Seisukoht

Eesti jalgratturi hind (4)

Urmas Vahe, reporter, 27. jaanuar 2014 17:16
Foto: MARIANNE LOORENTS
Pruukis vaid Prantsusmaa kaitseministril Jean-Yves Le Drian'il oma Eesti kolleegile Urmas Reinsalule helistada, kui maailma oligi ilmunud uus superjõud Eesti. USA, Inglismaa ja Prantsusmaa kõrvale, kes seni maailmas politseiametit pidanud olid.

Nagu arvata, ei möödunud Eesti nii hääletult häälekas samm kodutanumal vastukajata. Kohe tekkis vastupartei, mis on alati kõige vastu, ja soovis 55 kaitseväelase saatmise riiki, millest enamik eriti kuulnudki pole, otsemaid unustada kui äärmise lolluse. NATOga polevat mingit pistmist seal, kus ainult Prantsusmaa oma sõdu peab.

Teine leer, tulihingelised klaköörid, tundsid samuti oma võimalust. Hiina müürina seisid nad meie rahvusvahelise kohuse eest ja rääkisid Prantsuse diplomaatia ennastsalgavast abist eesti jalgratturite vabastamisel Liibanonis, millele peaks järgnema obroki tasumine prantslastele kuni viimsepäevani.

Veel krooni ajal rehkendati, et iga Eesti sõdalase pidamine välismissioonil maksab üks miljon krooni aastas. Ehk siis 65 000 eurot. Kui hinnad nüüd väga palju muutunud pole ja eestlased lubatult nelja kuu pärast koju jõuavad, teeb see missiooni maksumuseks 1,92 miljonit eurot. Jagame seitsme jalgratturiga ja saame ühe jalgratturi hinnaks, mida nüüd maksame, 270 000 eurot.