Uus Rimi Foto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 23. jaanuar 2014 08:23
Keskkriminaalpolitsei kahtlustab Rimi endist projektijuhti Tiit Eliast rohkem kui 600 000 euro suuruse pistise võtmises, samal ajal käib ka tsiviilmenetlus, mille raames Rimi süüdistab oma endist töötajat mitme aasta jooksul firma petmises ja kahju tekitamises.

Kui Rimi tahtis mõnda uut poodi ehitada, midagi renoveerida, remontida või laiendada, siis oli see projektijuhi Eliase töö, kes otsis firmasid, kes osaleksid Rimi hangetel, suhtles tarnijatega, koostas hankedokumendid, juhtis neid protsesse algusest lõpuni, kirjutab Postimees.

Rimi nõuab Eliaselt vähemalt 612 108 eurot – enamikul aastatel ei saa Rimi isegi nii palju kasumit.

Rimi palgalise projektijuhina suunas Elias hankeid sobivatele ettevõtetele ning vastutasuks kandsid need ettevõtted või nende esindajad "teenustasu" tema 2006. aastal loodud osaühingule Eliti Consult, mille käibe moodustasidki sama hästi kui ainult pistised.

Eelmine aasta tellis Elias, kelle stiili kuuluvad Armani, Jacob Cohëni ja Hermèsendale'i kallid asjad, BMW X5 M50 mudeli, mis täisvarustuses maksab M50 123 000 eurot. Elias armastab ka Alpi suusakuurorte ja ikka mitu korda aastas.

Luksuslik eluviis saigi projektijuhile saatuslikuks: eelmise aasta juulis alustas Rimi sisekontroll uurimist, augustis läks asi politsei kätte ning mullu detsembris võttis politsei Eliase ühel hommikul kinni.