Eesti uudised

Murdjakoerad hoiavad külarahvast hirmu all

Katrin Helend-Aaviku, 27. jaanuar 2014 07:00

146 KOMMENTAARI

n
need/ 29. jaanuar 2014 16:49
p
Probleem/ 29. jaanuar 2014 14:26
Hulkuvate koerte probleem saab alguse ebaadekvaatsest peremehest.
Ründava koera võib küll maha lasta, kuid kas see lahendab probleemi? Sama omanik võtab uue koera ja laseb hulkuma ja lapsi, ketikoeri ning metskitsi terroriseerima. Tuleb alustada sellest, et omanik välja selgitatakse. Ja karmilt karistatakse. Hea vahend on rahaline karistus. Maksab paar korda 1000€, siis hakkab mõtlema, kas tema koerapidamiskultuur on õige või ei ole.
j
jopenpuhh/ 28. jaanuar 2014 22:56
Hundid on aremad kui koerad, te linnakad siin kõvad teema aretajad elage kümme aastat maal ja hakkate mõistma...
K
..../ 28. jaanuar 2014 22:48
Koerad tolgendasid terve päeva inimeste õuedel ühele koerale mindi veel kallale aga õnneks oli peremees kodus ja sai õigel ajal jaole, koeri on kaks ja nad on näljas sest nad mitte ainult ei murra vaid on ka vahest ära söönud.
K
..../ 28. jaanuar 2014 22:48
Koerad tolgendasid terve päeva inimeste õuedel ühele koerale mindi veel kallale aga õnneks oli peremees kodus ja sai õigel ajal jaole, koeri on kaks ja nad on näljas sest nad mitte ainult ei murra vaid on ka vahest ära söönud.
h
hellou/ 28. jaanuar 2014 22:43
Teile teadmiseks elan ise selles külas ja need koerad on ka varem teisi loomi/koeri murdnud, aga nad pole lihtsalt ühegi jahimehega kokku sattunud. Koerad tegutsevad kahekesi arvatavasti ühest perekonnast ja põhjuseks nälg.
j
jah/ 28. jaanuar 2014 20:12
Siin ei ole muud kui tuleb karmi käega tegutseda, kapi tagant vanaisa haavlipüss suuremad kartetsid sisse ja anda siukstele topelt ja omanikele anda vähe peenemaga et kohe maha ei tapa vaid meelde tuletaks kuidas kord on!
r
raintzzz/ 28. jaanuar 2014 19:57
Rõve ikka lugeda et te kommenteerijad siuksed debiilid olete. Ega koer ei ole süüdi selles et teda sitasti kasvatatud. Ainult laseme maha ja laseme maha. Fack laseme äkki teid koos koeraga maha. Ja kindlasti on tegemist huntidega mitte koertega, peremees võtku ka vähe mõistust pāhe ja ärgu süüdistagu süütuid koeri.
Mul ka maakohas koer kelle aeg ajalt lasen lahti jooksma ja küi üks tyra peaks selle koera maha laskma siis ma isiklikult murran selle inimese kaela ja matan maha. Teadmisega et minu koer ei tee elusees kellrlegi liiga.

r
raintzzz/ 28. jaanuar 2014 19:57
Rõve ikka lugeda et te kommenteerijad siuksed debiilid olete. Ega koer ei ole süüdi selles et teda sitasti kasvatatud. Ainult laseme maha ja laseme maha. Fack laseme äkki teid koos koeraga maha. Ja kindlasti on tegemist huntidega mitte koertega, peremees võtku ka vähe mõistust pāhe ja ärgu süüdistagu süütuid koeri.
Mul ka maakohas koer kelle aeg ajalt lasen lahti jooksma ja küi üks tyra peaks selle koera maha laskma siis ma isiklikult murran selle inimese kaela ja matan maha. Teadmisega et minu koer ei tee elusees kellrlegi liiga.
d
dexter/ 28. jaanuar 2014 16:48
aga miks selliseid koeri maha ei lasta,se oleks enesekaitse ju.selliste koerte vasta saab ka ilma relvata.aga kahjuks on koduloomade elu ja tervis tähtsam kui inimeste oma.
a
art/ 28. jaanuar 2014 16:19
huvitav,kuhu kadus minu eelmine kommentaar,et kui möödunud aasta augustis sealt läbi sõitsin,siis need nälgas nägude ja pulstunud karvaga tegelased hakkasid minu autot taga ajama lõrisedes,passisid seal lauda lähedal põllul ja kui liikumist nägid hakkasid kohe kiirelt minu poole liikuma. üks oli selline mustakarvaline peni ja teine hundikoera moodi elajas...
h
Hunt/ 28. jaanuar 2014 16:06
Penid kuuluvad kellegile "karusibulale" ,kohalikule peaks see mõndagi ütlema ,normaalne see ei ole,et need penid küla hirmu all hoiavad ja keegi midagi ei tee....
m
mees/ 28. jaanuar 2014 13:04
selliste ründavate koerte psüühika on juba pees ja neist enam asja ei saa. seega jääb üle ainult üks lahendus. ja koerte peremehe ajud on vaja ka paika loksutada. hirm on see mis mõistuse koju toob. imelik küll, aga mõnele mehele sõnad ei aita.
e
EH/ 28. jaanuar 2014 11:49
kui need kutsad pureksid sakste sääri?oleks kohe kord külas
l
Lugeja/ 28. jaanuar 2014 11:35
LP. koeraomanikud Miks te võtate koeri , kui te ei viitsi nendega tegeleda , pange suukorvid pähe , aga see nõuab õpetust ja raha ja siis nad ei saa ju metsas loomi jahtida. Kui on oma maja , kas siis on kohustus , et seal oleks koer , suur ja tihti ka kaks ?
a
arvan/ 28. jaanuar 2014 11:35
et koertele tuleb kutsuda loomade psühholoog kes tegeleks nendega. kindlasti pole nunnukesed pahad vaid soovivad end väljendada ja märku endast anda. mis nõme jutt et maha lasta. kõik väärivad elu!

l
Lea/ 28. jaanuar 2014 11:19
Ka Vändra vallas jooksevad koerad ringi, suured muidugi, päris kallale ei ole veel tulnud, alati on keegi appi tulnud , aga koguaeg hirmul. Aasta jooksul on politseisse mitu avaldust tehtud ka omavalitsusse, aga koerad tähtsamad , kui inimesed. Elu on häiritud. Eesti inimene võtab koera ja arvab, et tema ei pea midagi tegema ja nendega ei juhtu ka midagi , maksavad trahvi ja kõik kordub. Välismaal ei tule kõne allagi , et kuskil koer jookseb ringi.
Paistab, et nendest eeskirjadest pole kasu, võtku siis koerapidamisluba ära.
n
28. jaanuar 2014 08:26
Niisama lambist ei saa ühte ringi hulkuvat koera maha ka lasta, arvates, et ju tema on asjas süüdi, oli ka minul kunagi analoogne juhtum, mul koer tõmbas ennast ketist lahti, paari tunni pärast tuli räsitud kana hambus koju, paar maja edasi kanalas olla ta käinud kanu murdmas, omanikud süüdistasid mind, mna maksin muidugi kanad kinni, vabandades ette ja taha. Aga siis, mis selgus hiljem, üks teine naabrimees oli näinud, kuidas reban käis kanalas kanu murdmas hoopis ja minu koer oli seda rebast taga hakanud ajama ja kuna rebane ehmatusest pillas kana maha, siis minu koer napsas selle endale ja kuna mu koral oli veel taga lohisemas, oma 2 meetrit ketti, siis eiolnud mingitki võimalust et ta oleks kanalasse hüpata saanud üle 2 meetrisa võrkaia, ilma et sinna kinni oleks jäänud, aga sellepeale mõtlesime hiljem alles. Süüdistusi saime aga ohtralt enne kaela ja rahast olin ilma ja kanade omanikud ei tulnud isegi vabandama!
m
mõhk/ 28. jaanuar 2014 04:49
Eks ma tulen oma 2 mastifi ja ühe rotveileriga külla sinna.
n
no kurat/ 27. jaanuar 2014 23:57
kas poes ei ole rotimürki v
i
irwikkass/ 27. jaanuar 2014 23:46
Mõni paneb ikka koertevihkamisega täiega segast...
"Lisaks veel üks bullterjeri "omanik", kes oma lõukoera lapse eest peab....see lastakse hommikul vara ja öösel kell pool üks õue peale lõugama. Jookseb vabalt aia taga metsas ja naabrid peavad pidevalt valvel olema kui lapsed õues mängivad."
Millised vanemad lasevad lapsi varahommikul või öösel õue mängima??? Päris lolliks ei maksa ka minna. Koerast väga kahju, kuigi minul, kui koeraomanikul, ei tule pähegi, et jätaksin koera õue, kui kodust ära lähen, mis sellest, et oma aed. Aed ei ole takistuseks neile, kes tahavad sisse ja ka neile, kel tekib soov välja pääseda. Loomad on leidlikud. Loomad on inimestest õppust võtnud- ikka kambaga endast nõrgemate kallale või üksiku kallale, see ju inimestelgi viimasel ajal kombeks, eriti koolides.
Sellised hulkuvad koerad tuleb kinni püüda ja anda neile normaalsetes tingimustes võimalus näidata, et pole nad mingid murdjad, vaid tavalised hoolduseta jäetud õnnetud loomad. Selliste loomade peremeestele aga väga ranged karistused "relva" hooletusse jätmise eest.
k
Koeraomanik./ 27. jaanuar 2014 23:14
Kui paljud ,siin kommenteerinutest olete õpetanud oma lastele ,et teiste aias olevaid koeri ei narrita ja loobita.See haige mina-võin-kõike kasvatus tänases Eestis on paljude koerte psüühika viinud tegudeni,mida nad muidu kindlasti ei teeks.
S
:(/ 27. jaanuar 2014 22:13
See võis olla ka hunt..vaene koer :'( mul on temast niii kahju :( :( Ei tea mis tunne see oleks kui tuled koolist/töölt ja su lemmik on maja ees surnud.. :/ ega koer süüdi pole, omaniku peab karistama!
m
Muidu enam ei saa ruhu/ 27. jaanuar 2014 21:20
sellised koerad koheselt hukata ja omanikud vanglasse kui mõrva relva omanikud.

j
Jaanus/ 27. jaanuar 2014 20:55
see koer , keda maha murti , oli samuti piiramatu liikumisvabadusega . ei ole veel teada , kes riidu alustasid . arvan , et kindlasti see segavereline kaukaaslane . miks selles hulkuvas koerakarjas karjasiseseid murdmisi ei esine .
k
Koeraterror üha süveneb/ 27. jaanuar 2014 20:38
Neid jultunud koeraomanikke on ju üle Eesti, kelle lõukoerte pärast vabalt liikuda ja lapsed tänavale minna ei julge.
Viimsis on üks chau-chau "omanik", kellele ilmselt ka vallavõim märkusi teinud, aga koerakrants elab ikka peamiselt tänaval. Kammimata, pesemata, nagu hale tuust.....ja lapsed kardavad, sest chaud on kurjad.
Lisaks veel üks bullterjeri "omanik", kes oma lõukoera lapse eest peab....see lastakse hommikul vara ja öösel kell pool üks õue peale lõugama. Jookseb vabalt aia taga metsas ja naabrid peavad pidevalt valvel olema kui lapsed õues mängivad.
Meie riigis on koeraomanike terror üle igasuguste piiride läinud. Ja Valitsuses ei liigutata lillegi, et karmistada seadusi ja anda riigikodanikele ükskord turvatunde lõukoerte ja nende omanike ees
k
kamoon/ 27. jaanuar 2014 20:29
maha lasta sellised koerad või pipragaasi esmajärgus! Omanikule pipragaasi!
h
hävitada/ 27. jaanuar 2014 19:40
See on ju eesti, kus abi antakse ainult koertele ja kassidele, aga kui inimesed ohus ja murdjakoeri vabalt liikumas, ei reageeri ükski politsei, sellest peaks teada andma otse jahimeestele,kes need koerad hävitavad või helistage teatud telefoninumbril ja seda murdjakoera ei ole enam.
m
maakas/ 27. jaanuar 2014 18:45
arvan et osa kommijatest pole maal elanud ,ei tea loomadest midagi.oli ka üks kurb lugu kus lambaid murti ,nähti kahte suurt koera külapeal jooksmas ,politsei sõitis neile järgi,maja trepil lasi öhe maha.hiljem selgus et,need murdjad olid hoopiski hundid.
n
nojah/ 27. jaanuar 2014 18:21
ega jahimees ka loll ei ole,et koeri hakkab kõmmutama.Ei ole ju koera otsaees silti,et kes või mis.Hoidku selle eest,kui koer juhtub mõnele parteibossi oma olema.Siis võib vallanduda vastupidine hüsteeria nagu ühe karuga oli.Õhtulehe pildi peal oli pisaraid kuivatav karu ja lisaks paksu kirjaga pealkiri"jÕHKARDIST JAHIMEES TAPPIS VÄIKSE KARVAPALLIKESE!"oh seda rahva raevu siis jahimehe vastu!
i
ikka/ 27. jaanuar 2014 18:06
aeg ajalt ilmub artikleid nagu tellitult, et kuskil mingid koerad murravad. kelle koerad ja kohe murravad ja kohe tapjakoerad. vald uurigu siis välja kelle koerad. ja kohe mitmuses ja miks koerad on vihased, alguse saab asi ikka omanikust ja keskkonnast mis loomad hulluks ajavad. niisama siin pasundada asja ära ei lõpeta.
r
Ringo sõber/ 27. jaanuar 2014 18:06
Kuulge inimesed kas teil sellest koerast kes puretud sai kahju ei ole???? Meil oli küll väga raske Ringot kaotada ta oli meie armas neljajalgne sõber ,teda on raske unustada eriti sest ta oli meiele nagu kaitseingel ja ta oli kangelane kes oma territooriumt kaitstes ka ise õnnentult surma sai.see :

t
tuli meelde,/ 27. jaanuar 2014 18:05
et sama jutt ja pilt oli ka eelmine aasta e,siis 2012 a. ka siin lehes.
l
lugeja/ 27. jaanuar 2014 17:33
Igas külas ehk jahimehi või inimene kellel jahipüss! Milles siis probleem,murdjakoer lihtsalt maha lasta ja pärast....mina pole midagi kuulnud ega näinud!! Rahu majas!
t
Tigedatele/ 27. jaanuar 2014 17:32
Kulla inimesed,saage ometi aru,et süüdi on ikka peremees.Hoole ja armastusega kasvatatud koer ei ründa kedagi,kui just ei ole vajadust peremeest kaitsta.Ja oma loomast hooliv peremees ei lase koera vabalt jooksma,kuna võib auto alla jääda,süüa sisse mingit jama või ennast mingil moel vigastada.Mida tahtagi koerast,kellest ei ole kunagi hoolitud ja armastatud.
r
Ringo sõber/ 27. jaanuar 2014 17:21
Kuulge inimesed !Margus teadis sellepärast et need hundikoerad on sest nad hiljem need koerad tuuritasid veel meie hoovi peal ringi ja need koerad on ka rünnanud ennem juba ka ühte külakoera aga see jäi ellu,.Ringo oli mulle väga suur sõber,ta valvas meid kõiki,ss kui 3aastane olinss ta kaistses mind täiega,ei lasknud kedagi mule ligi kui keegi tahtis mind puudutada ,me olime nii parimad sõbrad ,kui teada sain et ta ära suri ss olin ikka täiega sokis,nüüd nutan iga päev tema pärast :'(:'( puhka rahus Ringo! :'( :)
n
Noor/ 27. jaanuar 2014 17:16
Päris paljud on siin ikka eriti radikaalsed, et tuleks aga iga koer maha lasta, kes vastu satub ja rihma otsas pole. Tegelikult on ikka nii, et enamus koeri ei ründa teisi koeri, rääkimata inimestest.
Kellel pole elus olnud juhust, et nende koer aiast/ketist või lausa jalutusrihma otsast plagama paneb? Julgen väita, et suurel enamusel on juhuseid, kus koeral õnnestub ''jalutama'' minna.
Kujutage ette nüüd, et teil on toa/aiakoer, kes siis saab paar korda elus oma piiridest välja, ja loom lastakse suvalise inimese poolt ühel hetkel lihtsalt maha, sest koer ''hulkus''? Ei usu mina, et keskmine inimene oma koeri rõõmuga ja naabrite kiuste jooksma laseb.
m
milnixd/ 27. jaanuar 2014 16:29
minul kaks last juba pureda saanud,et nad ei mäleda mis koerad olid.kas nedega midagi ette ei või peab ise midagi tegama? et neid ei oleks raisad rsk.
ü
27. jaanuar 2014 16:20
Ühel koeraomanikul oli komme ööseks oma suured ketikoerad lahti lasta,et nad näljast ulgudes ei segaks magamist.Nii need koerad tulid mu sugulase koera juurde,koerake kaitses oma kausikest,aga jõhkrad koerad haavasid teda.Kui perenaine läks koerakese juurde,liputas see saba ja lakkus ta käsi,muidugi suri peaaegu kohe.
k
Kaagakaaga/ 27. jaanuar 2014 16:18
Koerad vähemalt ei tea piiridest aga mida teha nende inimestega kes loata mööda eramaid kolavad!? Kuul väe? Ja jälle yks hirmus koertevastane loits käimas. Kas olid ikka koerad vöi olid hoopis hundid? Kas mingeid fakte ka on et olid koerad?

k
Kohtusse, kui muu ei aita!/ 27. jaanuar 2014 16:15
Kes siin enne rääkis kohtusse minemisest, siis see ongi ainuõige lahendus, kui koera omanik ei ole vabatahtlikult tekitatud kahjusid hüvitanud. Kui rünnak inimese või looma vastu on registreeritud politseis ja juhtub lisaks ka tunnistajaid olema, siis väärteo korras saab omanik trahvi. Kui aga ravikulusid jms põhjendatud kulusid hooletu loomapidaja ei kavatse kompenseerida, siis tulebki kohtusse pöörduda. Mul omal oli sarnane kogemus, kus 3 aasta jooksul ei kavatsenudki kahjusid hüvitada ja lootis, et ma ei võta midagi rohkem ette. Küll hakkas aga raha kiiresti mulle kontole laekuma, kui hagiavaldus kohtust talle koju saadeti. Paari päeva pärast tuli isegi telefoni number meelde ja helistas ning kuulsin uskumatuid vabandusi. Paljud on nii nahhaalid, et ei liiguta sentigi ilma kohtu ähvarduseta, paraku siis tuleb neil veel menetluskulud juurde maksta aga sellele varem ei mõelda.
l
Lible/ 27. jaanuar 2014 15:58
Kõik koerad kes on omapäi- KUUL JA KÕIK......!
n
Noor/ 27. jaanuar 2014 15:56
Nali-naljaks, aga see artikkel on ju poolik!
Kas on 100% kindel, et tegu oli ikkagi koertega? Ei ela küll sealkandis, kuid enda koduhoovil on käinud ilmselt hunt koera ründamas. Väljas oli küll pime ja pead ei saa anda, et täiesti kindlalt oli hunt, aga sellise välimuse ja suurusega koeri meil ei liigu, keda võiks hundiks pidada.
Ma ei loe siis kusagilt välja, et oleks olnud veel intsidente või teada, kelle koerad siis ründasid, pigem on palju õhku ja vahtu, mille peale terve kommentaarium kirema kukkus!
t
tipsi/ 27. jaanuar 2014 15:41
mul on küsimus,et miks siis lapsed ei tohi väljas olla?,,ega need purejakoerad ei tule lastele kallale...,,Marguse koerast on küll väga kahju:(
v
vihje/ 27. jaanuar 2014 15:13
hoida oma koerad kinni ja mõned pakid teomürki ümbruskonda sokutada....
m
Matti/ 27. jaanuar 2014 15:10
m
Matti/ 27. jaanuar 2014 15:10
n
Nii/ 27. jaanuar 2014 14:29
KUI KOERA VÕTAD,VÕTAD KA VASTUTUSE JA KUI I OLE SUUTELINE KOERA EEST HOOLITSEMA PIISAVALT SIIS PEREMEHELE TRAHV JA KUI SELLEST KA EI PIISA PLUSS KÜLARAHVAS PEAB SELLE ALL KANNATAMA SIIS ON ASI NALJAST KAUGEL. MIDAGI TULEB ETTE VÕTTA SELLISTE KOERTEGA KES KURJAD ON.

k
Kas külas pole siis jahimeest?/ 27. jaanuar 2014 14:10
Kes sellele lõpu teeks? mamma mia
n
Näed, Jaanus, nii ei saa, rahvas on vastu/ 27. jaanuar 2014 14:00
Beria koer Jaanusele / 10:22, 27. jaan 2014
jooksen kuhu tahan, ja murran keda tahan
k
Küsimus/ 27. jaanuar 2014 13:57
Kust need murdjakoerad tulevad.Ikka nendelt koeraomanikelt,kellele kutsikana ilus nunnu ja kui suureks koer kasvab,siis tänavale visatakse.On ju teada,kellel on või oli koer ja järsku ei ole.Sellistele laiskadele ja hooletutele koeraomanikele tuleks panna karistuseks ikka mega trahv.
e
et siis/ 27. jaanuar 2014 13:55
Eesti on täis inimesi kellel on koer. Aga kes ei oska või ei viitsi temaga tegeleda. Sealt edasi järgmine samm ongi hulkuvad ja lõugavad koerad. Endal on eramajades elavatel naabritest neljal koerad. Kaks on sellised koerapidajad, kellel ei tohiks olla üldse loomapidamise luba.
k
KK/ 27. jaanuar 2014 13:46
Mis siin ikka teha! Omakohus! Lasta penid maha ja peremehele üks kõva kõva kittel! Kui asi jäätakse niisama siis ei armastatud ikka looma piisavalt ja järgminekord ollakse ise vb ohver! Mitu meest ja pime väljas ja ongi asi tehtud!
k
Koerad tapavad.../ 27. jaanuar 2014 13:45
Olen nüüd ise kaa suures hirmus koerte pärast. Viisin oma väikse mopsi õhtul mähele jalutama eelmine nädal ja kui olime kodu poole teel tulid kuskilt aiast välja kaks koera, üks oli natuke suurem kui minu Dessi ja teine oli ikka väga suur ja valge pruunika karvaga. Mis oli kõige hirmsam oli see, et selle suurema koera suu ümbrus oli verine ja nad hakkasid meid jälitama. Dessi haukus ja haukus nende peale ja oli ise saba jalge vahele ajanud. Need koerad olid suht ligidale meile jõudnud ja ma võtsin Dessi igaksjuhuks kätte juba. Kaks maja enne minu maja keeras mingi auto meie poole ja kuna need koerad kõndisid keset auto teed lasi autojuht signaali mis hirmutas koerad eemale. See toimus mingi nädal aega tagasi ja sellest ajast saati ma pole kumbagi koera enam näinud.
j
Juuru mutantkoerad / 27. jaanuar 2014 13:43
koerad on ju nii nunnud ja armsad eks ? Ning need kes koertele midagi öelda julgavad saavad ju loomaarmastajatelt selllist tuld ja tõrva vastu vahtimist et vähe pole ! nüüd ju ka pole süüdi mitte loom aga selle pidaja olgu koer vajab tõesti kedagi kes oleks talle juht selge see. Aga loom ise peaks midagi nagu jagama või kuidas ? Või on need koerad või isegi huntkoerad sellise lihaisuga et murravad kasvõi terve Juuru valla paljaks . No sis j tuleb igasse peresse automaaat anda ja las siis inimesed käivad automaat seljas poes ja omi asju ajamas sest muidu ei saa koerad sööövad elusast peast ära !
ü
ülimalt kurb.../ 27. jaanuar 2014 13:36
Tean, mida tunnete... sügav kaastunne.

h
haige maailm/ 27. jaanuar 2014 13:32
t
to toru/ 27. jaanuar 2014 13:20
kui kass roojub trepikojas, järelikult trepikoda on liivast täis
k
kass/ 27. jaanuar 2014 13:20
minu arvates tuleks lahtiselt liikuvad koerad maha lasta. koer ei või lahtiselt liikuda ja omaniku kohustus on tagada, et tema loom lahtiselt ei liiguks. kui näöed lahtist koera ja omad tulirelva, anna kohe tuld. kui omanik sellest probleemi teeb, siis ütled hilje, et oli agressiivne ja jõudsid enne ründamist maha lasta. isegi kui uskuma ei jääda, ei ole lisaks ka vastutuse risk väga suur. maksimaalselt vastutad tekitatud kahju eest. kallimad koerad maksavad 1000-1500 eur, kuid need krantsid, mis reeglina agresiivselt lahtiselt ringi lippavad, 10 eurot. seega võidad enda ja teiste tervise ja kaotad halvemal juhul max 1500 eur.
s
siin eestlaslik juba röögib,et tappa ja tappa./ 27. jaanuar 2014 12:44
ju tema kutsukesed murravadki inimesi ja loomi,see na eestlasilkj üleolek.Hädavajalik ja täitsa õige.
m
mul on sellist/ 27. jaanuar 2014 12:43
murtud koerast pisarateni kahju.
k
Kristjan/ 27. jaanuar 2014 12:40
Kas pole jahimehi, kes need murdjad maha laseks?
k
Kui mind tuleb murdma/ 27. jaanuar 2014 12:37
Kõmmutan maha ja käige oma loomahoiuga sinnasamusesse.
Väärakad,kes inimestega läbi ei saa, hoiavad kurjade koerte poole. Kodukoerad pole kurjad.
k
Ka nõmmekas/ 27. jaanuar 2014 12:35
Meil rahumäel ründasid eelmine talv ka aeda sisse ja meie koerale kallale,õnneks lapsed jooksid kohe tuppa ja ega mu ei jäänud muud üle kui võtta pliidi pealt pott keeva veega ja joosta välja ning see pott koos veega sissetungijatele selga visata,siiani on vaikus ja pole välja tulnud,kelle koerad olid aga siia nad pole enam tulnud,oma koer sai nende käest ka tõsiseid vigastusi(tal oli raske end kaitsata,ta ketikoer ).,mitu nädalat ravi ja siiamaani lonkab,ründav koer ei pea väga suur olema(kindlasti pole kaväike,minu koera rünnanud koerad olid oluliselt madalamad kui minu oma) kui neid on mitu,minu koer on valge hundikoera kohta tohutult suur ja oleks võinud rünnaku tagajärjel surra niiet...Ringo perele aga soovin jõudu ja avaldan kaastunnet

t
tanja h./ 27. jaanuar 2014 12:29
lahtiselt jooksvad koerad lihtsalt maha lasta, jahimehed peaks selle ära korraldama., no kurat võtaks, kas ma pean olema kellegi koerte hirmu all?!
K
??/ 27. jaanuar 2014 12:28
Kas siis külas mehi pole? Üks jahimees saaks sellise olukorra üsna kiiresti lahendatud. Kuigi tegelikult on süüdi inimene ja mitte koer...
t
toru/ 27. jaanuar 2014 12:25
Hulkuvast koerast teha pilt oma kaameraga(kõigil ju nii vinged telefonid käepärast) ja saata kohalikule konstaablile koos avaldusega(meili teel) ja koeraomanik saab nätaka- väga helge mõistus peab olema ,et seda mitte välja mõelda. Kassiomanikud saavad samamoodi kui kassid roojavad trepikotta, pilt küürus kassist kui roojab-avaldus juurde , kassiomaniku nimi ja saab jälle korrale kutsuda.
k
Kohalik/ 27. jaanuar 2014 12:18
Ei ela aastaringselt seal, kuid olen teadlik sellest olukorrast Lõiuse-Pirgu külade piirkonnas. Seal tõepoolest on koerad, kes ründavad teisi ja inimesigi. Vaiksel külateel (kurviline kruusatee), kus suure kiirusega autoga ei sõida, hüppavad need volaskid lõrisedes autode ette. Isegi autos olles tuleb sellises olukorras hirm nahavahele. Mis siis veel rääkida jala või jalgrattaga liikumisest... Suvel, kui jalgrattaga sõitsin, kuulsin kuidas järsku hakkas ründav ja tige koertehaukumine pihta. Silmasin eemale põllule ja nägin, kuidas kaks suurt koera - üks üleni must, teine hall hundikoerataoline, minu poole sööstsid. Õnneks oli vahemaa nende ja minu vahel paarsada metrit ja mind päästis tõesti jalgratas, millega ma ilmselt pole kunagi varem nii kiiresti sõitnud. Hirm oli küll suur.
Juuru vallavalitsus, palun kiiresti midagi ette võtta! Enne, kui mõni inimene oma elu kaotab.
l
Loomaõiguslane/ 27. jaanuar 2014 11:59
Minu koer mitte kedagi ei hammusta!
Kah asi, kutsakesed vallatlevad veidi!
See et surnuks pureti teine koer on muidugi väga paha. Oleks et inimene, siis ehk veel kuidagi. Väga paha. Aga küllap oli see hoovikoer juhtunus ise süüdi, näiteks haukus väljakutsuvalt, kui kutsakesed värskes õhus jalutasid.
l
Lõiuse küla elanik./ 27. jaanuar 2014 11:55
Olen napilt pääsenud Lõiuse külas asuva sigala värdkoerade käest kes kolmekesti kipuvad ründama nii autosi ja jalgrattureid. Kunagi tahtsid sigalaomanikud külateed sulgeda, et nende hoonete juurest mööda ei sõidetaks kuid vald ei lubanud seda. Nüüd siis tee tehtud raskesti läbistavaks ja koertekamp tültab möödujaid. Aga ega saa nüüd väita, et just need koerad rappiad olid kuid ebanormaalne olukord sellegipoolest.
e
ega siin muu aita.../ 27. jaanuar 2014 11:49
...kui et aiast/ketist jne lahtipääsemine oleks lubatud vaid üks kord - ja sellega lõpeks ka selle inimese loomapidamine. Ja loomulikult peaks järgnema karm ja mõtlemapanev karistus - näiteks loomaaias lõvidele/tiigritele toidu ettekandmine. Siis ehk jõuaks kohale, kui jube ja abitu tunne on olla paljakäsi vastamisi irevil suurte kihvadega.
n
NALJAST ON ASJAD KAUGEL,, / 27. jaanuar 2014 11:44
VANASTI KÄISID SELLISED LAUTADE JA SIGALATE JUURES ,,SÕIVAD PÄRIS
SEA LIHA ,, MIDA NAD NÄLJAGA TÄNA TEEVAD??
KOER JA KOERA PEREMEES ÜHTE PUURI PANNA,, VAATAME SIIS ,,KUI NÄLJANE SEE KOER OM?? KAS TEEB KA PEREMEHELE LÕPU PEALE

n
NALJAST ON ASJAD KAUGEL,, / 27. jaanuar 2014 11:44
VANASTI KÄISID SELLISED LAUTADE JA SIGALATE JUURES ,,SÕIVAD PÄRIS
SEA LIHA ,, MIDA NAD NÄLJAGA TÄNA TEEVAD??
KOER JA KOERA PEREMEES ÜHTE PUURI PANNA,, VAATAME SIIS ,,KUI NÄLJANE SEE KOER OM?? KAS TEEB KA PEREMEHELE LÕPU PEALE
n
NALJAST ON ASJAD KAUGEL,, / 27. jaanuar 2014 11:44
VANASTI KÄISID SELLISED LAUTADE JA SIGALATE JUURES ,,SÕIVAD PÄRIS
SEA LIHA ,, MIDA NAD NÄLJAGA TÄNA TEEVAD??
KOER JA KOERA PEREMEES ÜHTE PUURI PANNA,, VAATAME SIIS ,,KUI NÄLJANE SEE KOER OM?? KAS TEEB KA PEREMEHELE LÕPU PEALE
s
Sõdur!/ 27. jaanuar 2014 11:41
Miks te siis kohaliku jahimehe poole pole pöördunud? o.O
Või pöörduge politsei poole. Politsei paneb siis valve välja.
n
nõuanne 2/ 27. jaanuar 2014 11:31
Koera ei pea ära tapma.Piisab,kui tulistada jalga,seejärel helistada politseisse,kes tegeleb asjaga edasi.
s
siim/ 27. jaanuar 2014 11:31
Reaalselt saab karistada iga koera omaniku kelle pitsu vabalt ringi hulgub. Looma omanik peab tagama looma mitte hulkuma mineku. Sellega tagab ta oma looma ja ka kaaskodanike turvalisuse.
Kuna olen mitu korda saanud hulkuvate penide käest pureda siis ole seisukohal, et mõttetud hulkuvad krantsid tuleb maha lasta ja omanike karistada. Kuna ega inimene pole ainus kellele hulkuvad koerad halba teevad kannatajad on ka metsloomadele.
g
ghjhg/ 27. jaanuar 2014 11:27
Ja see on ka rumal ,et hoitakse oma aiata taluhoovis koera lahti. Tee servas silt küll, et koer, aga metsasihte ja muid teid oli ka mis sinna viisid. Ma noor inimene ja jalgrattaga, aga kui kuskilt sihilt peaks pensionärist seeneline tulema, siis oleks jama. Pold mitte väike koer ja üsna kuri. (Mustjärve jahimaja). Maja/kinnistu omanik, ära ole selline arrogantne d1ckhead, et oled suutnud endale osta selle ja nüüd mitte ükski ei tohi enam sealt mööda sõita.
n
nõuanne/ 27. jaanuar 2014 11:23
kui inimene jõuab lemmikloomale tonnide viisi tsappit osta ,siis ei tohiks olla keeruline hoovi panna videoregistraator (hind 50€).teiseks keegi ei keela muretseda relvaluba ja kanda relva.Kolmandaks võib videoregistraatori kinnitada mütsi külge,et jääksid ära igasugused vaidlused tulevikus.Lisaks võib osta omale padrunivöö ja see gaasiballoone täis toppida.(hind 10€ tk)
k
kristerile/ 27. jaanuar 2014 11:17
sa ei saa lihtsalt lasta, alati leidub inimeste põletaja sarnaseid kuulajaid ja nägijaid, kes sind kaebavad kohtusse

T
-1/ 27. jaanuar 2014 11:14
Tead, ükski normaalne inimene ei soovi teistele end põlema panna, nii et vaata, mis värk on sinuga isiklikult
+1 -1
Siiski leidub ka arvajaid, kelle jaoks inimeste põletamine on täitsa normaalne nähtus, koer - koer teine asi, koer on murjaks sündinud ja peab murdma, ja inimesi põlema panija koer seda ka teeb.
k
27. jaanuar 2014 11:09
kui inimesed on ohus siis luba ei küsiks - kohe tulistaks
k
koeraomanik/ 27. jaanuar 2014 11:08
Kui mul relv oleks ja mõni koer minu koera ründab siis laseksin küll maha. Need võivad olla ka vabalt need metsikud huntkoerad kes on huntidega segunenud ja sellepärast julgemad kui hundid aga agressiivsemad kui koerad.
k
krister/ 27. jaanuar 2014 11:05
Kui minu koera tuleks mingi küla krants või hunt murdma siis ma ei pöörduksgi kusgile sest tean et seadus ei aita sellega ja paljud hakkavad oma pläma ajama ma võtaks lihtsalt relva ja kui näed ulkumas siis ka lihtsalt laseks maha selle raisa.
t
täna Vikerraadios/ 27. jaanuar 2014 11:03
Isegi lammaste puhul vähemalt 18 % juhtumeid on koerte kätte(hammaste)töö
m
Malle/ 27. jaanuar 2014 11:03
olen üle elanud koera hammustamise koera omaniku kohtus karistamise ja lõpuks selle koera surma mõtetu kõik tänu kohalikule vallavanemale ja konstaablile ,muidu oleks see koer veel siiani elanud ja tegusid teinud mõni koeraomanik on ikka sitapea kõige õigem kuul pähe koerale
k
krister/ 27. jaanuar 2014 11:02
Ma pakkun et need pole mitte tavalised koerad kes ründavad vaid hundid. Väga kurb sellest koerast ja peremehest oma poolne kaastunne omastele. No kui seadus ei aita siis soovitan küla rahval pöörduda külavanema poole ja rääkida mure ära ja jahimehed kokku ajada ja need murdjad kinni püüda.
r
Relvaluba/ 27. jaanuar 2014 11:02
ma ei vajaks kui keegi mu koduvalvuri maha murraks..

õ
Õhtulehe/ 27. jaanuar 2014 10:57
reporterid võiks vaevaks võtta politseist järele uurida,mis võimalused on inimestel ennast kaitsta hulkuvate koerte eest.Riigi poolt vastuvõetud seadused ju ei toimi.lihtsalt kellegi koer maha lasta on seaduses tulenevalt kuritegu.Saaks vähemalt üle pika aja ühe asjaliku artikli ajalehte.
n
Nim/ 27. jaanuar 2014 10:56
Nüüd on vabalt hulkuvad loomad ohtlikud isegi oma aias olevatele lemmikutele. Andke andeks suured loomasõbrad aga jahimeestel peab olema luba lasta maha agressiivsed vabalt ringi jooksvad elajad. See on kõikide turvalisuse huvides. Ja muidugi koeraomanik vastutusele võtta, kes sellisel asjal üldse sündida laskis. Endalgi kogemus, kus tigedad võõrad koerad on meie loomadelt võtnud elu (see oli aastaid tagasi maakohas, talus), isegi kanaaedikusse sisse murdnud. Ja mõelda nüüd kui lapsed oleks olnud kanu toitmas.. Rumalad inimesed, kes koera ei mõista kasvatada..
p
pilleriin/ 27. jaanuar 2014 10:54
aastaid tagasi murdis ka külavanema hulkuv suur koer minul kaks väikest koera ja naabritel ka,küll sai räägitud politseile .politsei ei tulnud isegi vaatama ka.hiljem sain teada ,et politsei ja jahimees ise vereimejad lasevad ilmsüütult maha koeri ,nägin oma silmaga kui politsei lasi maha koera ,ja sinna ta jäigi ,kevadel hirmsasti haisema hakkas.aga murdjakoer kolas ikka ringi,seda nad ei puutunud.sügav kaastunne juuru koeraperemehele,olen seda ise läbi elanud.loodan et,leiaksid murdjad ja nende peremehed saaksi karistada.
k
Kas ikka oli.../ 27. jaanuar 2014 10:43
On peremees kindel,et need olid ikka koerad.Juba aastaid on teinud sellist pahandust hoopiski hundid.Peremees ju toimunut pealt ei näinud.Juhtumid on aset leidnud ka varem,kus hundid õues olevad koerad maha murravad.Ei kaitse koeri ja nende omanikke,kel koerad sedamoodi ringi kondavad,et pahandust teevad.....kuid kas oli ikka tegu koertega???
l
loom.. / 27. jaanuar 2014 10:43
on loom .See näitab ka seda kuidas on looma õpetatud.Mul oli suur rotveileri ja hundi segu. Majal oli aed ümber suht kõrge.Ta ei teinud möödakäijatest väljagi aga kui keegi väravataha tuli siis andis haukumisega märku. Kui hakkas tööliste buss mis vedas ka kapsi maja lähedal peatuma. Lapsed hakkasid koera narrima kividega loopima ja ega mõni täiskasvanu targem polnud ja siis see juhtus. Koer võttis hoogu hüppas üle aia ja pures õnneks seda samast täiskasvanut.Me pidime koera magama panema keegi ei arvestanud sellega et koer polnud süüdi kasvatamatud lapsed ja tola täiskasvanu oleks pidanud hoopis karistada saama. See on minu arvamus.
t
Tartus/ 27. jaanuar 2014 10:31
Jaama tänavas on ka üks hull koer.Kõnnid rahulikult kõnniteel ja järsku paneb üks närvihaige koer teiselpool aeda lõugama,.Aed on ka madal,ei tea mis siis saab kui üle aia hüppab,ilmselt ründab möödakäijaid hambad laiali.Lapsed lähevad koera hirmus üle tee,aga koeraomanikul pole sellest koera lõugamisest sooja ega külma.
T
teate pange põlema ennast, / 09:24, 27. jaan 2014/ 27. jaanuar 2014 10:29
Tead, ükski normaalne inimene ei soovi teistele end põlema panna, nii et vaata, mis värk on sinuga isiklikult
p
PEREMEESTES ON PROBLEEM/ 27. jaanuar 2014 10:26
Tihti on inimestel koerad näljas ja halvasti hooldamata, mistõttu need koerad on salalikud ja kurjad. Maal on inimesi, kes võtavad koera, kui hirmutamiseks ,maja valvamiseks, kuid toitu ja hoolt ei anta.

a
Art/ 27. jaanuar 2014 10:26
Müüdunud augustis sõitsin sealt külast läbi ja need volaskid hakkasid autot lõrisedes taga ajama,passisid põllul ja kui liikumist nägid tormasid ligi. Näljased ja koledad oli nad küll.Nüüd jaanuaris seda küla läbides neid ei näinud arvasin ,et kinni pandud aga ju need loomad olid mujal liikvel ja saaki ootamas.
27. jaanuar 2014 10:24
eestlaslik / 08:29, 27. jaan 2014
ikka tappa ja tappa .
****
Eks ju, isegi murdjakoerad sellest on teadlikud, sellepärast ka nii julged
b
Beria koer Jaanusele/ 27. jaanuar 2014 10:22
jooksen kuhu tahan, ja murran keda tahan
õ
õige hirm/ 27. jaanuar 2014 10:21
Koeri tuleb karta ja see on õigustatud hirm, kui need jooksevad lahtiselt ja tigedalt ringi mitmekesi. Igal juhul tuleb need loomad kas magama panna või viia kuhugi varjupaika. Niimoodi ei saa eluga riskida ükski laps ega lapsevanem lapse eluga, et ei pööra ringijooksvatele tigedatele koertele tähelepanu. Vanasõnagi ütleb: enne karta ,kui kahetseda.
v
viljandlane/ 27. jaanuar 2014 10:20
Jaanusele!Ei ole stalinistlik lähenemine!Loomulikult ei saa võtta püssi ja minna lambist teise inimese hoovi ning hakata tema koeri tapma,kuid kui suudetakse tõestada,et olid just kellegi konkreetse koerad,tuleb nad kasvõi peremehe silme all maha lasta.Olen pidanud kunagi ühe suure koera maha laskma ja rohkem ma koeri heameelega ei laseks-see isend ei tahtnud kuidagi maha jääda,vaatamata väga headest tabamustest.Üldse on tänapäeval iga elusolendi elu hind kuidagi ebanormaalselt kõrgeks kruvitud.Küll kaotati surmanuhtlus,küll ei tohi kodus õieti sigagi tappa.....!?
k
Kris/ 27. jaanuar 2014 10:20
Minu arust võiks kõik loomad olla kiibistatud vms iganes moodi ära märgistatud, et hulkuva koera läbi saaks omaniku üles leida. Ning see omanik võiks saada korralikult karistada, eriti veel kui too koer kedagi purenud või ära tapnud on. Kui see hukka saanud koer oleks minu oma, siis ma tegutseksin. Kui palju lahtiseid koeri seal väikses külas ikka on?? Sest mis siis kui ta pureb järgmiseks juba mõnda inimest??
l
Lemmikloom/ 27. jaanuar 2014 10:18
kiibistada (seadusega) ja kui hulgub, siis ikka peremees kõige pealt pihtide vahele. Peremeheta loomad kinni püüda ja hukata kui potensiaalsed taudide levitajad. Kaua võib inimestele hirmu külvata!
e
elu 24/ 27. jaanuar 2014 10:17
Hulkuvate koerte probleem, kes põldudel kitsi taga ajasid oli kunagi ka meie vallas. Üks vanaproua isegi õigustas oma hundikoerte õhtuks metsalaskmist, et koerad ju tahavad süüa. Sai mõned süüdlased maha lastud, jorisemist oli aga külaelanikud suudavad tänaseni oma penid kindlalt kinni hoida.

s
Sama mure/ 27. jaanuar 2014 10:07
Elan maal ja bussijaama jõudmiseks pean mööduma majast,kus suvalistel aegadel on aiast väljas kaks koeravolaskit.Olen korduvalt pöördunud piirkonna konstaabli poole ja isegi 110 helistanud,aga nemad ei saa aidata.Peavad olema tõendid,et koer on rünnanud.Ega muud ei jäägi üle,kui ära oodata kuni nad ründavad ja kui siis veel võimeline olen kaebust esitama,ehk siis võetakse midagi ette.Kuigi on olemas koerapidamise reeglid,pole neist mingit kasu.
j
juss/ 27. jaanuar 2014 09:55
Kas töesti ei saada selliseid hulle peremehi hakata karistama,kes ei pane koeri kinni vöi jaluta nendega keti otsas.Ja kövad karistused neile,kes ei korja oma lemmiku järgi s... ära.Soomes ei ole näinud 10 a. jooksul lahtisi koeri ega kasse.Kui jaksad looma vötta,pea ka hoolt ja pea lkugu teistest inimestest.Naabrid,tehke pilte,kui näete ,kes käib koeraga väljas kuidas juhtub ja pange lehte,kyll siis ära kaob selline jama.Kuidagi peab sellistest inimestest lahti saama,kes ei oska arvestada ei lastega ega vanuritega.
a
asso/ 27. jaanuar 2014 09:49
Koer pole süüdi,et peremees on loll.Koeral on koera mõistus,see on selge.Siin tuleks ikka koera peremees kõvasti pihtide vahele võta.
k
Kassari/ 27. jaanuar 2014 09:48
On kahju, et Maie Vikerpuuri kassi murdsid kaks kohalikku mõrtsukkoera. Kindlasti ütlevad nende peremehed, et minu koer nii küll ei tee, nii sõber ja nii armas ja üldse nunnu. Uskumatu, kellest jutt käib. Ja õigust jääb ülegi. Kassri südames kihutavad tihti kaks koera, kellest üks väikesemat kasvu ja teine suurem must koer kerge hallikas habemevõru ümber suu, hauguvad inimeste peale, jooksevad õuest õue, kusevad majaseinu täis ja pritsivad aeda istutatud ilupuud põõsadki oma kehavedelikega. Kui õues juhtub kass olema, siis võimaluse korral tehakse seegi pilbasteks, paremal juhul aetakse kass puu otsa ja jäädakse pooleks päevaks puu alla klähvima. Loll on see, kes kurdab, Kassaris küll.
t
tädi/ 27. jaanuar 2014 09:45
Kuidagi ei usu neid nn murdjakoeri,neil on ka omanikud ja reeglina ei tee lahtiselt liikuvad koerad midagi,Ainult enda territooriumi kaitsevad.Kas ka antud artiklis olev kannatada saanud koer ei läinud ikka kodust ära ja siis tekkis neil mingi asja peale tüli. Peale seda kaklust juba järgnesid nad võõrale koerale.
t
tvtftgbv/ 27. jaanuar 2014 09:43
Kaua võib??? Eesti riigi prioriteet on igati toetada igasugust loomapidamise eeskirjade massirikkujat. Väga paha nõukogude aegne seadus toimis ideaalselt, hulkuvad ja näljased koerad lihtsalt hävitati. (Nüüd on näha kuhu viivad mõtlematult tehtud mitte kellelegi vajaminevad seadused!)
m
madrus/ 27. jaanuar 2014 09:40
... hundi jälg erineb koera omast ..... mehed peaks teadma .....
n
nõmmekas/ 27. jaanuar 2014 09:39
Kogu Eestis on värdkoeri täis! Nõmmel ei saa enam rahulikult jalutatagi, sest mingid vaimupuudega koerad kogu aeg hauguvad ja urisevad! Täiesti masendav!.....sellist asja ei kohta kusagil lääne euroopas !.......aga ju nende omanikud on samasuguse puudega, nagu nende närvihaiged, haukuvad koerad!

n
Naine,ema, vanaema/ 27. jaanuar 2014 09:37
Kui koeral on omanik, peab ta hoidma koera kinni või käima ise temaga jalutamas. Koer ei tohi joosta niisama mööda ilma ringi. Loom on loom ja tema tunge ei saa ette öelda. Kui koer lippab ringi omanikuta, peab ta kinni püüdma vastav organisatsioon ja kui seda ei tehta, lasku koer maha ja kogu lugu. Inimene ei saa olla mingi jobu omaniku koera tõttu ohustatud!
Ä
../ 27. jaanuar 2014 09:33
Äkki olid hundid hoopis....Juuru kandis neid liigub..Peremees ei näinud ju pealt, et just koerad olid....
v
vägevad koerad siis ju / 27. jaanuar 2014 09:32
no siis on järelikult tekkinud sinna mingid mutantkoerad kes on hübriid hundist ja koerast ! Vähemalt ole need migid jobud ja nunnud taskukoerad kes viiksuvad nagu hiired ja kardavad isegi mingit kajakat sest seee viib selle peenikeste jalgadega olevuse lihtsalt minema !Neid koeri oleks hea võta ka valvajateks kindlasti ja nemad teevad juba töö ära igati vastasega
k
27. jaanuar 2014 09:31
kust Margus teab,et teised koerad murdsid maha tema koera,arvan,et see oli mingi hull ja haige inimene,kes vihkab koeri.
H
.../ 27. jaanuar 2014 09:29
Huvitav, kust nad teadsid ,et murdjad olid koerad...? Ei olnud nad ju kodus , pealt ei näinud aga süüdi kohe koer...!?! Juuru kandis on ikka palju hunte liikvel olnud, äkki olid hundid..????
k
Kutsu/ 27. jaanuar 2014 09:26
Raasiku lillenimelistel tänavatel on hirmus kõndida. Mitmes õues lõugavad ja hüppavad aiale koeravolaskid, kui neist möödud. Mõtled hirmuga, mis saab, kui koer välja pääseb. Mind on selline koer rünnanud.
j
Jahimees/ 27. jaanuar 2014 09:22
Ja kui ma sellise ohtliku koera maha lasen,valatakse mind pärast pasaga üle?Omades isegi koeri tean kui ohtlikud sellised hulgused teistele koertele on.On palju selliseid juhtumeid kui jahikoerad selliste poolt lihtsalt metsas maha murtakse.
m
magavale/ 27. jaanuar 2014 09:12
koerale hiilid ligi viskad veega ja samas annad malakaga .tulevikus käib sinust suure kaarega mööda .

k
27. jaanuar 2014 09:11
Kuna ohver on suht suur koer,peavad ka murdjad suured olema.Lumi on ju maas ja jäljed ka näha kuhu läksid ja kelle omad.Sellised asjad on väga tõsised.Pärast on hilja liigutama hakata.
o
Olen oma ema / 27. jaanuar 2014 09:03
kaudu tuttav selliste koerte rünnakule.Sellised koerad ei ründa sind otse,vaid selja tagant.Ema sai 2x sellise rünnaku osaliseks,mille tagajärjel oli vanainimene haiglas+ linnariided lõhki.Ja tema polnud ainus,kes rünnaku ohvriks langes.Terve küla kartis seda teelõiku.Suvel käidi ringi ja püüti käia bussiga,mis hommikul maakohta läbis.Kuid kui tahtsid teisel ajal minna,siis pidid riskima... Sellised hulkuvad-kurjad koerad võrduvad huntidega.Ja omanikul pole midagi nutta pärast,kui koer maha lastakse,kui koera "lühikese" keti otsa ei oska panna.Politsei teeb trahvi küll,kuid muude koera tekitatud kahjude pärast pead kohtusse pöörduma...Ja nagu me siin oleme juba teadlikud,et kohtu kulli veskid jahvatavad aeglaselt ja lõpuks olid ise valel ajal vales kohas... Ja neile kurja koera omanikele LIHTSALT ei jõua mõistusesse,et koer kuri on...Ise ärritate-narritate!-No,tule mõistusele!-kes ikka vasikasuurust koera narritama läheb?! Olen siin omaette mõelnud,et kui tee viib mööda kurja koera kodust,siis mõni koer lihtsalt arvab selle teeosa oma territooriumiks...Ja ega kõik koerad koerakoolis ei käi,et õpetust saada...
m
maalt ja obesega/ 27. jaanuar 2014 09:02
Täna on nad need veel murdjakoerad, homme aga nad juba minevik. Küsimus on vaid tahtmises asja lahendada. Maal on taolisi asju ikka ühte moodi lahendatud. Muud midagi.
a
ahv/ 27. jaanuar 2014 08:57
Pole mingit probleemi,ainult ametnike saamatus! Ülburitega peab rääkima nendele mõistetavas keeles. Koer tuleb lasta maha hulkumisel ja omanik vangi.Nii lihtne see ongi!
h
hggg/ 27. jaanuar 2014 08:54
Püüda üks suur karu kinni, panna puuri, näljutada seda karu veits ja siis panna need koerad karu puuri. See oleks koertele õige karistus.
m
@eestlaslik/ 27. jaanuar 2014 08:52
mis see õigem on - tuleb ennast, oma lapsi ja loomi pureda lasta? Et nagu õige kristlane muiste - teine põsk ette. Murrab ühe lapse maha, lähed teist pakkuma?
u
Urrr/ 27. jaanuar 2014 08:45
Sa janaus oled puhta sooda peast. Mida puutub siia islaimiusulaste ehk kaltsupeade tapmine...
v
Vaat siis/ 27. jaanuar 2014 08:37
Süüdi ongi ju koerte peremehed ! Lollile koer ei sobi !

h
Huvitav kas teil seal siis politseid ei olegi?/ 27. jaanuar 2014 08:37
Pöörduge siis jahimeeste või kaitseliitlaste poole.
j
Jah/ 27. jaanuar 2014 08:36
Koerte peremehele tuleks hea kõva keretäis anda....ja koertele soola tagumikku haavlipüssiga
m
mups/ 27. jaanuar 2014 08:29
tean kui raske on kaotada pere lemmikloom, kui seda teevad veel kellegi hooletusse jäetud koerad, siis lihtsalt ei ole sõnu! Kaigast vaja sellisele koera peremehele!!!
e
eestlaslik/ 27. jaanuar 2014 08:29
h
Hunt/ 27. jaanuar 2014 08:26
Endal ka maal sarnane probleem, et hulkuvad koerad jooksevad ringi ja abi saada kuskilt on väga keeruline. Kohalik võimuesindaja ütles, et andke teada kui koerad hulguvad, aga selleks ajaks kui tema ükskord kohale jõuab on koerad ammu kadunud. Ma ei saa aru miks inimesed võtavad koeri kui pole koéra pidamiseks vastavaid tingimusi.
Tekkibki selline tunne, et tuleb rakendada omakohut, aga teglikult pole ju koerad milleski süüdi. Lisak inimeste hammustamise ohule murravad ju hulkuvad koerad ka metsloomi.
j
Jaanusele./ 27. jaanuar 2014 08:22
Kas murjakoerad tohivad küla vahel vabalt joosta,kus on nende peremehed?Kui suur saab ikka üks küla olla,et seal palju koeri ringi vabalt jookseb?Aga kui lapse maha murravad, kas siis saab kohtus tõestada ja maha lasta?Aga kui on Teie lähedase laps,kas läheksite omakohtu teed?