Eesti uudised

Kolm aastat mässust, mille käigus põgenesid õpilased koolist ning sekkus politsei!

ÕL ARHIIVIST | Mäss Tapa erikoolis! Noored: "Töötajad on meie vastu vägivaldsed!" Kooli direktor: "See ei vasta tõele!"

Maria Karumets, 22. jaanuar 2018 09:16

100 KOMMENTAARI

n
naljakas/ 22. jaanuar 2018 12:54
erikool ongi ju eriline kool. vanglas saad ka nuuti, kui palju plõksid. noored nagad kasutavad ju oma õigusi. nad võivad ükskõik mida nõuda. igav on ju. panevad jooksu, teevad linnapeal pulli, politsei viib nad tagasi.. no ja siis? romantika.
e
Erikool 1976/ 22. jaanuar 2018 11:02
Töötajatele vastuhakk lõppes madalamas hiararhiaastmes olevatele ränga peksuga, kas kummivooliku või treipingi kiilrihmaga ja 10- päevase kartsaga.
Karts oli põrandal vedeleva klooripulbriga pime ja rõske ruum, kus oldi aluspesus ja terve karjaga. Ringi jooksid öösel seal suured rotid, ka üle kambris viibijate.
Süüa sai kartsas järgmise menüü järgi: hommikul suhkruta tee ja kaks viilu leiba, lõunal lahja supp ja kaks viilu leiba, õhtul suhkruta tee ja kaks viilu leiba.
10 päeva poolnäljas, külmas ja klooritatud räpases, umbses ruumis muutis mõne kriitvalgeks.
Hierarhia tipp sattus kartsa üliharva, sest nendega püüdis administratsioon hästi läbi saada- kui ei saanuks, siis see loomakari oleks käitunud sarnaselt Tapa omadega.
Hierarhia tipp omas privileege kõikvõimalikke, nelja- viie kaupa toas, toas telekad, makid, raadiod, vaibad põrandatel ja oma riiete kandmise õigus, isegi toad käisid lukus ja administratsiooni nõrgema närviga mehed küsisid sinna sisenemiseks meilt luba, nt, kas koos meiega telekat saaks vaadata.
Öösel ei julgetud elutsooni isegi siseneda, vaid mõni üksik, kes oli meie silmis normaalne mees, võis seda teha.
Kuid ainult sellisel moel saab sellistes asutustes mingit korda hoida- kaasaja tilulilu ja vägisi võrdsustamine loob olukorra, milles sellised "tapa" lood tekivad.
Ahjaa- kolmemeetrine okastraadiga plank, võškad, prožektorid jms olid ka- sisulisel oli ikkagi tegemist kinnipidamiskohaga, kus vanuses 14- 19 kõikvõimalikku sootsiumit leidus.
Ja meist on paljud lugupeetud inimesed saanud, isegi riigiametisse on tööle kutsutud, sest meid ei saa ära osta, me mõtleme ise ja oleme ausad.
k
Kodus on jäänud üle küüru andmata, / 22. jaanuar 2018 10:56
koolis on juba hilja seda teha!
k
Kooli..../ 24. jaanuar 2014 20:32
...töötajatel peaks olema seaduslik õigus sõnakuulmatute korralekutsumiseks kasutada kõiki märulipolitsei arsenalis olevaid mõjutusvahendeid. Mõned nuudihoobid, kerged luumurrud, kartseris vesi ja leib - märatsejatele on sellest veel vähe!
k
kommentaar/ 24. jaanuar 2014 18:16
No tegel, see pole normaalne mis seal koolis toimun. Nad ei või telefoni,ega midagi kasutada. Nagu vangla ega ei tahaks seal koolis olla jh.
a
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa/ 24. jaanuar 2014 15:46
Õhtulehele kurat te ise ka ei tea kellelt te tunnistust võtsite
m
ma olen su elu suurim hirm/ 24. jaanuar 2014 15:27
TÄHELEPANU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asi pole ültse nii nagu siin kirjas on isegi tapa erikooli poisid tahavad, et tapa erikool läheks kinni selle pärast need poisid nii teevad ja ajavad siukest juttu, et TAPA ERIKOOL kinni läheks olin ise ka seal kui see riiete jama oli et kukk andis tagasi need olin ise selle mässuga seotut, see mis need poisid räägivad on otseses EESTI KEELES PUHTA PASK JUTT naad ise ka ei tea mida naad räägivad
v
viljandlane/ 24. jaanuar 2014 11:16
Aga,miks mitte neid kaake lihtsalt peksta?Kunagi oli Puiatu erikooliga täpselt sama seis ja sama oli ka Viljandi kolooniaga.Kasvandikud kukkusid lihtsalt mässama ja lõhkuma.Mõistagi olid nad pärast uhked selle üle ,mida nad korda saatsid.See on selline uhkuse tunne,et me ei allu kellelegi.Küll selline uhkuski üle läheb kui mingi valikuline osa seltskonnast nädalateks haiglasse tümitada!

