Eesti uudised

Järvejääl rallitanud ATV põrkas kokku kelgutanud poisiga 

Maarius Suviste, 28. jaanuar 2014 07:00
RÄPINA JÄRVEJÄÄ: Kohalike elanike sõnul käib järvejääl rallitamine küll mootorsaanide, küll ATVdega. Ühtegi luba aga selleks väljastatud ei ole. Foto: ALDO LUUD
Räpinas juhtus üleeile õnnetus: juhtimisõiguseta juht lasi ATV järvejääl külglibisemisse, samal ajal lasi järvekaldalt kelguga alla poiss ja põrkas sõiduvahendiga kokku. Laps sai viga ja toimetati haiglasse.

Pühapäeval kella 16.40 paiku lasi Räpina paisjärvel ATVd Can-Am Outlander juhtinud Aigar (22) selle järvejääl külglibisemisse. Samal ajal lasi järvekaldalt kelguga alla kaheksa-aastane poiss ja põrkas ATVga kokku.

Politsei kinnitusel oli Aigar kaine, kuid juhtimisõigust tal polnud. ATV juht võeti roolist maha. Tema suhtes alustatakse menetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb juhiloata mootorsõiduki juhtimist. Selline rikkumine võib kaasa tuua kuni 400eurose trahvi või aresti, ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel. Ta lisab, et politsei teeb vallavalitsusele ametliku järelepärimise selles osas, kas sel järvel oli maaomanik lubanud sõidukitel liikuda.

Peitel toonitab, et järvejääl aset leidnud kokkupõrke puhul oli tegu õnnetusjuhtumiga. "ATV-l olid lindid all ja lindiäärega kelk kokku põrkaski. Saadud löögist paiskus kelk ümber ja laps kukkus kelgult maha," selgitab ta. Politsei teatel toimetati vigastusi saanud laps Tartu ülikooli kliinikumisse ja otsustati jätta ööks haiglasse meedikute järelevalve alla. Kliinikumi avalikkussuhete juht Kristi Tael teatas eile pärastlõunal, et laps on kliinikumi arstide järelevalve all.

Räpina vallasekretäri Kalle Lahtile teadaolevalt juhtus õnnetus Räpinas Võhandu jõe paisjärve jääl. Ta lisab, et Räpina vallavalitsusele ja Põlva maavanemale pole sel aastal esitatud taotlust kasutada riigi omandis olevat ala maastikusõidukite ja mootorsõidukite liiklemiseks: "Seega ei ole väljastatud vastavat luba."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee