Maailm

Maailm mälestab täna holokausti ohvreid

Toimetas Kristin Aasma, 27. jaanuar 2014 09:49

11 KOMMENTAARI

m
memento/ 27. jaanuar 2014 20:11
Suures osas eesti vabatahtlikest koosnenud "Julgeolekupolitsei ja SD", mille “Gestapo” osakonna moodustas taasloodud polpol (kapo), “ huvisfääri” kuulusid peale aškenazidest juutide veel mustlased (massimõrv Harku vangilaagris 1942. aasta 27. okt.), rotaryd ja lionsid, kommunistid ja vabamüürlased, geid - lesbid ja prostituudid, anglo - ja frankofiilid, eesti rahvuslased (massimõrv 1944. aasta 9. sept. Tallinnas Metsakalmistul), sundmobilisatsioonist kõrvalehoidjad, saksa okupantidesse halvasti suhtunud isikud, tervisepuudega isikud, sõjavangid, jehoova tunnistajad, mormoonid, isikud kes olid töötanud nõukogude asutustes või ettevõtetes, uusmaasaajad, käskjalad, kes olid viinud suurmaaomanikele maakorralduskomisjoni teate jne, esperantistid, vene keelt hästi rääkivad eestlased, jazzmuusikud, eriti saksofonimängijad kui afroameerikaliku muusikastiili esindajad. Mängida tohtis vaid “valgete” autorite lugusid. Põhimõte: kes täna võtab saksofoni, see haarab homme juba vintpüssi järele, kehtis mingi aeg ka NLiidus ( näiteks Utjossovi keiss).
“Julgeolekupolitsei ja SD” jättis maha nimekirjad paljudest oma vastastest, keda kätte ei saadud, et Nõukogude eriteenistused saaksid nendega edasi tegeleda. Eks nendes nimekirjades olid ka Saksa armeest deserteerunud eestlased, hilisemad metsavennad...
http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=1977
Sündmused 1944. aasta 9. septembril Tallinnas Metsakalmistul, mida eestlased häbenevad mälestada.
Aga holokaust, mis Baltikumis viidi läbi koondnimetus "Kotbus" raames, oli vaid üks osa Generalplan Osti' st, mis nägi ette ka sobiva osa eestlaste saksastamise ja kõlbmatute väljasaatmise Peipsi taha.
http://dictionary.sensagent.com/Holokaust%20Eestis/et-et/
t
Thomas Ermajok/ 27. jaanuar 2014 19:20
Kuulasin täna olude sunnil kogu päeva vene raadiot. Tõsine pidupäev oli küll - Leningradi blokaad sai läbi. Telliti soovilugusid, vanainimesed meenutasid...
Juuditapupühast polnud poolt sõnagi. Ausalt, mina küll ei usu, et kogu maailm seda tähistab.
m
MATS/ 27. jaanuar 2014 14:08
Nõukogude ajal ajalootunnis õpetati, et ainuüksi Oswiechimi (Auswitzi) koonduslaagris hukati 4 miljonit juuti. Praegu kirjutatakse, et Auschwitz-Brrkenau surmalaagris hukati kokku 1,1 - 1,6 miljonit, kellest 90% olid juudid. Nürnbergis väitsid NSVL süüdistajad, et Majdaneki laagris olevat hukatud 1,6 miljonit inimest, laagri muuseumi väljapanek räägib aga vaid 235 tuhandest, kellest alla 60 tuhande olid juudid. Kui palju siis juute ikkagi üldse hukati? Vahe on ju kordades.
Teiseks, miks räägitakse Euroopas vaid juutide hävitamisest? Täpselt samuti olid täielikule hävitamisele määratud ka mustlased. Protsentuaalselt hukati neid ju sama palju. Miks mustlaste kannatustest ei kirjutata, neile miljardilisi kompensatsioone ei maksta, nagu näiteks juudid Saksamaalt pidevalt saavad. Milleks selline vahetegemine?
b
B. Joffe/ 27. jaanuar 2014 11:04
Ja legend elab kuigi mureneb igast otsast.
t
to trolo-kaus ma ei tea kuidas sulle aga/ 27. jaanuar 2014 11:02
minule on see rohkem pidup2ev sest t2nu holocaustile on mei selline riik nagu Israel kes on EEstile v2ga tubli liitlane ja terroristide h2vitaja!Ja suured t2nud Afolfile et sellise tubli riigi meile maailma kinkis nyyd on v2hemalt juutidel oma kodu kus nad olla v6ivad mitte kuskil Euroopas immigrandid nagu pr2gu moslemid ja neegrid
ü
Ühiskonnasõbralik/ 27. jaanuar 2014 11:00
"Mitu juuti mahub VW põrnikasse?"
25 tükki - 5 salongi ja 20 tuhatoosi
t
Trolo-kauss/ 27. jaanuar 2014 10:39
Juhhuuu! Head holokausti päeva kõigile! Palju õnne holokausti puhul! Krt, nagu mingi pidupäev oleks :S Kui see on leinapäev, siis nii kirjutagegi pealkirjas, mitte nagu oleks see ülemaailmne pidu.
ü
Ühiskonnasõbralik/ 27. jaanuar 2014 10:39
hea päev tähistamiseks!
Mit freundlichen Grüßen vom Führer!
Schande über das jüdische Volk
Heil Hitler