Eesti uudised

Lapse elatusraha kättesaamise teeks lihtsamaks võlgnike hüvedetajätt (18)

LISA KOMMENTAAR

! 23. jaanuar 2014 23:01
Millistest hüvedest EV räägitakse? Tasuta linna transpot ve? Oh jeerum, arenege ometi...
. 23. jaanuar 2014 19:54
Kui ema on maksuvõimetu, aga isa oleks valmis last ise kasvatama. Ilma, et emalt mingit elatusraha nuiaks.
Miks kohus sellises olukorras ikka emale lapsekasvatamise õiguse annab?
ehh 23. jaanuar 2014 14:57
... juhiluba pole hüve. Auto juba on.
Malle 23. jaanuar 2014 14:46
Laps on see kes tahab armastust ,aega ja eluks kulutusi. Laps on pidev kulutus ja lapsevanem ei saa teha ootamatuid kulutusi jättes lapse paariks kuuks ootama. Armastus ja aeg on lahuselava vanema korral tavaliselt puudu. Iga lahuselav vanem peaks vähemalt rahamured ise lahendama(mitte käsi laiutama).
Veiko jutt veel "toredam". Laps ei tea teie seksieelsest jutust midagi. Ta tahab aega armastust ja süüa. Nagu näha armastus puudub, aega ei kuluta ning viha oma endise sõbranne vastu olemas. Ja sinule on võrdväärsed mõlemad lapsed. Vahe vaid selles et oma ühe lapse emaga elad koos, teisega mitte.
Busa to tydruk 23. jaanuar 2014 13:23
Vara lahususe leping tehakse enne kooselu vormistamist. Tean mõndagi naist kes soovivad saada kelleltki last just sidumise (varakus, ühiskondlik seisund) eesmärgil. Vaatamata meesterahva ettevaatlikkusele käib suhu jäetud ollus daami toimetamisel allapoole vööd. Pärast tehakse isadustest ja elu läheb edasi.
Jah 23. jaanuar 2014 11:21
tehakse kõik selleks , et lapsi sünniks vähe või ei sünniks üldse. Sest lapse sünniga tekivad igasugused riskid seoses tulevikuga.Me ju keegi ei tea kas ja kui kaua suhe püsib, kuid lapsed jäävad elulõpuni. Keegi meist ei tea ette millal töö kaotab või tervis kehvaks muutub.
Tony 23. jaanuar 2014 10:45
Hüvedest ?? Millistest hüvedest ??? SELLES riigis on hüved ainult riigikogu pättidel,lihtrahval ei ole mingeid hüvesid. On ikka lolle ...
aga 23. jaanuar 2014 09:39
Mis saab vanavanematest, kes kasvatavad oma lapselast ise, ilma, et lapse enda vanemad hoolitseksid või elatusraha maksaksid? See protsent seal artikli lõpus on väheke mööda, kus toodi üksikemad ja üksikisad välja. Vanavanemaid peaks ka sinna sisse arvestama

ab 23. jaanuar 2014 09:37
ja mida teha nende täidega, kes ajutiselt töötu vanema arvelt isegi lapseraha ära virutab? Oma kulude katteks.
to Velts 23. jaanuar 2014 09:28
aga kas oma lapsele elatisraha mittemaksmine ei ole sigadus?
tydruk 23. jaanuar 2014 08:49
Palju on ka vanemaid kes lahkuminnes hakkab last kättemaksuks ära kasutama.Ja just seda vanemat võiks peale kohtu kaitsta ka seadus.Kui ikka last ei näidata ja tema juurde ei lubata võiks ka elatis jära jääda.Va juhtudel kui vanem peaks olema lapsele ohtlik.Samuti võiks siis rongavanema mitte makstud summad maksta riik-ja see peaks olema riigi enda asi kuidas need summad pärast võlgnikult kätte saab.Olgem ausad neid kes ei maksa elatist on meeletus koguses ja miks siis last kasvatav vanem ja laps peavad selle all kannatama.
Busa: abielus olles tuleb teha siis varalahususe leping siis pole mida jagada.Va lapsed
m 23. jaanuar 2014 08:27
Sa elatusraha on uldse üks paras ebavõrdsus, see summa jätab teise vanema kohtustusteta.
m 23. jaanuar 2014 08:27
Sa elatusraha on uldse üks paras ebavõrdsus, see summa jätab teise vanema kohtustusteta.
m 23. jaanuar 2014 08:27
Sa elatusraha on uldse üks paras ebavõrdsus, see summa jätab teise vanema kohtustusteta.
m 23. jaanuar 2014 08:27
Sa elatusraha on uldse üks paras ebavõrdsus, see summa jätab teise vanema kohtustusteta.
Maali 23. jaanuar 2014 08:17
See elatisraha probleem on aastakümneid olnud.Enne valimisi jälle igasugu ideed aga midagi tehtud ei saa.Ega seda raha küll kohtutäiturid aja.Neil suva.Tuleb saajal ise agar olla.Ja igasugu nuhkimistöösi teha.Tean seda omast käest.Kui ma olin saanud teada et lapse isa töötab Soomes läbi Eesti firma siis maksud laekusid siia. Hea tuttava abiga sain teada.Tegin kirja kohtutäiturile ega see ei reageerinud väike koht kõik kõigiga tuttavad või sugulased. Samm kõrgemale asi hakkas natuke liikuma.Ega see ka veel maksma pannud siis tegin kohtutäiturile jälle kirja vara arestimiseks ja näe imet tasus oma suure võla ära. Elatisvõlglaste töötasud võiks kuidagi kättesaadavad olla küll on neid kes siis ise oma võlgu taga ajavad.Kahjuks kui tuttav nüüd maksuametist sulle peaks seda infot jagama pole tal homme jälle tööd. Eks need suured tähtsad mehed paljud sellised kes ei taha oma lastele maksta ,võetakse aga uus elukaaslane jälle lapsed.Siis esimesed lapsed unustatakse ära.Ja paljudel arusaam et raha kulub emale.Aga seda need ei arvesta et ema on lapsega 24/7. Maksan oma summa ära ja kogu lugu. Emadel ja üksikisadel on aga topelkoormus.Enne kui vaadata kuidas on mujal maades siis Eesti jõutku samale tasemele.Kui meil on palju töötuid ja alampalk 355 tänase seisuga siis riigis midagi väga mäda.Võrdlen Poolat Eestiga seal üle 40 milj inimese ja riigiaparaat 1000 meil 1,2 milj ja 101 +muud. Vähendame riigitöötajaid saame alampalka tõsta ja jätkub sealt ka lastele.

Velts 23. jaanuar 2014 08:15
Mitme kääruga peab olema see aju kus tekib mõte nimetada autojuhiluba hüveks ? Selle hüve eest on makstud igasuguste tasude ja riigilõivude näol niiet selle "peatamine" on sigadus. Ma saaksin aru kui uut luba välja ei antaks.
Ise ei ole enam sobivas eas aga saan järjest paremini aru miks noored siit talentide riigist minema kipuvad.
Busa 23. jaanuar 2014 08:07
Tagantjärgi probleemi ei lahenda. Tuleks mõelda tulevikule ja mitte lubada saada last kui puudub leping vanemate vahel. Abielutunnistus ja tolerants vabaabielude puhul ei anna positiivset soovitud tagajärjesoovtulemust.
Ehk hetkel on nii nagu: abielus olles võin osta kinnisvara ilma kaasa nõusolekuta. Müümiseks aga peab see järsku olema.