Kommentaar

Loomakaitsest, kasside hukkamisest ja ühisest vastutusest

Tania Selart, Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht, 26. jaanuar 2014 18:41

27 KOMMENTAARI

n
Näu/ 30. jaanuar 2014 12:15
Ooh. ei... Minu armastus kasside vastu on lõputu, ta nurrus ja oli igati vahva, kuid kui mu kiisu 6. korruse rõdult hüppe sooritas, sain aru, et kõrghoones ei saa vabadustarmastavat kassi pidada. Kui, siis kõik aknad, uksed kinni: kas see on pidamine või vangistus? Teine võimalus munad maha, siis tekib padjakass. No ma ei tea, see on pikem jutt....
n
niih.../ 28. jaanuar 2014 12:16
Kui Hoiupaiga juhataja Lara on nii AUS ja ei tunne endas süüd siis MIKS KUSTUTAB INIMESTE ESITATUD KÜSIMUSED JA BLOKEERIB??? Tahaks ju mingit selgitust kui midagi on arusaamatuks jäänud aga ei hoopis blokeerib...Siit siis järeldan ise et puudutasin õrna kohta ja tal pole lihtsalt midagi vastata. Häbi sellise käitumise eest,ise veel täiskasvand inimene aga käitub nagu matsiplika.
o
ohhoidku/ 28. jaanuar 2014 11:23
Loomakaitsjad on päris ära pööranud. Kui need on tänavalt püütud loomad, siis on ju ometi selge, et osa neist on juba nii haiged, et lihtsalt surevad ära. Kas on siis õigem neid päevi piinata ja oodata kui õilishinged nende saatust netist jälgivad, t siis saaks rünnata. Lõpetame lepingud omavalitsutega!
Õige, las paljunevad ja surevad ise ilma inimkäe vahele segamata. Eriti hea oli mingi loomakaitsja ettepanek, et steriliseerime ja laseme loodusesse tagasi, et siis surevad ise:))))))))))))))
h
Herbert/ 27. jaanuar 2014 19:02
Tania Selart miks te süüdistate, loomade hoiukohta ?Kas ei ole teie töö teha selgitustööd loomapidajate seas ,et kõik nende loomad oleks kiibistatud ja steriliseeritud?Avalikud andmed näitavad,et teie seltsi palgakulu oli2011 aastal 31 279 +sots maks10 756 so. kokku42 035 eurot ja 2012 a.70 198 eurot.Peale selle annetused ja toetused,jne.Kas teile ei tundu ,et see probleem on ülespuhutud. Ainuüksi 2011 tehtud uuringu kohasele kulusEesti kohalikel omavalitsustel hulkuvate loomadega tegelemiseks 864 852 so.0.64 euri iga elaniku kohta.Mulle tundub ,et õigem oleks hulkuvad loomad koheselt hävitada ja loomaarmastajatele tehtud kulutused kasutada "nälgivate laste " toetustele.
s
saara/ 27. jaanuar 2014 19:00
kas jälle kassid ja koerad aga kus jäävad lapsed kelle tuleks nüüd küll rohkem tähelepanu pöörata aga sellest ei räägi keegi kuidas neid aidata natukene ebanormaalne
i
islam/ 27. jaanuar 2014 18:59
Kuidas Kozõreva sellisele kohale sattus ?? Vahetage ta kohe välja mõne inimese vastu !!!
h
heh/ 27. jaanuar 2014 16:43
Värskeim raport Hoiupaigast: MTÜ-dele lubatud kuuest kassist olid üleandmise hetkeks kolm surnud. Kes tahab rohkem teada, vaadaku Kasstide Turvakodu FB lehele.
t
TO.... / 12:05, 27. jaan 2014/ 27. jaanuar 2014 14:02
Exid...mul on neid kolm ja olen vägagi rahul ja vanused alates 8a ja noorim saab kevadel aasta.ei ole seni veel keegi kurtnud et mul haisex ja mida iganes.loll mõtlemine et kui kassid majas siis hais taga ja kõik ribadex,kaldun arvama et sellistel mõtlejatel endal ongi vist nii.Mis aga puutub Hoiupaika siis müstika on see et kuidas on võimalik et järsku ei allu enam ükski kass ravile ja toimub massiline suremine????

r
raivo/ 27. jaanuar 2014 12:44
loomakaitsjad võtku lihtsalt see äri üle ja ongi kõik.las siis sebivad ise edasi.
m
metuusala/ 27. jaanuar 2014 12:16
Enne hukkamist tuleb kassid hoolikalt terveks ravida, samuti kõhud hästi täis sööta.!! Väga hea. Aga kuidas on meil inimestega, nende ravimise ning toitmisega?
m
MATS/ 27. jaanuar 2014 12:14
Mis ühisvastutus? Vastutama peaksid eelkõige ikkagi need, kes oma loomad kergekäeliselt hülgavad ning nende järele ei vaata. Võitlust tuleks alustada mitte tagajärgede silumisest vaid põhjuste ülesleidmisest. Tuleks kehtesada ranged loomapidamise eeskirjad (ka kohustuslik kiibistamine omaniku kindlaks tegemiseks) ning veel rangemad kontrollimeetmed ning eksijate karistamine.
r
Rasmus/ 27. jaanuar 2014 12:11
Miks ei taheta kasse ära anda, miks neid ei ravita jne on seletus väga lihtne - RAHA. Nad saavad raha: püüdmine + hoidmine 14 päeva + hukkamine. Kui mingi etapp ära jääb siis selle eesta nad linnalt raha küsida ei saa. Tegemist on rahamasinaga ei muuga.
k
./ 27. jaanuar 2014 12:05
kõik need "suured kassiarmastajad" võiksid ju omale koju võtta neid kasse oma paartosinat ja neid toita ja kasida. Huvitav oleks näha, kui lühikese ajaga saab neil küllalt ja nad asuvad ka "merekooli värbajate" ridadesse. Üks kass omas majas on tore, no võib veel kaks kassi aga üle selle on selgelt liiast. Need nn. "kassiarmasajad", kes siin omaarust oma "suurt ja sooja südant" näidates siin plusse ja miinuseid laovad on pehmelt öeldes täiesti eluvõõrad ja mõtlemisvõimetud tüübid(suuremalt jaolt naised). Võtku nad üks kassipaar, kasvatagu nad neid ideaaltingimustes ja veendugu, kui kiiresti nad paljunevad ... on ütlema paari aasta jooksul, kümne aasta jooksul, 40 aasta jooksul. No 40-ni aastapärast nad vist seda enam ei näeks sest juba ammu enne pistavad need kassikesed nad suurest näljast nahka. Eks inimeste kohus olegi piirata tema kasvatada olevate loomade arvukust nii, et see ei ohustaks teisi liike. Kui ikka terve linn oleks täis näljast kräunuvaid ja kõikjale roojavaid metsikuid kasse küll siis need "loomakaitsjad" puhuksid vastupidist juttu.
m
Marta/ 27. jaanuar 2014 10:41
ei tahagi kommenteerida, sest varsti kaob kogu artikkel, rahal ja tutvustel on suur jõud.
Euroopa Liidu loomakaitse seaduse järgi hoitakse hättasattunud looma varjupaigas 14 päeva sellepäarst, et otsitakse looma omanikku ja pärast 14 päeva võib hakata loomale uut omanikku
otsima, Euroopa Liidus ei tohi uhtegi tervet looma mingil juhul tappa!
Kuidas siis 31 valda ei ole vaevunud midagi tegema loomade kaitseks, kas Tallinna varjupaigal on siis nii palju autosid ja loomapuudjaid, et muudkui veavad looma hea tasu eest kokku, 36e kokkuvedu ja 100 e 14 päeva eest. Kas keegi omavalitsustes seda raha ka kokku loeb, mis Kozõrevale kanditakse.
Loomade hoiukohti peaks rohkem olemam koertele ja kassidel muidugi eraldi, saaks vabatahtlikud rohkem abistada, kassidega tegeled ja koertega jalutamas käia.
See on vist sama Kozõreva, kes Saremaal loomi kogus ja isegi oma loomade eest ei suutnud hoolitseda, kitsi vist kogu ja klasse paistab eriliselt vihkavat.
Muidugi need neli niinimetatud loomaarsti, kes Tallina varjupaigas loomi tapavad, ei tundu ka mingist arsti eetikast kuulnud olevat, kui raha nägemine neid nii hulluks on ajanud.
h
humanist/ 27. jaanuar 2014 10:40
Kas tõesti on peale vaktsineerimist ja ravimist õigem kasse surmata, seda võiks ju teha kohe, ilma neid toiminguid tegemata. Kõik loomad ei leia endale kodu, kõik inimese elupaigad ei sobigi kassile, suurtes majades on kassid ju lausa nuhtluseks, need majad haisevad võikalt, ka suhtumine loomadesse pole ühtviisi hea, kasse togitakse trepikodades jalgadega- kas seda tahate, kõik inimesed ei ole kassiarmastajad, mõned armastavad oma majas korda ja puhtust.
h
humanist/ 27. jaanuar 2014 10:34
Õigem oleks toimida nii, nagu aastasadu on toiminud Eestmaa maarahvas. Kui pole plaanis noort looma kasvatada, kas kassi või koera, siis tuleb need otsused varakult ära teha ja mis parata, elu on selline, pole mõtet hakata laiali tassima, kohe "merekooli" ja kõik.

t
TO: / 09:28, 27. jaan 2014/ 27. jaanuar 2014 09:36
Inimene pole ilmselgelt artiklit läbi lugenud.
a
Aita Loomi, Lõpp Sellisele Hoiupaigale/ 27. jaanuar 2014 09:35
v
27. jaanuar 2014 09:28
viige palun koik kassid loomakaitse seltsi vaatame kui kaua naad selle kassi karjaga vastu peavad. tehku oma raha eest veel koik vakts. steril ja varsti on kassid koik looja karja saadetud.
t
tigekala/ 27. jaanuar 2014 09:13
mina pooldan, et kõik kinnipüüstud kassid steriliseeritaks ja lastaks tänavale tagasi. seal surevad nad loomulikku surma (ja see ei võta väga kaua aega), aga vähemalt ei paljune. jõulisemalt peaks promoma lemmikute steriliseerimist ja KOV võiks sõlmida lepingu mõne teenuseosutajaga, kelle juures saaks seda soodsalt teha.
v
Viki/ 27. jaanuar 2014 09:12
Lõpuks ometi üks põhjalikum ja rahulikum selgitus. Saab kõrvalseisja ka lõpuks pisut paremini aru mis toimub. Mul jääb ainult üks küsimus - miks linn ja see Veterinaaramet olukorra ees pea liiva alla peidavad? Päris kurvad lood ju tegelikult... Mida saaks teha tavainimene, et aidata olukorda paremaks muuta? Minna Hoiupaiga ette protestima?
k
kassid hukatakse enneaegselt/ 27. jaanuar 2014 08:39
Vot selles asi ongi - kassid hukatakse väidetavalt enneaegselt ja ravi andmata, mis on seadusega vastuolus. Sellele ongi tähelepanu pööratud. Väga asjalik kirjatükk. Tänan.
k
kahepalgelised loomakaitsjad/ 27. jaanuar 2014 07:24
Kõigepealt oli suur möll, et hoiukas hukkab kasse ja ei anna neid loomaarmastatajatele.
Nüüd teatab hoiukas avalikult, et ta annab kassid peale kahte nädalat - tulge järgi.
Sellele järgneb loomakaitsjatelt arusaamatu mõmin ja kassid ikkagi hukatakse.
Kummalised loomakaitsjad, saite ju mis tahtsite, miks siis nüüd alt ära hüppate???
Ei kaitse Kozõrevat, aga Seilarti häma on ka arusaamatu! Loomad kannatavad edasi...