Kommentaar

Eestilgi on kohustus kannatusi ära hoida

Urmas Reinsalu, kaitseminister (IRL), 26. jaanuar 2014 18:38

45 KOMMENTAARI

p
Prantsuse abi/ 4. veebruar 2014 19:29
Kutsume Prantsusmaa appi ka oma eesti õigete piiride eest võitlema ja oma tegelikku territooriumi tunnistama.
a
allar_/ 30. jaanuar 2014 18:24
Kunagi, Euroopasse minnes oli loosungiks "Murrame läbi!". Murdsimegi, nüüd oleme juba otsapidi Aafrikas.
t
Tõnu Anton/ 27. jaanuar 2014 22:43
Kas meie kaitseminister ikka saab aru. milleks Eesti riigil kaitsejõud olemas on? Oma riigi kaitseks sõjalise rünnaku korral! Eesti on ka NATO liige. Just nimelt NATO ees on Eestil liitlaskohustused ja neid asub kaitsevägi täitma, kui NATO sellekohase otsuse on vastu võtnud. Teiste sõnadega asub meie kaitsevägi täitma välismissiooni , kui see toimub NATO egiidi all. Laiendada liitlaslepingu põhimõtteid kõigi NATO liitlasriikide suhtes eraldi on meelevaldne ja mitte kuidagi põhjendatud, sest liitlasriikidega mingeid eraldiseisvaid sellekohaseid lepinguid sõlmitud ei ole.
Eesti kaitseväe koosseisu ja raha kasutamine välismaistel missioonidel, mis ei toimu NATO egiidi all, on riigieelarves kaitseväe rahastamiseks ettenähtud vahendite mittesihipärane kasutamine, riigikaitse strateegiaga mitte kooskõlas olev tegevus ja riigi raha mõttetu raiskamine.
Väita, et Eesti kaitsejõududel on mingi kohustus kusagil maailmas toimuvatesse konfliktidesse kannatuste ärahoidmiseks sekkuda, nagu väidab meie kaitseminister, ei ole ühegi lepingu osa ja on ainult meiepoolne valmisolek igale poole oma kaitseväelased kohe saata, kui ainult selleks peaks sobiv võimalus avanema .
Ei maksa olla lihtsameelne ja arvata, et meie kaitseväelaste kasutamine kriisikolletes ei oma kõrval- ja järelmõjusid.
Eesti kui väikeriik peaks olema palju vaoshoitum oma sõjalistes ettevõtmistes ja ka väljaütlemistes.
Meie kaitseministri sõnavõtt Ukraina teemal, kus ta nõuab Euroopa Liidu resoluutsemat seisukohavõttu Ukrainas toimuva suhtes ja milles on sõnakasutus " EL peab....", on aga täiesti kohatu ja väikeriigile sobimatu.
Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti riigis täna võimul olevad poliitikud ei anna selgelt aru oma tegemistest ja loovad tahes-tahtmata olukorra, kus suureneb oht, et sõjategevus (terrorism) võib kanduda ka Eesti pinnale
k
Kannatused Eestis:/ 27. jaanuar 2014 21:20
50 000 last ei saa iga päev korralikult süüa. Selle Kesk-Aafrika Vabariigi missiooni raha eest saaks ju palju toidupakke lastele teha.
r
Raivo/ 27. jaanuar 2014 20:38
Albert / 08:32, 27. jaan 2014
Aga oma kodumaal? Siin kannatavad ju omad maksumaksjad.
+51 -2 • Teata ebasobivast kommentaarist Puutin tulgu appi?
m
me hoiame kreeklaste kannatusi ära,ehitame Sotshis rajatisi,no/ 27. jaanuar 2014 20:16
ega isand minister ometi mõelnud kohalikke tatikate nälja-kannatusi ära hoida!?
Tule,taevas,appi!!!!
Isand minister peaks olema isamaaline ja mitte laskma end kohalikest pärismaalastest heidutada.
Isand minister pidagu ikka püha eesmärki silmas.
x
xxx/ 27. jaanuar 2014 19:15
Kuule sina tattnina, Kas oled ise sõjaväes käinud? Eesti parsetasite maha sinusuguseid tuleks vastutusele võttmist. Krossi lugu on väga kahtlane värk ja seab kahtluse alla Eesti õigus süsteem.
v
volkar/ 27. jaanuar 2014 18:55
reinsalu pane pudrumulk kinni ja jooksuga kebi ka negrude juurde.

s
see/ 27. jaanuar 2014 18:50
mis praegu toimub ,on mõistuse puudumine ja ressursi raiskamine.Vanglad tuleb ümber ehitada hotellideks ja vangisistumine tuleb asendada armeeteenistusega konfliktikolletes.Et nad seal logelema ei kukuks,tuleb kehtestada tükitöö normid.Kui päevanormijagu kõrvu ei ole ette näidata,jääb toidunorm minimaalseks.Tublimaid tuleks premeerida hää ninaesisega ja lõuatäis konni!Kannatused lõpetaks programm"steriliseeritud afrika"
a
aga/ 27. jaanuar 2014 18:38
kas afrika tuli eestile appi,kui okupeeriti?Kas afrika tuli siberi vangilaagritest inimesi päästma?kas afrika tuli eurooplastele appi,kui nad omavahel sõdisid?
e
27. jaanuar 2014 18:32
ENNE TULGU JA KÜSIGU PRANTSLASTEGA EESTI OKUPEERITUD ALAD VENEMAALT TAGASI !
krt võtku oma 50 -lise narrijõuguga reetur paet koos teiste kurjategijatega kinni , või mitmeid miljoneid neegreid demokraatiaga tina abil aitama, mingi päris segi seal toompeal putinil õnnestund saada kõik ?
m
mati/ 27. jaanuar 2014 16:34
ootan huviga millega kogu see Eestis toimuv genotsiid jätkub
u
Ummit.../ 27. jaanuar 2014 15:08
... vadates mõtlen ikka, et kas ta on esmalt hale ja siis naljaks või vastupidi?
Tragikoomiline on jälgida kuidas ta manab ette "riigimehe" näoilme ja hakkab siis tõsise näoga tühja teksti jahvatama. Hoiaksid palju kannatusi ära, Ummike, kui lahkuksid tootvale tööle.
See, et sa 29.01.2014 saad hakkama Eesti kaitsevõime olulise nõrgendamisega - selle kohta võiks öelda et karma on bitch!
e
Eesti rahval pole Prantsusmaaga mingeid samamärgilisi ühiseid huvisid./ 27. jaanuar 2014 12:30
Millised ühised huvid on praegu ohus ja kuidas Eesti maksumaksjate kulul palgasõdurite Aafikasse saatmine selle ohu likvideerib?
Tegelikult pole ju Prantsusmaal ja Eesti rahval mingeid momendil ohus olevaid ühiseid samamärgilisi huvisid.
Ainukese ühisosa Eesti ja Prantsuse huvidest võikski ehk leida "Mistralite" müügis Venemaale - Eesti rahva huvides on, et seda müüki mingil juhul ei toimuks ja Prantsusmaa huvides, et see kindlasti võimalikult suures mahus toimuks.
Seega on Eesti ja Prantsuse huvid põhimõtteliselt vastupidised.
Aga Eesti rahvast peetakse nii lolliks, et omakasupüüdlike kuritegelike afääride õigustamiseks lubatakse endile ükskõik kui ajuvabade väidete esitamist tõe pähe.
Samuti on ju ka see kõigile teada, et Eesti rahval pole mingeid ühiseid huvisid ka Isamaa Reeturite Liiduga ega selle bande pealikuga.
Miks siis peaks Eesti maksumaksja pügamise abil selle bande teenistuses olevaid võõraste huvide eest võitlevaid killereid nuumama?
Prantsuse huvi - Las siis Prantsusmaa ka värbab ise neid purkpäid ja maksab ka nende palgad.
Loogiline ju.
p
POJAKENE . . , / 27. jaanuar 2014 12:23
Kas KAV -s ON INIMESED ja MEIL AINULT MALENUPUD ---- NAGU SA VÄIDAD ? ? ? KAS MEIE LAPS -- ministritel on ainult algkooli lõputunnistus ---- juhtivatel kohtadel on kombeks ikka nõuda KÕRGHARIDUST JA LOOGILIST MÕTLEMIST . ON NEED NÕUDMISED MUUTUNUD TÖÖKOHTADELE PANEMISEL -- MÄÄRAMISEL ? ? ?
a
Arvo Koinsalu/ 27. jaanuar 2014 12:05
Kõikide rahvaste kannatused lähevad meie valitsusele palju enam korda,kui oma rahva kannatused

p
paraku abistajal õigus/ 27. jaanuar 2014 11:58
las see lapsik-minister saadab kiiresti järelejäänud sõdalased sinna Eesti Demokraatiat kaitsma.
l
lord/ 27. jaanuar 2014 11:56
reinsalu juttu ei usu enam ammu keegi .........
ö
öeldakse,/ 27. jaanuar 2014 11:55
et hullul ja aurul on palju jõudu,aga kui hullule võim anda,siis..........................................
m
Mai/ 27. jaanuar 2014 11:55
Eelkõigeenda omi siis räägime teistest
a
abistaja/ 27. jaanuar 2014 11:42
Lapsminister,Ukraina vajaks ka sõjalist abi ja oleks lähemal kui Kesk-Afrika,hea lihtne ja odav trandspordi vedu sinna. Osa tehnikast võibolla ehk läheb sinna omaljalal või kui muidu ei saa siis puksiiris ikka sinna jõuab.Ja ka Süürial oleks abi vaja.
k
kui.../ 27. jaanuar 2014 11:17
mõne mehe juttu kuulata,siis tundub,et eestis arstiabi polegi.Tahad midagi teha,siis hakka kodus pihta.Erikoolide turvalisus.erivajadustega hooldekodude turvalisus,pätikambad kaubanduskeskustes,kodutud,ühistransport maapiirkonnas,tööjõupuudus politsei ja päästeteenistuses,madalad palgad,kasvav vaesus,kehv teehooldus talvel jne.Neid asju,millega tegeleda oleks veel kümneid ja kümneid,millest ei taha ükski valitsuse liige rääkida.
e
Enne/ 27. jaanuar 2014 11:04
kui hakkad rääkima võõraste kannatuste ärahoidmisest vaata mis oma maal toimub ja rää
gi eesti rahva kannatustest.Vaata Tvd õhtuti on iga tund:ANNETAGE TOIDUPANGALE,ANNETAGE HAIGLALE,ANNETAGE PUUETEGA INIMESTELEKes on need kes võtsid ära puuetega inimeste toetused,ja kuhu see haigete pealt kokkuhoitud raha läheb?Kas sõjapidamisele Aafrikas? .Ja sina Reinsalu ära kasuta sõnasid Eestil on,Eesti peab Eesti on iseseisev riik ja keegi ei saa sundida meid tegema seda mida me ei taha.Ja ütle õige eesti rahvale kui palju on läinud maksma vaba Eesti vabaduse kaitsmine Iraaagis ja Afganistaanis.? Kui ei oleks seda riigikogulaste suurushullustust,siis oleks Eesti riik tõesti viie rikkama riigi hulgas,aga praegu oleme juba viie vaesema riigi hulgas Ei ole vist tarvis lisada kes olid need kes saatsid Eesti mehed "suurtükilihaks"ja kes on need kes vilistamise peale hüppavad.
j
Jama/ 27. jaanuar 2014 10:54
Miks siis eestlased oma riigi pärast peavad kannatama?

