisime mõõda arste ja isegi psühhiaatri juures
keegi ei leidnud,et midagi oleks valesti
aga ma sain tast aru siis, kui mul omal olid täpselt samasugused lapsed
mure oli,aga vast see oli siis geneetiline
aga tige ma seetõttu küll polnud,sest sain aru,et ema muretses
ka tüseduse tõttu võib ju emal olla mure,sest noore inimese tüsedus toob talle kaasa muud häda
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS