OHTLIK SITUATSIOON: Jultunud varas ähvardas turvameest «pudeliroosiga». Õnneks piirduski see vaid ähvardusega. Foto: Stanislav Moškov
Karoliina Vasli 28. jaanuar 2014 07:00
Turvatöötaja Urmas (24) jäi ühes Tallinna toidupoes hätta toitu varastanud mehega, kes äsas talle õlle­pudeliga vastu pead, surus purunenud pudeli vastu kõri ja põgenes.

Turvafirma USS Security kõneisiku Diana Aljase sõnul sisenes laupäeval veidi pärast kella 15 Mustamäel Vilde tee kauplusesse noormees, kes läks lihaleti juurde, haaras mitu toodet ja pani kotti. Kattevarjuks võttis ta riiulilt kaks õllepudelit, millega suundus kui aus mees kunagi müüja juurde. "Kassas selgus, et noormehel oli kaasas raha ainult ühe pudeli jaoks, mille ostu järel hakkas ta poest välja minema," rääkis Aljas.

Vargal õnnestus põgeneda

Tema juurde läks turvamees Urmas, kes palus mehel oma kott avada. Viimane keeldus, viskas koti eemale ja püüdis minema joosta. Urmas püüdis mehe kinni välisukse juures õues. Too aga lõi talle seepeale õllepudeliga vastu pead. Et pääsemises kindel olla, surus varas lõhutud pudeli katkise ääre Urmasele vastu kõri. Pärast rüselust õnnestus vargal minema joosta. Aljas kinnitas, et teisi turvamehi sel hetkel poes polnud. Küll sõitis kohale üks nende patrull, paraku juba liiga hilja. Turvamehe ja varga arveteklaarimine kestis alla minuti.

Vargast jäi maha kott, kus sees varastatud kraam: 35 euro väärtuses kalatooteid. Saagiks sai varas 20 euro eest vorsttooteid, mille ta oli peitnud oma põue.

"Turvatöötajale andis kiirabi kohapeal esmaabi ning tuvastas kergemaid kehavigastusi ja väiksema peahaava. Praegu on Urmas haiguslehel," sõnas Aljas eile. Urmas andis politseile ka ütlusi suli kohta. Seda meest on poes varemgi nähtud ja on teada, mis kandis ta elab. Politsei ja prokuratuur kinnitasid eile, et varast veel tabatud pole. Tema nimi ja täpne elukoht on teadmata, otsingud jätkuvad.

Aljas selgitas, et selliseid juhtumeid Urmasel igapäevatöös varem ette polnud tulnud ja pigem on taoline turvatöötajale vastupanu osutamine harv nähtus. "Ütleksime, et kolmel juhul kümnest üritatakse minema joosta ning vastupanu osutatakse ühel juhul sajast," lisas ta.

Vihane naine tekitas bussijaamas kaose

Aljas rääkis, et üks viimaseid taolisi juhtumeid oli hiljuti Tallinna bussijaamas, kus üks naine häiris oma käitumisega teisi inimesi. Turvatöötaja palus naisel lahkuda, mispeale too tungis turvamehele kallale. Õnneks suudeti ta peagi taltsutada.

Detsembri lõpus oli vahejuhtum, kus ühel USS Security julgestatud objektil magas joobetunnustega mees, kes hakkas turvameestele füüsiliselt vastu, kui tal paluti objektilt lahkuda. Kuna ta käitus agressiivselt, kasutati tema vastu gaasi. Kohale kutsuti politsei, kes juhtumiga edasi tegeles.

EKSITUS: poevarga hoobid polnudki saatuslikud

2011. detsembris pälvis palju meediatähelepanu juhtum, kui Haabersti Rimi kaubanduskeskuse sissepääsu juures väidetavalt tapeti turvatöötaja Eduard Zinovjev. Nii prokuratuur kui ka G4S väitsid, et esialgsetel uurimisandmetel lõi põgenev poevaras Zinovjevit kaks korda pähe, mille tagajärjel too suri.

Sellest versioonist rääkisid kõik suuremad ajakirjandusväljaanded pikalt. Ekspertiisiaktist selgus hiljem, et turvamehe surma põhjus polnud mitte kahtlustatava poolt antud löögid, vaid südamerike.