Marilyn Kerro saatestFoto: TV3
Merje Ottson 27. jaanuar 2014 13:14
Venemaal lõppes hiljuti "Selgeltnägijate tuleproovi" neljateiskümnes hooaeg, mida nüüd saab näha ka Eesti vaataja.

Seekord on veidi rohkem põhjust kaasa elada, kuna Venemaa parima selgeltnägija tiitlitle pretendeerib ka Eesti neiu. Üllatusi ei tasu siiski oodata, sest teema on ajakirjandusest korduvalt läbi käinud ja võitja ammu teada.

Esimene asi, mis saadet vaadates on silma jäänud, on venelaste uskumine kummitustesse ja needustesse. Jõhkrate kuritegude kõrval on üleloomulikest jõududest tingitud probleemid üheks põhiliseks valdkonnaks, millega inimesed on saatesse pöördunud.

Olen end alati skeptikuks pidanud, kuid Venemaa saade hämmastab küll. Kohati saavad võistlejad ülesande lahendamisega nii täpselt hakkama, et ka veendunuimgi skeptik hakkab kahtlema.

Loomulikult on saates palju sellised lihtsalt huvitavaid kujusid, kelle ülesandeks on oma värvikusega vaid saadet rikastada.

Usutavust ja põnevust lisavad ka erinevad hirmsad või naljakad rituaalid, mida võistlejad vastuste saamiseks läbi viivad.

Meie kaks hooaega olid idanaabrite saatega võrreldes selle haledad varjud, kus enamuses osalesid soolapuhujad, kelle ülesande lahendamise tõenäosus oli 50:50.

Paratamatult tekib küsimus, et kui selgeltnägijad kõike näevad, miks nad ei lahendada siis raskeid kuritegusid, kus uurijad on lootusetult hätta jäänud?

Kas selgeltnägijatel ongi õigus, et teatud juhul nad lihtsalt ei saa aidata? Et surnute hinged ei lase?

Või on asi rahas? Et neile ei maksta piisavalt?

Või on saade lihtlabane lavastus? Selle taustal tundub huvitavana fakt, et viimase hooaja võitis näitleja.

Lugeja, mida arvad sina? Kas tõelised selgeltnägijad on olemas?

Samal teemal

Kommentaarid  (103)

ukulele 8. veebruar 2014 21:26
puhaste võimetega sensitiivid ei lasku kunagi tähelepanu keskpunkti ja ei võta osa meelelahutus likust palaganist--neile on ette antud piirid ja nad peavad au sees universumi seadusi ja ei astu nendest üle,selle pärast pole nendest eriti palju kuulda ja on küllaltki raske nende vastuvõtule saada!KUI TE SEDA JUTTU MINGIKS JAMAKS PEATE,SIIS VÕITE KINNITUST SAADA --MEIE RAHVA SEAS ELAB NAISTERAHVAS --NASTJA ON NIMI ,TA RÄÄGIB TEILE TÄPSEMALT!LIHTSALT UUDISHIMUST,EI OLE MÕTET SELLE SFÄÄRIGA SUHELDA--TE EI TEA MITTE,KUIDAS SISSE MINNA JA KUIDAS SEALT ELUSANA JA TERVENA VÄLJUDA!saate tegijad saavad saate korraldamise eest raha kantida ,küll oma tasku , küll mujale ja raskevõitu taipamisega teleri ääres vedelejad saavad oma vaimuliku rahulduse kätte ja vangutavad pead kui nende lemmik ei võida!paljude nn.sensitiivide energia saab saate keskel väga segi paisatud ja sealt ka vale ja eksimused!kel kõrvad on--see kuulgu!!
tobe 4. veebruar 2014 18:20
Ei tea, kas uskuda või mitte, aga mõni ülesanne on ikka väga tobe. Viimati meenub, kuidas kästi ära arvata , missugune paar on teist petnud. Mitmed selgeltnägijad valisid paari punases, aga kus on garantii, et neil õigus polnud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS