Eesti uudised

Nimeta baar taotleb kohtult õiguskaitset lahtiolekuaja piiramise vastu (7)

Toimetas Kristin Aasma, 27. jaanuar 2014 15:55
Nimeta baar Tallinnas taotleb kohtu kaudu linnavalitsuse korralduse tühistamist lühendada baari lahtioleku aega.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Tallinna vanalinnas tegutseva Nimeta baari omanikfirma Nimeta Management OÜ esitas halduskohtule kaebuse kesklinna valitsuse korralduse tühistamiseks, millega linn soovib ebaproportsionaalselt piirata baari lahtiolekuaegu.

Nimeta Baari omanike Vallo Palvadre ja Andrew Gleesoni sõnul paluvad nad kohtul kohaldada esialgset õiguskaitset ja peatada linnaosavalitsuse korralduse täitmine või kehtivus vähemalt kohtuvaidluse ajaks, edastas kommunikatsioonibüroo Peegel ja Partnerid.

Samal teemal

"Kesklinna valitsuse otsus, et alates 10. veebruarist peame uksed sulgema juba keskööl, on ilmselgelt tehtud rutates. Kahe baari lahtiolekuaegade meelevaldne piiramine ei mõjuta kuidagi vanalinna avalikku korda ning tänaval lärmavate piduliste probleemi lahendamise asemel lükatakse see lihtsalt sadakond meetrit eemale.

Varasema sulgemisega Nimeta baarile tekkiv kahju on äärmiselt suur. Suure tõenäosusega ei ole linnaametnikud võimelised ligi 350 000 euro suurust aastakäibe vähenemist riigivastustuse korras hüvitama, mistõttu palumegi kohtu kiiret sekkumist," rääkis Palvadre.

Kaebuse esitaja hinnangul ei haaku linnaosavalitsuse poolt baari lahtiolekuaegade piiramiseks toodud argumendid esitatud faktidega.

Nimeta baaril ei ole mitte ühtegi avaliku korra ega heakorra eeskirja rikkumist. Samuti ei ole ühegi läbiviidud müramõõtmisega tuvastatud, et Nimeta baaris oleks ületatud kehtivaid müra piirnorme.

Ka politsei on kinnitanud, et Nimeta baari tehtud väljakutsetel ei ole tuvastatud liiga valju muusika mängimist baaris. Seosed baari tegevuse ja vanalinna tänavail toimuvaga on samuti hinnangulised ega ole leidnud ühtegi faktipõhist kinnitust. Veelgi enam, ka linnaametnikud on ise avalikkusele tunnistanud, et tänaseks vaidlustatud korraldusega ei ole võimalik saavutada seatud eesmärki – avaliku korra tagamist vanalinnas.

"Meile tundub praegune olukord selgelt ebaõiglane ning usume, et baarile võimaldatud lahtiolekuajad jäävad mõistlikult kehtima ja tehtud investeeringuid ohtu ei seata. Kogu selle teema päevakorras oleku aja oleme püüdnud saada linnaga kontakti, et istuda maha ja rääkida asjast ning otsida ühiselt mõistlikke lahendusi. Seni pole see õnnestunud. Maailmas on sadu häid näiteid, kuidas avaliku korra probleemid saavad mõistlikus koostöös ettevõtjate ja linnavõimuga korda aetud," rääkis Nimeta baari omanik Vallo Palvadre.

1995. aastast sama nime all ja asukohas pidevalt avatud olnud baar on tõenäoliselt üks Eesti tuntumaid. Täna kuuluvad Nimeta omanikeringi eestlasest, austraallasest, inglasest ja iirlasest ettevõtjad. Ettevõte annab tööd ligi paarikümnele inimesele.

Erinevalt paljudest teisest vanalinna piirkonnas tegutsevatest baaridest on Nimetas kaks siseruumides asuvat suitsetamise kohta, mistõttu ei pea kliendid minema sigareti tõmbamiseks tänavale. Samuti on baari uksel õhtuti turvamees, kes tagab klientide heaolu ja turvalisuse.

Nimeta baar on tuntud ka jalgpalli ning teiste spordivõistluste vaatamise kohana. Ebamõistlik lahtiolekupiirang tähendab muu hulgas ka seda, et Brasiilia suvise jalgpalli MM-i pärast südaööd toimuvate otseülekannete vaatamiseks jääb spordisõbrale üks populaarne koht vähemaks.

Samal teemal

05.02.2015
"Lööke tuli nii kiiresti, et ma ei näinud midagi!"
04.01.2014
Kohus peatas Nimeta baarile linna seatud lahtiolekuaja piirangu
14.00.2014
Otsustatud! Nimeta baari ja Shootersi kauplemisaegu lühendati
08.00.2014
Tallinn piirab veebruarist Nimeta Baari lahtiolekuaega