l
lugeja/ 27. jaanuar 2014 10:52
Miks ei hoita ära oma rahva kannatusi ja vaevlemist külmas ning näljas.Enda lähikondlasi ei märgata,aga klantspildi maine tugevdamiseks saadetakse eesti sõdureid võõrsile.Kõige pealt looge oma kodanikele turvaline ja inimväärne keskkond alles siis tegelge populismiga.
t
Ta ju / 27. jaanuar 2014 10:46
annab täiesti kingaviksia plaani välja ja jutt ka selline madalalaubalise oma . Mingu siis Afrikasse oma erialal tööle ja ongi eesti lähetus Kesk Afrikale valmis .
e
ets/ 27. jaanuar 2014 10:17
Härra minister ei ole sõjaväes käinud.....relvaga kannatuste lõpetamine aafrikas.....eestlastele kannatuse tekitamine.....See jobu situks end täis juba eesti sõjaväes.....võtku relv kätte ja mingu lõpetagu neegrite kannatus ja jätku meid rahule
k
küsimus/ 27. jaanuar 2014 10:13
AGA OMA RAHVALE KANNATUSI TEKITADA, KUIDAS SELLEGA ON??
t
Tark/ 27. jaanuar 2014 10:06
Pange ommeti sellel VAEGMÕTLEJAL ükskord suu kinni!
k
Kuule,lapsuke!/ 27. jaanuar 2014 09:56
Mine ise sinna! Ära aja teisi. Eesti on demokraatlik riik ja keegi ei taha mingi lapsministri pealesurumist! Mine ise, aga ära aja teisi, lapsuke, töllmokk.
h
Häda mõistuse pärast/ 27. jaanuar 2014 09:27
Just, just, seal keskaegsetes dzunglites kõverate nugadega vehkides saab Eesti õnne ja rahu luua.
Täpselt sama juhmus kui on seal Afganistanis olemine.
Kohalikud metslased üksteisega kisklemas.....ja meie ninapidi seal vahel.
a
Ants Rannula/ 27. jaanuar 2014 09:23
Kuidas said "jobud "valitsema?
Eks ikka veelgi lollimate valijate kaasabil!

e
Eestlane / 27. jaanuar 2014 09:14
Kui oma kodus oleks kõik ideaalses korras, siis roni teisi aitama. Poja, ära räägi oma mätta otsast suuri sõnu, vaata ka allapoole ja aita. Sinutaolistega muutub Eesti üha enam väikese koera sarnaseks, kes püüab oma armetust suuremate ees väljendada "näksimisega".
a
Albert/ 27. jaanuar 2014 08:32
Aga oma kodumaal? Siin kannatavad ju omad maksumaksjad.
t
to need esimest 5 komentaari on tulnud kesikutelt ja 1 on lihtsalt Jeesuse ori / 21:24, 26. jaan 2014/ 26. jaanuar 2014 21:51
hea siiski,et sa viieni lugeda oskad.Kindlasti on see saavutus.
e
eelmisele/ 26. jaanuar 2014 21:49
sa pole isegi vabamüürlane,võib olla et juut aga loll oled sa kindlasti,arene lapsuke.
n
need esimest 5 komentaari on tulnud kesikutelt ja 1 on lihtsalt Jeesuse ori/ 26. jaanuar 2014 21:24
aga mina olen parteitu Eesti patrioot ja ütlen et enne tuleb need neegrid seal Aafrikas maha lasta(moslemid) ja panna Lääne-maailmale Meeldiv president paika kes seal kristlastest neegritele meeldix ja ongi genotsiid ära hoitud ja neegrid ei peagi EUroopasse tulema ja isegi üksikud nigad Eestisse!Oleme natukene hoolivamad ja Hoiame Maailmas korda mitte ainult tegeleks Eestiga!Visit Estonia Before Estonia Visits You!on nüüd 2014 Eesti Moto!
a
Alar/ 26. jaanuar 2014 21:21
Üks ääretult möku minister!
a
ahh, et selle nimi on nüüd kannatuste ära hoidmine/ 26. jaanuar 2014 20:47
varem oli nagu sekkumine võõra riigi siseasjadesse. Või olen ma valesti aru saanud.
p
patrioot/ 26. jaanuar 2014 19:22
Igasugune relvastatud tegevus põhjustab kannatusi olenemata, mis viisil seda poliitiliselt põhjendatakse. Mulli oskad sa ajada küll hr minister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee