Eesti uudised

Nõustaja: see ei tule heast elust, et inimesed on kõrini võlgades

Juhan Haravee, 29. jaanuar 2014 07:00

40 KOMMENTAARI

k
kuule mulk/ 29. jaanuar 2014 22:20
Kõige suuremates võlgades on meil need, kes rahasid kandivad ja suuri rahasid. Nende peale ei hakka ükski hammas, nagu näha ja kaudselt on nad eesti rahva vaesumises süüdi küll.
v
Viin on kallis/ 29. jaanuar 2014 20:35
Eriti klubides, aga need on puupüsti rahvast täis! Konjak ja šampa voolavad ojadna. Kui paar päeva palgapäevast möödas , siis on tasku tühi! sama kasiionokunnidega. Kuluada võik ikka niipalju, kui raha on, siis pole ka probleeme.
a
ants/ 29. jaanuar 2014 20:05
Tänu kiirlaenule on pooled inimesed vähemalt elus, kui sul on pere ja saad naisega mõlemad miinimum palka siis on väga raske üldse elada, tuleb ainult oma võimekuse piir ära tunda ja mitte ennast lõhki laenata, see on väga raske aga võimalik
m
MATS/ 29. jaanuar 2014 19:27
Võlgu võtmine ning aina võlgu elamine on elulaad, mida meile pidevalt reklaamitakse ning peale surutakse. Teadagi kelle huvides ning kes reklaami kinni maksab. Nii kujundataksegi üldist arvamust. Mäletan ühte juhtumit buumi ajast, kui kõik muudkui laene tegid. Seltskonnas muudkui vesteldi laenudest, hüpoteekidest, liisingutest j.n.e. Ja kui minu poole pöörduti ning ma ütlesin, et minul pole mitte ühtegi laenu ega liisingut, valitses ruumis äkki vaikus. Mind vaadati kui valget varest. Või kui debiilikut,kes ei oska isegi mitte piip-piip teha, et raha vastu võtta. Et täiesti lootusetu juhtum. Aga kui tuli masu, kõrbesid nii mõnedki laenuvõtjad. Käendajad jäid majadest-korteritest ilma. Laenuvõtjad ägasid tagasimaksete raskuse all - sissetulekud olid ju äkki langenud. Ka minu palk kukkus, kuid minul polnud vähemasti laenukoormiseid kaelas. Muidugi on laene võtmata raske elada,tuleb nii mõnestki loobuda. Ostu jaoks oodta ja raha koguda. Kuid see-eest ei nuuma ma oma palgast ka mingeid liigkasuvõtjaid ning lõppkokkuvõttes jääb mulle rohkem alles. Mida uuteks ostudeks säästa.
m
mulk/ 29. jaanuar 2014 17:18
need kes on suurtes võlgades on lollpead , ei midagi muud!
s
sms orjus/ 29. jaanuar 2014 17:06
Kui Eesti Vabariigis istuvad pukis sellised moraalsed uroodid,kes kehtestavad miinumumpalgaks mingi peenraha 355 euri,millest inimene saab katte 299 euri,siis pole motet mingit taisjobistatud ila vastutustunde kohta ajada,sest te rikkad irisejad ei tea,mis on toeline vaesus.Te ahveristid elate nende vaeste arvel.Kui elu on nagu lill ja istutakse oma peki ja papihunniku otsas,siis on muidugi hea kagiseda,et oi jummel,kui lollid ja mida veel.Aga mida kuradit see voimulolev valitsus parem on,et tema peab saama 15 korda rohkem,kui miinimumpalgaline.Ah muidugi,meelde tuli,tema lakub SMS laenajate taldu,et amma kotti ikka midagi pudeneks.Odav riik ja odav moraal ja empaatiavoime.
q
Qwert/ 29. jaanuar 2014 16:50
Eks see ikka kahe otsaga asi ole. Enamalt jaolt on vaesus tingitud rumalusest, ehk vähesest haridustasemest.
t
to oh jah/ 29. jaanuar 2014 16:41
no milles see sinu tarkus siis seisneb kui ainult selle tõttu võtad laenu, et telekas reklaamitakse?

w
w/ 29. jaanuar 2014 16:33
Huvitav,kes selles küll süüdi on.Valitsus on süüdi.Inimesed kes käivad tööl,pole palka ollagi.Inimesed,kes ei käi tööl,pole ka palka ollagi.Aga kõik tahavad elada.Kurb aga tõsi.Mis siis teha.Kui asi on nii hull,miks siis seadusega ei keeleta ära sms-laenud.Miks.Kes sellest võidab.Huvitav mida eesti valitsus küll mõtleb.Aga neil pole aega rahva peale mõelda.On vaja oma liiva kastis mängida.Mis sa kana kaagutad,pane foolium mütsike pähe ja ütle,et su naaber riigi valitsus on jobu jne,jne.
e
Ehh/ 29. jaanuar 2014 16:29
Plusside miinuste osakaal kommentaaride all, näitab selgelt, ajulagedus on üha laianev trend
a
Arvustaja/ 29. jaanuar 2014 14:18
Kas vöiks kuskiltki lugeda,kes kasutavad laste kontosid?
o
oh jah/ 29. jaanuar 2014 12:13
Anonüümselt oleme kõik kõvad arvustajad.Ma ei pea õigeks SMS laene aga no vaadake kana 2 te iga reklaami pausi ajal 3- 4 laenupakkuja reklaamid.Pealegi kõik need kellel lapsi pole te olete TARGAD!!!!!
m
MATS/ 29. jaanuar 2014 11:36
On pakutud lihtsat retsepti. Kontrolli oma igakuiseid tulusid ning kulusid, planeeri neid ja pea arvestust. Ära osta kõike mis silma hakkab ja ära mine pealetükkiva reklaami õnge. Mõtle enne iga ostu, kas sul on seda ikka vaja või saad muidu kah hakkama. Ära kuluta suitsule ega alkoholile. Pane iga kuu pisutki, kas või 5-10% sissetulekuks tallele. Suuremateks ostudeks, ettenägematuteks kuludeks j.n.e. See on küll raske ning nõuab iseloomu, kuid on siiski võimalik. Omades väikest reservi ei pea sa iga kord kohe kiirlaene võtma. Pea meeles, et kiirlaene võttes nuumad oma töö ja vaevaga mingeid laiutavaid rahatuusasid. Näide hiljutisest telesaatest: kui võtad 100 eurot SMS laenu, siis aasta lõpuks on see kasvanud juba üle 240-ne. Või meeldib sulle ehk tõesti liigkasuvõtjaid orjata? Kui oled end juba sellistesse võlgadesse mässinud, on end hiljem juba raske vabaks rabelda. Maksad kümnist elu lõpuni ning jäädki võlgadesse.
n
njah/ 29. jaanuar 2014 11:22
swedbanki ütlus, et tulgu ja küsigu meilt siis pigem nad saadavad sind raha küsimise peale viisakalt peesse. Sellepärast võetakse laenu sealt kust antakse. Ja see on MINU asi kust ma võtan ja mida ma selle rahaga teen, mitte panga.
s
sdf/ 29. jaanuar 2014 10:41
Suure janu korral juuakse ka porilombist, see on teada-tuntud tõsiasi.
l
liina/ 29. jaanuar 2014 10:40
Artiklis on öeldud, et enamus nõustamist vajajaid ei avalda oma rahakäitlemistavasid, aga nõustaja teab, et nad kõik kasutavad laste kontosid? Huvitav, kuidas ta seda siis teab? Tegelikult lihtsalt oletab?

a
29. jaanuar 2014 10:33
arvan, et enamus võlad on tekkinud siiski valedest otsustest. Miks meil põhikooli tasemel pole majandusõpetust. Võrdlen tihti poes inimesi ja nende ostukorve. Üldistus on see, et ei oska pensionär raha lugeda ega ka paljud need, kellel paistab raha niigi vähe olevat.
n
nojah/ 29. jaanuar 2014 10:30
ehe näide eesti elust, kui eile näidati varjupaigataotlejatele remonditud kortermaja. Küla ainuke remonditud maja ja mustad poisid mängivad soojas toas pinksi. Pärismaalane väriseb oma suurte küttearvetega kõrvalasuvas remontimata majas ja võtab SMS laenu, et arveid maksta monopolidele. Norm riik...
ü
üksikema/ 29. jaanuar 2014 10:07
varem olin ma kurb selle üle. et elu kui sellist ma enam kunagi elama ei hakkagi. nüüd olen kurb. et kas mu lastel on kunagi elu ? eesti riigis ? kindlasti ei kuulu ma seltskonda. mis nähtud saatest "Allakäigutrepist üles" - eesti riigis on olematu sotsiaalse staatusega ka palju selliseid. kes soome-suguses riigis oleksid täiesti vabalt norm hakkama-saavad kodanikud. siin riigis aga tunned iga Jumala päev. KUI üle-arune sa oled. ja KUI üle-arused on su lapsed. ja siis televiisoris kukub tänitama miski 4000 € teeniv onkel. et kuidas ma ikka ei armasta oma riiki ! fakk !
m
minu soovitus/ 29. jaanuar 2014 09:46
b
Bla/ 29. jaanuar 2014 09:40
Tänane reaalsus on eilsete otsuste tulemus.
h
Heast elust/ 29. jaanuar 2014 09:34
kindlasti mitte. Üks põhjus peitub VÕS-is, mis on liigkasuvõtjate poole kaldu. Teine põhjus on meie madalas elatustasemes, inimeste väärtushinnangutes ja poliitilistes valikutes. Ühesõnaga asume veel inimarengu madalamatel astmetel ja tõusuks ruumi on kui ainult tahtmist ja tarkust jätkuks.
a
ab/ 29. jaanuar 2014 09:32
paljud lastekontokasutajad on lastevorpijatest pätid ja vargad, kes kõigile võlgu on, omad kontod suletud ja nüüd lastekarja taha peitu poevad! Nii kurb kui ka see ei ole, aga meie väikses riigis neid ikka jätkub! Ise ees, pärast lapsed taga!
n
nn.inimene/ 29. jaanuar 2014 09:31
olen siiani suutnud elada ilma laenudeta, aga mis hinnaga- eluase laguneb, hambutu olen ka, kuu sissetulek ; invaliidsus+ väike palk kokku 240 eurot. vanus 52, mis edasi? kuhu see elu välja viib, ei tea. isegi sülitada ei taha selle riigi peale mõeldes.

