Raha

Tavid kaalub Bitcoiniga kauplemise alustamist (5)

Toimetas Sander Silm, 24. jaanuar 2014, 09:55
Foto: REUTERS/SCANPIX
Valuuta- ja kullavahendusfirma Tavid saatis esmaspäeval Eesti riigiasutustele teabepäringu Bitcoini kohta, kuna kaaluvad kauplemise alustamist Bitcoini ja teiste analoogsete instrumentidega.

Tavid küsis rahandusministeeriumilt, finantsinspektsioonilt, Eesti pangalt, politsei- ja piirivalveametilt ja maksu- ja tollimetilt, mis Bitcoin on – kas virtuaalne raha, tooraine, teenus, finantsinstrument, väärtpaber või e-raha; millised maksud rakenduvad selliste instrumentidega kauplemisel, teatas e24.

Tavidi juhatuse liige Kuno Rääk kinnitas, et nad kaaluvad Bitcoiniga kauplemist, kuid ei saa sellega enne tegelema hakata, kui Eesti ametiasutused loovad ühise arusaama sellest, mis Bitcoin on, kuidas see on maksustatud ja kas see on reguleeritud või mitte.

"Täna meil on ainult võimalus erinevate ajakirjandusväljaannete vahendusel vaadata ja kuulata, kuidas soomlased arvasid, et on tooraine, rootslased, et on kunstiteos, keegi arvab, et on alternatiivne maksevahend. Enne on väga keeruline hakata sellega tegelema, kui pole selgust majas" selgitas Rääk.

Samal teemal

13. juuni 2014, 16:46
LHV palkas esimese pangana maailmas bitcoin’i-spetsialisti
20. veebruar 2014, 11:06
Eesti politsei sulges bitcoini kauplemiskeskkonna
17. veebruar 2014, 13:29
Kas Bitcoini täht hakkab kustuma?
22. jaanuar 2014, 15:38
Eesti Pank: Bitcoin võib olla püramiidskeem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee