Juhtkiri

Kiirlaenuorjus riigi lahkel loal

Õhtuleht, 28. jaanuar 2014 17:31

31 KOMMENTAARI

m
muidumees/ 18. veebruar 2014 08:46
Artikli autoril vist pole kõrgharidust. Kui oleks, ta teaks, et meil on liberaalne majanduspoliitika, mis näeb ette hundiseadusi - kes ees, see mees. Meie riik ei sekku siseasjadesse. See on vajalik majanduse kiireks arenguks. Mis siis, et kodanikkond sellepärast kannatab ja lõhe rikaste ja vaeste vahel suureneb.
Aga see-eest on meie peaminister uhke oma Eesti üle. Meie, kodanikkond, peame nentima tõsiasja, et meil on kaks valikut: kannatada või harida ennast ja muuta Eesti sisepoliitikat. Niisama säuksumine ei muuda midagi.
a
anni/ 17. veebruar 2014 12:46
olin aastais vaga rumal.minu palk oli vaga hea.arusaamatuks jaid n n rikkad eestlased,maju kerkis kui seen,igauhel oli auto,uus laptop,,soojamaa reisid jne.tootasin,kui hull,aga ikka tuli autoost edasi lukata jne.puhkusest ei saanud unistadagi,kui oled FIE Eestimaal,maksud on nii korged,ainult tootad...
aga lopuks kui hakati maju muuma,,jousid mullegi kohale,raha oli laenatud,pole omanud uhtki laenu,olen vaid talumaja omanik,15h metsaga,vaike 2 toaline korter ,aga laenu pole,,,saan reisida ,lapsed puudust ei kannata,kasutatud riideid ei osta,
t
Tanel../ 15. veebruar 2014 19:08
Kohtutäiturid ja inkasso firmad mõnitavad inimesi et helistavad öösiti ''makske raha tagasi, millal te seda teete ?!'' Saadavad kirju jne. Pressivad igapäevaselt ja viivad inimese hüsteeria piirini.
PALUN ÄRGE VÕTKE LAENE!!! Näete et riik ei aita, nad saavad nende käest protsente ja sellep hoiavad oma suud kinni. Te olete üksi siin eestis ehk selles supis ja teid pole riigile vaja kui aint hääletada ja raiskama oma raha ja maksud peavad olema tasutud õigeaegselt.
Muuks pole siin sitases eestis kellegile kedagi vaja!!! SEE ON FAKT!
Ma ei pea silmas oma perekondi!!
a
arvan nii,et/ 5. veebruar 2014 10:53
Lihtsaim oleks süüdistada selliseid laenuvõtjaid vastutustundetuses ja tunda kaasa kohtutäituritele, kes peavad laenuspiraali sattunuilt kiirlaenufirmade kasuks raha koos hiigelprotsentidega tagasi saama---vot see on nüüd küll hull lause--kohtutäitur on seaduslik väljapressija!! ise lisab suureprotsendi ja mõnitab inimesi kuidas saab--kaasatunda--nalja teete või?? inimestele tuntakse kaasa--kas te pole kuulnud lugusi,kus kohtutäiturid tegutsevad--mõnitavad ja alandavad?? kaas tunda?? müstika ikka!
S
!!!!/ 2. veebruar 2014 19:21
Seadusandjad on pimedad ja osaliselt kinni makstud. Põhjendus, et meil on vaba turumajandus, ei saa olla põhjenduseks kui selline tegevu mõjub laastavalt kogu ühiskonnale.
Keegi peab sellise riiklikul tasemel korralageduse eest siiski vastutama. Kuna keegi seda ei soovi korrastada jääb üle vaid loota anarhiale mis tekib kui inimestel puudub muu väljapääs.
Ajaloos on küllalt näiteid kus võlanõudjad lihtsalt kõrvaldati.
j
just nii on/ 31. jaanuar 2014 13:04
viimasel ajal tuleb neid kiirlaenu reklaame uksest ja aknast, nii sageli, et lausa vastik on ja ajab vihale. Liigkasuvõtjad vastutusele võtta. Miks on laenude protsent nii kõrge? Ja üleüldse, kuidas neid laenukontoreid nii massiliselt on? Mõned siin soovitavad õppida, aga kas need laenajad on kuskil õppinud, võimalik ju teiste arvel ratsa rikkakas saada.
d
D'O./ 29. jaanuar 2014 17:18
Kõigepealt tuleks ära keelata see igast aknapraostki sissevohav kiirlaenukontorite reklaam ja seejärel hakata piiama seda metsikut laenuorjusesse viivat laenuprotsenti, sest nii ei ole ju võimalik edasi elada, kui varsti juba 15 & elanikkonnaast on selle küüsis vaevlemas, kuid eelkõige tuleb meil inimeste palkgad (ka pensionid = SISSETULEKUD ükdse!!) viia normaalsele tasemele, et inimesed ei peaks sellist kiirlaenu üldse võtmagi! Praeguste sissetulekutega polegi ju inimestel võimalik ära elada!!
r
Riigiisadel vist/ 29. jaanuar 2014 16:37
kiirlaenukontoreis käpp sees.kuidas muidu saaks see julm liigkasuvõtmine sujuda nii kuldselt. Mõeldud vaesema rahva auru väljalaskeventiiliks too näiline abivahend.Nüüd kisa- kära lahti-miks laenate ja elate edasi,koolege maha parem pagana näljarotid.
Minge ülikoolidesse ,saage diplomeerituiks nagu meie siin Toompeal ja tulge kõik valitsusse/parlamenti tööle.

e
eit/ 29. jaanuar 2014 15:57
Paljud ütlevad, et sms-raha ei anta vägisi... Poole aasta tagune näide: sain sõnumi tekstiga, et minu laenutaotlus sai positiivse vastuse ning edasiseks toiminguks on järgmised juhtnöörid. Tule taevas appi! Pole mingit taotlust esitanud! Helistasin saatja numbril ning andis ikka kaubelda, et pole helistanud ega laenu soovinud. Pärast isegi vabandati... Tihti leian oma postkastist "väga soodsaid " pakkumisi. Tänane oli veebruarikuu sooduspakkumine. Kui reklaam ei mõjuks üldse, siis vaevalt et eksisteeriks seda vägevat "tööstusharu".
s
siililegi selge/ 29. jaanuar 2014 14:57
et need "firmad " on rahapesu. sellest saab igaüks aru. ka sellest saame aru. et riik laseb sel sündida. sest nii on parem valitseda. hoida inimesi hirmu all - see on igivana valitsemise viis. ja need. kes siin räägivad. et ei viitsinud õppida. siis neile ma tahaks küll soovida. et sellistel sünniks endal lapsed. kes ei saagi üle Põhikooli kuhugi. ja olen veendumusel. et ka abitööd ja liht-tööd peavad olema norm palga eest. mitte ainult asjapulkade palgad. absoluutselt iga töö peab olema väärika palga eest ! kust üldse selline mõtte-viis. et kui töö on labane / lihtne. siis selle töö tegija ei olegi nagu inime vä? jah. selge see. et mida kõvem haridus jne. et seda kõvem elatus-tase ja palk ja preemiad. aga ka ühiskonna kõige madalam aste peab olema inimväärne ! SEST IGA KETT ON JUST NII TUGEV - KUI TUGEV ON TEMA NÕRGIM LÜLI ! seda enam. et see eesti riik on nii nii tilluke ! :-)
r
raivo/ 29. jaanuar 2014 13:14
meil puudub inimeste nõustamine ja praktiline abi andmine inimestele,et raskest finantsilisest olukorrast välja tulla.kõik ümberringi on äri.
k
Kiirlaen/ 29. jaanuar 2014 12:51
Isegi siis kui ollakse vaene ei tohi niisugusesse lõksu nii kergelt langeda....kiirlaenu kontorid ahvatlevad laenu võtma aga selle peale inimesed ei mõtle kui suur on intress ja kuna peab tagasi maksma. Eks ikka inimene ise on süüdi kui nii kergelt reklaami ohvriks langeb. Enne ikka mõtle hoolega kas tasub võtta laenu ja kas mul on selleks ka võimalus et ma saan selle tagasi ka makstud. Sedasi huupi võetud laenud viivadki inimesed pankrotti.Enne mõtle ja siis tegutse.Ei maksa ikka pea ees tulle hüpata. Kiirlaenu kontorid ei ole selles süüdi,süüdi on see kes võtab ja õigel ajal tagasi ei maksa. Loll on see kes end nii kergesti lõksu laseb meelitada. Reklaamiohvreid leidub,nad pole peidus.
t
to jaak/ 29. jaanuar 2014 11:55
jah Lenin sinus pettuma ei pea...küll aga Adolf ja Stalin olex sind Gaasikambrisse ja Siberisse Suvitama saatnud
j
Jaak/ 29. jaanuar 2014 11:45
Pintsaklipslastest parasiitide,vereimejate,liiakasu võtjate reklaam ja rahva röövimine peaks olema igas vähegi humaanses riigis olema keelatud. Lurjustelt tuleks kokkuröövitud lossid,jahid,luksusautod ja suvilad konfiskeerida.
a
ants/ 29. jaanuar 2014 10:36
Teen ettepaneku kiirlaenukontorid koheselt sulgeda. Need firmad on nju kõige suuremad rahapesijad!
t
t m/ 29. jaanuar 2014 09:23
Kiirlaen = üle oma võimaluste elamine vahel ka teiste ees laiutamine,mida eesti meedia jõuliselt tagant tõukab.

k
Karutapja/ 29. jaanuar 2014 09:16
Korrektne ongi väita, et kiirlaen on eestimaalaste orjastaja. Aga eestlane on ju harjunud ori olema.... Kõige jaburam on täna see tõsiasi, et sel korral on meie orjastajad meie endi poolt valitud 101 tegelast Toompeal. Seadused soosivad täna eestlaste orjastamist.
h
HK/ 29. jaanuar 2014 08:33
aga kuidas riik saab ja tohib mind keelata kui ma tahan laenu vötta?
k
kes on rohkem süüdi kas see kes võtab laenu või annab laenu?!??!/ 28. jaanuar 2014 20:03
kui inimene kes üritab raha kokku saada et teha omale mingi tulutoov hea firma kust saab edukaks ja haljale oksale(rikkaks saada) või inimene kes koolis õppida ei viitsind ja arvas et pärast 9-ndat klassi ta enam kuskile õppima ei lähegi ja lähebki siis kuskile miinimumpalgale tööle ja siis kirub riiki et näe kus lops mul töö olemas aga palk niru ja kui oma arust hästi elada ei saa siis võtab pangalaenu!nii et kumba me mõistame hukka kas tublit inimest kes on rikkas ja edukas või haledad lumpeni kes on omaarust halva palgaga!
l
laen/ 28. jaanuar 2014 18:57
Kas juba ei hakka riik aru saama, et ka see, kes teeb päevast-päeva tööd ei ela palgast ära, eestlane on läbini vaene. Rääkimata sellest hiljuti avaldatud infost, et 100 000 kontot on suletud. See plära, et laste kaudu vormistatakse kiirlaene ei saa vastata tõele või kui vastab, siis kuidas see võimalik on, kui teise arvele väidetavalt pole võimalik raha võtta? Ega kiirlaenu turg ka kaua ela, kui võimalik klient otsa saab aga mis siis saab? kas jõutaksegi olukorda, et inimene läheb poodi vargile, sest lapsel pole kodus süüa- mina küll läheksin, kui enam midagi üle ei jää- kuigi enne ilmselt lahkuks siit ära., kõigil pole kahjuks ka see võimalik.
p
Palju õnne Eesti riigile/ 28. jaanuar 2014 17:58
180 000 on kolmandik tööealisest elanikkonnast.
1/3 Eesti maksumaksjatest on võlgades või praktiliselt võlgades kui mingi pisemgi hoop peaks nende finantsidele tulema.
1/3 inimesi on potentsiaalselt Eestist lahkumas, sest kord Eestis võlgadesse sattununa on sellest väga raske välja rabeleda.