a
Arvamus./ 29. jaanuar 2014 09:17
Raha kasutamist on vaja õppida. Sotsialism võttis ära vastutustunde oma elutingimuste eest. Kes kõvemini kisas sai tasuta korteri ja selle maksumus, ega ülalpidamine ei huvitanud kedagi. Nüüd on kätte jõudnud tagajärjed.
a
alo/ 29. jaanuar 2014 09:07
ma arvan et swedbank lahmib ka väheke..swedbank võiks oma teised asjad üle vaadata tahtsin sealt saada 2 aastat tagasi kodulaenu öeldi ei aga soome pank ehk nordea andis heaga kohe..Swedbank lahmid ega seal töötavad ka mitte haridusele vastavad töölised.::)
p
petja/ 29. jaanuar 2014 08:59
Näppude klõbistamisest on s.....s palju abi ka
Teeme parem Ukrainat! siis ja ainult siis hakkavad kõrvad liikume ....ei enne
k
Ka mitterikas/ 29. jaanuar 2014 08:54
Ei võeta SMS laenu ainult sellepärast, et süüa osta, minge nüüd.Olen küll näinud, milleks seda kasutatakse. Kui inimene ei mõtle ega arvesta, mida ta endale lubada saab või mida mitte, siis ei ole selles ei riik ega keegi teine süüdi. Nõustama peaks hoopis selle koha pealt kuidas elada vastavalt oma võimalustele, et mitte sattuda järjest suuremasse puntrasse oma eluga, kust lõpuks ongi üliraske välja rabeleda.
o
oh, ja/ 29. jaanuar 2014 08:42
Kui sul ikka on kohtutäituri poolt konto kinni siis tulebki teiste kontosid(lapse) kasutada, kuidas muidu maksad oma maksud, elektri, telef ja muu neti panga kaudu ei saa ühtegi makset teha ja lähim pank asub 75 km. kaugusel ja hakkad siis pangas, iga tehing maksab tohutult isegi töötu abiraha välja võtmine maksab oma kontolt 3 euri. Kui jääb ikka miinimum alles siis peaks seda ka saama kasutada netis maksude maksmisel aga võta näpust, kaardiga ei saa isegi maksta ega raha välja võtta ja parastajatel pole vaja kommida iga ühega võib midagi juhtuda kunagi.
m
madalapalgaline/ 29. jaanuar 2014 08:36
meie elu on algusest saati niikaugele viidud ,et teatud osa inimestest sellises olukorras ,kui tahad oma lapsi toita ,kasutad äärimiolukordi.Kõik need ettevõtted ,kes monopoolses seisus kasutavad julmalt olukorda ,suurte hindadega ,lõigates meeletuid kasumeid ja seda kõike riigi heakskiidul.Nii peabki olema liberaalne turumajandus.Seda ei arvesta keegi kui suured on suuremal osal inimeste sissetulekud,kui palju on madalapalgalisi ,pidev hinnatõus,töökohtade nappus.Elad ühes Eesti otsas ,kui tahad tööd ,käid võibolla teises Eesti otsa,aga selleks peab olema sõiduvahend.Inimesed on viidud ikka äärmisse olukorda,siis imestatakse,miks lahkutakse,seda ei tehta kaugeltki kerge südamega ,tean omast lähikonnast.Kui tahad peret toita normaalselt tuleb minna.Ja parem kui suudad leida koha ,et ka pere järele viia.Kes aga minna ei taha ,mõtleb siin punnitada ja katsetabki laenuvõtmist ,sest elada on vaja,korraks kergendus.Kuid see pole lahendus.Kui noor loob pere,kuhu ta läheb?Vaja elamispinda ,ikka laen.Õudus kuubis,mida need ei mõista kes teenivad piisavalt,nende ükskõiksus vaesemate vastu on üleolev,Ise oled süüdi.Tühi maa,lagunevad külad,tühjad korterid.
r
Riik/ 29. jaanuar 2014 08:30
ei ole riik kui ta enda hädiseid ja nõrku ei kaitse. Need puukidest SMS laenuhaid tuleks kõik ilma kohtuta trellide taha panna!
l
lupgupeetud võlanõustaja!/ 29. jaanuar 2014 08:27
väga valesti olete asjadest aru saanud, just heast elust, liiga heast elust, see tulebki, et laenu võetakse. inimesed on harjunud kõike saama ja kohe, tänapäeva inimesed ei soovi millegi nimel pingutada ja vaeva näha, neil justkui ongi õigus omada igasugu tehnikavidinaid ja internetti ja erinevaid riideid jne jne jne. vanasti öeldi, et tuleb suu säkki mööda seada, aga enam see ei kehti. pole kunagi ega kuskil pidanud laisk ja harimatu inimene pidanud hästi teenima, ei pea ka praegu ning sellised võiksid ka elada selle raames, mida suudavad teenida. ehk miinumimpalgaga elagugi või õppigu juurde ja olgu agaramad. selliste õigustmine on kuritegu ning karuteene, miks te seda teete?

t
to jah, 07:22/ 29. jaanuar 2014 08:17
Sinu tsitaat: "Nad on surutud nii nurka, et kaine mõistus ei tööta enam". Tõsi. Isegi looduslik alalhoiu instinkt enam ei tööta. Kuhu jääb "nurka surutud loomgi kaitseb ennast kõikvõimalike vahenditega"? Sedagi on raske mõista, sest kaine mõistus ei tööta enam. Nii kaua, kuni kaine mõistus seda ei võta, kestab kõik edasi.
j
jah/ 29. jaanuar 2014 08:10
õ
õhtulehe stammkommentaator/ 29. jaanuar 2014 08:04
Süüdi on Ansip ja Ligi, kes ei pane igale lollile kõrvale valvurit, kes ei lase lollil uue nutitelefoni jaoks SMS laenu võtta. Sest loll ei saa ju aru et kui tal sel kuul ei ole raha siis järgmisel kuul läheb tal laenuprotsente makstes veel raskemaks. Oi kui kurb ja raske on lollide elu. Aga sotsiaaldemokraadid võtaksid laenu ja jagaksid selle lollidele laiali! Ja raha laenu tagasimaksmiseks võtaksid pursuidelt!
e
Ehh/ 29. jaanuar 2014 07:54
See näitab pigem inimeste harimatust ja vastutustunde puudumist, ikka kõik teised on süüdi, kui sellise petuelu tagajärjed hakkavad kätte jõudma
t
totu/ 29. jaanuar 2014 07:30
Kahtlemata ei kujune probleem heast elust.Asja põhjus peitub eelkõige riigis,selle finantspoliitika olemuses või olematuses.Kui seltsimehed toovad alatasa võrdlusi kas Rootsi,Taani vms-tega,ei mainita kunagi asjaolu,et ostes nt.Taanis 3000-ga mingit jubinat,on seal ka palk nt.5000,aga mitte nadu Estonia riigis,kus jubin maksab 3000 pluss 1000,palk on aga 500 miinus maksud.Raske on sedaviisi jõuda isegi Euromaade esiviisikusse,normaalsest elust ei saa sellises kontekstis rääkidagi.
l
lisaks/ 29. jaanuar 2014 07:28
hea on arvustada inimesi pangaametnikel,poliitikutel kes ei tea elu kus vanemad peavad valima toidu ja koolis nõutavate tingimuste üle. Kui on kohustus teatrikülastus ja pärast tunnis arutatakse nähtutut mille eest pannakse lapsele hindeid siis õpetaja ei küsi kas ja millisest rahast vanem seda saab oma lapsele(lastele)võimaldada.Kust ja mille arvelt(tavaliselt toidu ) see raha tuleb.
Jube on kuulata selliste pangaanalüütikute nn. muresid mida TV-s näidatakse.
j
jah/ 29. jaanuar 2014 07:22
ma ei kiida sellist tegu heaks aga see näitab kuhu on viidud meie inimesed.Nad on surutud nii nurka et kaine mõistus ei tööta enam.haaratakse igast kõrrest et raha söögiks saada.Mitte ainult söögiks.Kui näiteks meie haridus (suhtlus kooliga) on kolinud internetti,aga toimetuleku taotlusel peetakse seda luksuseks siis on ikka midagi nihu siin eestis.Sots.ametnikud nagu elaksid teisel planeedil koos poliitikutega,et ei tea mida esmatarbekaup tähendab .See tähendab ka haridusteel käimiseks vajaminevat.Nii et aeg on asjad poliitikute peakestes poliitikutel ümber vaadata.Mitte nämmutada ja arutada ja arutada ja arutada.............