p
Pillele/ 24. jaanuar 2014 10:56
On sul ajudega ikka kõik korras.
k
Kusti/ 24. jaanuar 2014 10:54
Neile lojustele tulebki iga päev korralikult tappa anda,küll siis korrast lugu pidama hakkavad.
j
Jahh...../ 23. jaanuar 2014 21:13
Et sellisesse kooli vastu võetaks, on väga pikk tee vaja läbi käia. Eestis ei ole teist sellist kooli, kuhu sissesaamiseks peab nii mitmeid aastaid eeltööd olema tehtud ja ka siis ei taheta sind sinna vastu võtta. Peab lägi käima mitmeid komisjone, omama kliendikaarti politseijaoskonnas jne....
Ja kui sind lõpuks sinna siiski läbi häda vastu võetakse - hinges tuhin uue elu lootus - nirvaana... Ka seal ei olda sinuga rahul.
Müts maha nende ees, kes nii katkiste lastega tegelema on nõus. Nad ei ole ohtlikud ainult endale ning kaasõpilastele vaid kogu personalile, kes nende ümber tegutsevad. Ka neist lastest saaks asja, kuid sellist raha, mis selleks vaja läheb, ei ole riigil kusagilt võtta.
Kui oleks tööl "vanem vend" iga õpilase kohta, siis ehk oleks ka neist sealt tullest tugevad ühiskonnaliikmed sirgumas.
Jõudu ja vastupidavust sealsetele pedagoogidele!
i
Irf/ 22. jaanuar 2018 09:35
Seltsimees Makarenko leidis, et parim vahend selliste jaoks on töökasvatus. Ja see andis tulemusi ka. Tööle tuleb need defektiivsed tegelased panna, siis pole lollusteks mahti ja energiat. Lisaks omandavad nad tööharjumuuse.
a
Aga kõik-jah,kõik!/ 22. jaanuar 2018 11:12
...ka vangid peaksid tegematööd-Kõik vangid-mitte elama ja sööma maksumaksja raha eest ja vedelema!!!!
m
MAXUMAXJA/ 23. jaanuar 2014 19:23
l
liis/ 23. jaanuar 2014 19:20
emad ja isad teie lapsed ja teie mure krt ,
kes siis syydi on kes käseb synnitada ja sitta elule laps suunata!!
e
Ei otsa ega äärt/ 23. jaanuar 2014 19:12
Ja ei tea kuidas selliseid pätte teie meelest takistama peaks?? Toredad euro seadused ei luba ju nendega midagi teha, ega siis normaalne laps ei sattu sellisesse kooli ja nendel peab ikka vastav reziim olema, mitte pisi poisu ära tee pahandust. Sellise kasvatusega nagu praegust lähevad nad ainult hullemaks ja hiljem on terve eesti seda saasta täis, looda ainult, et teevad ruttu mõne sigaduse ja kinni torgatakse, muidu teevad normaalsete inimeste elud põrguks.
m
MAXUMAXJA/ 23. jaanuar 2014 19:12
Lugege mida kooli töötaja räägib-kala hakkab mädanema peast.Kui ikka kõikidele ühesugust kohtlemist pole siis kisub asi jamaks.Tean sest lastekodus sama jama ja tegelikult põhjustab selle ebakompetentne juhtkond.(seal oodatakse ammu selle vahetust aga .....)
m
MAXUMAXJA/ 23. jaanuar 2014 19:07
Tapa Erikool ja kah juhtkonnaga probleemid.Õige jutt et kala hakkab mädanema peast.Ka mõnes Harjumaa lastekodus oodatakse pikisilmi juhtkonna (kellest vaid juhataja ongi alles jäänud)vahetust aga ega see vist enne tule kui midagi hullu juhtuma peab.Muidu lokkab ikka korruptsioon ja raiskamine

s
See/ 23. jaanuar 2014 18:52
süsteem tulebki maatasa teha. Sellel on PÓHJUSED! MIKS ? on need poisid üldse niikaugele jóudnud. Selliste asutustega ainult süvendatatkse raskustesse sattunud noorte ummikseisu.
j
jah/ 22. jaanuar 2018 09:45
Põhjused algavad seadustest. Seadused mõjutavad pereelu ja perekonna õigusi, toimetulekut. Eestis on vanglad, kinnipidamisasutused kus keegi ei pea endale elatist teenima. Vegeteerivad maksumaksja raha eest. Tööd, mis teeniks neile ära ülalpidamise ei osata leida. Imelik süsteem. Haridussüsteemi jätk? Või puudulik haridussüsteem.
o
Oi, kuidas on vaja/ 23. jaanuar 2014 18:19
peksta neid kaake. Erikoolis peab olema kooli timukas, kellel on õigus füüsilisi karistusi määrata ja neid ka koheselt täide viia. Selleks peab timukal olema kaakide rahustamise ruum peksupingi ja soolvees ligunevatae vitstega. Kui ikka kaagil saab taguots viilikirja löödud, siis personalile vastu ei haugu ja inventari ei lõhu. Mõnele tuleb nädalavahetuseks paariks päevaks ette ka anda, et viinaisu ei tekiks ja ei oleks soovi Tapa linna peale jalutama minna. Peksupingi ja vitste eest peaks hoolt kandma Haridusministeerium koos Justiitsministeeriumiga. Ja muidugi kaagid võiks paar nädalat elada tubades, mille aknad puruks peksid. Toppigu augud madratsitega kinni ja asjtamas käigu ka oma viilikirja tagumikuga seal puruks pekstud WC pottide otsas. Koristagu ise oma tehtud laga.
u
U/ 23. jaanuar 2014 18:15
riinule.ka mina käisin vene ajal internaatkoolis,mittemingisugust peksu õpetajate ega ka õpilaste poolt eiolnud .Meil oli spordi kallakuga kool,ma ei tea küll ,kus eriinternaatkoolis sina käisid.
t
tegelikult ,anname noortele elu peremeestele/ 23. jaanuar 2014 18:06
võimaluse kukupaideks hakata -las nad poovad köik õpetajad ja söövad need siis toorelt.
Kui elusalt sööma hakkavad,siis kisa võib häirida nende eetilisi tundeid. Nad ikka kultuursed
a
ajakirjanikel/ 23. jaanuar 2014 18:03
on olemas õiged kangelased ,jüudu pättide imetlemiseks ja poputamiseks .'Kahju,et ise eiole Breivik
m
mis pirin.see on isandate Lukase ja Aaviksoo / 23. jaanuar 2014 18:01
töövõit,just sellised p e a v a d olema tänapäevased eestlased.Selliste üle on kallis sm.Ansip uhke.
h
Härmalt/ 23. jaanuar 2014 17:58
Ole vapper Ene sellise pätipundiga hakkkamsaamisel. Pätid ei kohku iialgi valetamast, tead seda hästi
v
Vanja/ 23. jaanuar 2014 17:51
Minul on ülema ...loe komandöri kogemus ja aastaid on kah paras jagu,olen töötanud nn.sotsiaal'majas so.endises ühiselamus valvurina ning sellisele elukogemusele toetudes loen en pädevaks teha sündmusest sellise järelduse----niikaua kui ei hakata tõsiselt suhtuma meie riigi sisejulgolekusse selhulgas ka ükskõik missuguste korrarikkujate ohjamisesse adekvaatsete meetoditega( süüteole vastavalt karm karistus mis teostub nüüd ja siin,igasugu nn.nutulaulikute e.inimõiguslaste eemaldamine koos nende võltsmoraaliga) ja veel vastava maksumaksja raha range ja vajaduspõhine kulutamine meie ühiskonna heaks jne.jne...Ühe lausega ,range valik sisekorra tagajate värbamisel,andes nendele seejuures piisavalt õigusi ja võimalusi nende ette püstitatud ülesannete täitmiseks.Kerge on minul klahve klõbistada,aga siiski... sulidele,varastele,röövlitele ja huligaanidele vastav palk ja ei mingi liberaalitsemist...Need poisid saavad aru ainult nende tasemel suhtlemisest ,nad austavad ainult jõudu, karmi,aga seejuures õiglast karistust ja ei mingit nämmutamist!!!!

j
Juku/ 23. jaanuar 2014 17:04
Issand,kas tõesti tatikatest jagu ei saada.Ma ei kanna linnas helkurit või turvavöö kinnitamatta-keda kuradit see houstab -trahv kohe.-ise olen siis süüdi-miks karistada.Selle kontrolliks mente igalllpool-kas Eesti Vabariigis ongi priotiteet miilitsatel turvavöö kinnitamine ja helkurite kontroll.
Nõmedad miilitsad oma kontrollidega-samas väidavad ,et ei suuda vargusi ja peksmisi uurida ÖÄK-
MEIE MIILITS.
a
Ajad ja kombed muuttuvad.../ 23. jaanuar 2014 16:58
kuid lapsed jäävad lasteks. Ka puberteet on laps, igatahes mitte veel valmis täiskasvand. Tundub nii et tänapäeva pedagoogid ootavad valmis viisakaid ja tarku lapsi.
Ja see et lapsed ei valetaks, peab neid lasta rääkida asjadest nagu need on, ega kohe karistada kui täiskasvanutele selgub mis lugu oli.
Pärnus on pikaajaline koolidirektor, kes praeguseks pensionil, tema saaks paljus eeskujuks olla.
Igal juhul pole normaalne, et suured inimesed ei oska enam noortele piire panna. Ja veel, puutub ka armastus ning hoolivus.
v
23. jaanuar 2014 16:30
Vaesed maha surutud lambukesed, kes oma liigse vagususe tõttu on saadetud Tapa kooli, eks ju, Pillke
i
iba/ 23. jaanuar 2014 16:05
Sõimlete haridusministeeriumiga, aga seadused töötatakse välja ju juristide poolt ja võetakse vastu Riigikogus. See, et seaduse järgi ei ole võimalik isegi ilmse psüühikahäirega last ravile saata, on ülim silmakirjalikkus ja probleemist mõõda vaatamine. Võimalik, et pooltel nendest poistest(28 neid ongi?) oleks abi erireziimiga haigemajast. Meie riik aga mängib kooli ja kasvatust.
u
uurimist toimetavad asjatundjad/ 23. jaanuar 2014 15:35
nende pättide jutust ei tasu uskuda silpigi.
l
Leopold/ 23. jaanuar 2014 15:32
Arvan ise, et kui probleemsete noortega eraldi tegeleda ning teistest eraldi hoida, parandaks see teiste õpilaste olukorda. Kuid antud inimesi ümber muuta on vaja totaalselt individuaalset programmi mis aga oleks absurdne ning liialt kulukas. Kas tõesti ei suuda keegi hakkama saada ajalise ümberkorraldusega?
k
Kurb/ 23. jaanuar 2014 15:22
on lugeda, kuid arvan ka ,et lapsi kasvatakse valesti. Kuuleme ainult lasteõigustest, kuid kohustused, austus vanemate inimeste vastu??? Ei saa aru kuhu nii jõuda tahetakse? Ja lõpuks algab kõik kodusest kasvatamisesest. Laps,nooruk ei tohikski erikooli jõuda.
t
tule jumal appi/ 23. jaanuar 2014 14:40
kooli direktor märatseb toooliga

t
tule jumal appi/ 23. jaanuar 2014 14:40
kooli direktor märatseb toooliga
t
23. jaanuar 2014 14:38
Tatikatele tuleks anda nagutust, nagu kohanimigi ütleb ja erilisel viisil.
p
Pillele/ 23. jaanuar 2014 14:01
muidugi on kooli juhtkond süüdi,et selline ajudeta noorsugu on meil siirgumas.....aga kui tuleb avalik konkurss,soovitan kandideerida,ehk suudate teie neid ümber kasvatada !
m
mees/ 23. jaanuar 2014 13:49
mina olen üles kasvanud vitsaga ja kaikga ja ahju roobiga
siiani täiesti normalne inimene ja oma äri ajav inimene
minu arust on loll jutt et kasvatame lapsi paljalt sõnadega mitte üks laps ei kasva sõnadega
isegi täiskasvanud ei saa sõnadest aru mis siis lastest rääkida
jutustame räägime laulame nunnutame teeme kõik mis laps tahab ja siis hiljem küsime äkki laps annab ka midagi kui mina vana ja väeti olen
essugi ta annab
me pole ameerika poleka isegi euroopa meoleme eesti ja selleks vist jääme kui keegi maha ei müü
m
Mann/ 23. jaanuar 2014 13:46
Hea näide poiste poolt, et neil on toolid katki. Ise ju lõhuvad ja märatsevad!
n
23. jaanuar 2014 13:37
p
Papsile/ 23. jaanuar 2014 12:59
Sõjaväe kord või mitte poisid on seal nii kanged, et nad ei tee ühte asja ka mida sa ütled, kui see pole neile meelejärgi..Nende elud enamjaolt on ratastevahel kinni,kellel rohkem kellel vähem,kell on ema ja isa pole, kellel on ema ja isa pole, kellel pole üldse.. Sellega tahan õelda, et neil on konkreetselt pohhui,sest mis saab veel halvem olla?
p
Pille/ 23. jaanuar 2014 12:46
Keskmine eestlane o majasurutud lambuke alati olnud, see on hea et keegi mässab ka. Kooli juhtkond tuleb muidugi välja vahetada.

v
Vihane/ 23. jaanuar 2014 12:45
Ise nad seal kõik ära lõhkusid, vot nüüd elagugi seal segipekstud majas.Riik ei peaks aitama seda maja remontida, las nende vanemad maksavad nüüd, kasvatada neid niikuinii ei mõistnud.
r
riin/ 23. jaanuar 2014 12:01
käisin veneajal internaatkoolis ,nägin palju vägivalda just õpetajate osas ,lapsi peksti nii et jube oli vaadata.hirmuga põgeneti koolist ,ka mina ei läinud enam sinna kooli .lõpetage need neetud internaatkoolid ,sest üheskoos õpivad veelgi lollusi .häid õpetajajaid ja ametnikke on liiga vähe .olen 3,last kasvatanud tublideks inimesteks tänu sellele et ei sattunu internaatkooli ,küsite kus tulevad need pätid ,sest on näinud jõhkrust mõnele lapsele jääb külge.lapsevanemad hoidke oma lastel silmapeal nagu mina olen teinud .arvan et head õpetlikud sõnad on väärt kui peksmine
t
to mugu/ 23. jaanuar 2014 11:46
reaalsus on selline,et ei taha need õpilased ei kunstiõpetust ei keeleõpet,paku palju tahad....sellistel õpilastel puudub igasugu huvi õppetegevuse ja eneseharimise vastu.Nad ei ole lihtsalt harjunud ja ei oska selles vajadust näha.ja mis puudutab koolitatud psühholoogi,siis olgem ausad,kes läheb sinna mingi neljasaja euri pärast.Asjad on lihtsalt riigitasandil paigast ära.Peame olema tänulikud neile,kes veel viitsivad seal töötada ja personali ei saa sinna kindlasti valida.Pole lihtsalt soovijaid.Mina arvan,et praegusel kujul on selle kooli mõte selles,et säästa tavakooliõpilasi ja õpetajaid.Ka nendel on õigus normaalses õhkkonnas õppida ja töötada.
t
tibu/ 23. jaanuar 2014 11:41
selles koolis, sellistele kaakidele ei tohiks kehtida küll ükski lastekaitse seadus.... peltsebuli aetakse ikka peltsebuliga välja...
ü
Üks nõdrameelsete nääber/ 23. jaanuar 2014 11:36
See on sama, mis VALKLA HOOLDEKODU psühhilisele närvihaigele anda vaba voli liikuda kuhu tahab...... siseneda kellegi maja uksest kui tahab,,,,, passida koolist tulevaid lapsi ja näidata oma nokut kui tahab jne..... seoses lollide v a b a d u s e ga ei saa ümbruskaudsed inimesed end vabal tunda, kogu aeg keera uks lukku ja saada käekõrval, (ork taskus) lapsed kooli, ....... normaalsed lähiümbruse inimesed ei saa end vabalt tunda - kuna närvihälvetega inimene on ettearvamatu,.. miks ei ole erihooldekodudel aed ümber, et takistada närvihälvetega inimeste vaba liikumine ..... et sealsed alalised elanikud ja nende lapsed tunneksid end turvaliselt... miks karistatakse normaalseid inimesi, ?????????
Sama ka ERIKOOLIDEGA, seal ei aita hea sõna ega viisakus, kuna lastel on erinevad käitumishäired , siis ühist nimetajat on raske leida, domineerima hakkab vanem, nutikam ja rikkalike retsialaste kogemustega jõhker nooruk,
Pedagoog jääb alati kaotajaks. Siit kooruvadki välja LAPSMINISTRITE apsakad - karistada saavad normaalsed ja kraadedele roheline tuli, aga eks haigetele eelistuste andmine ei nõua mõistust, mõistust ja teadmisi ning elukogemusi nõuab seaduste koostamine normaalse
te inimeste jäoks
a
annely/ 23. jaanuar 2014 11:33
aga miks ei tohi poisid omavahel intiimselt suhelda ja tunnetega suhtes olla? miks keelatakse bi suhted kenade poiste vahel?
s
saan nii aru/ 23. jaanuar 2014 11:33
Ebastabiilsed juhtpoisid on manipuleeritavad juhtkonna poolt,(naisdierktor arvab, et nad teevad tema kasuks kurjemat tegevust kasutades korrapidamsie tööd aga see oleks ju utoopia) samas on nad antud õigusi kasutanud enda kasuks nooremate peal. Mis tähendab võõrad riided, kas varastatud noorematelt. Ja 18 aastane "elukoolist" läbi käinud nooruk panna kokku 10 aastase tänavalt leitud vargaposiga ühte kooli, andke mõistust. Vägivald sünnitab vägivalda. Ilma löömiseta seal korda ei osata pidada aga ilma löömiseta nad ei allu jälle korrale. Raske muidugi, närvilised vägivaldsed juhid ja samasugused kooliõpilased. Kuidas saab üldse direktor lüüa tooliga kedagi, see on täielik nonsenss. Sel juhul on too närvihaige inimene vaja kohe kohalt minema lüüa. Peksta nad ennast ei lase, samas peksaksid ise kõiki kui vaja. Seal peaks olema tööl kaader tugevatest meestest, nii psühholoogiliselt kui ka moraalselt, tervete närvidega, tugevatest haritud endistest politseinikest,kes pensionil, võiks oskavad juhtida noori, kelle sõna juba paneb noored koolikohust täitma ja suured ei peaks väiksemaid kiusama. Nüüd on nõrgemad jooksus, kardavad peksa saada , ahistamist ja jumal teab, kus külmetavad. Kujutan ette, et nii see on.
e
endine erikooli õpilane./ 23. jaanuar 2014 11:31
Kuule hm tule lükka mind ja vaatame kes karjuma hakkab kuradi pask internetis sinusuguseid varemgi nähtud.

l
l...../ 23. jaanuar 2014 11:18
Kuramus, ole normaalne laps ja sa ei satugi sellisesse kooli üldse. Oled sita käitumisega ja satud sellisesse kooli, siis ära ootagi mingit poputamist ja paitamist. Minu arust peaks see suhtumine seal veel karmim ja sitem olema nende vasikate vastu. Liiga palju antakse pubekatele õigusi, karistada neid ei tohi ja siis imestame et oi miks nad terve maja maha lammutavad. Enne kui kurtma ja hädaldama hakkate, mõelge kas te väärite üldse et teisse hästi suhtutaks?
t
to mugu,/ 23. jaanuar 2014 11:18
mis huviala ringid? anna debiilikutele pill kätte v tööriistad, nad lõhuvad ju kohe ära. Ajus on sünnist v kodust saadud arenguhäire, seda ei paranda.Aga personal peaks olema mehed ja mundris, siis saab vähemalt nagu loomi drillida ehk jääb midagi külge.
v
vanaema/ 23. jaanuar 2014 11:17
Müts maha sellistes koolides töötava personali ees, ei ole need lapsed normaalsed ei mõistuselt ega kasvatuselt, kari agressivseid hulle, keda peaks kasvatama ainult läbi distsipliini,aga meil ju kõik liiga humaanne, neil on ainult õigused ja õpetajatel kohustused...
n
N24/ 23. jaanuar 2014 11:16
Palun siinkohal mõelda, et "mässavad" end korralikult üles pumbanud kaagid ning koolis õpetavad valdavalt naissoost vanemad õpetajad. Kuidas üks 50aastane naisterahvas jõusaalis elava kaagi vastu vägivalda saab tarvitada? Isegi vaimset ei saaks, sest proovi midagi öelda, kohe lennutatakse su pihta näiteks õpik, kehvela juhul mööbliese. Selline "aga ta ise jooksis 10 korda noa otsa" jutt.
e
elise/ 23. jaanuar 2014 10:56
no kuulge, need noorpätid ei hakka kunagi ei tööle ega saa neist ka normaalse mõistusega inimesi, vaid ühest vanglast teise ja riburadapidi ainult ühiskonnas sigatsemised...õudne mõeldagi, sest kasvab ramm ja kurjus, mitte mõistus. mis imelikud soovid, et magada kella 11 päeval, suitsetada jne.jne. need on nende unistused elule, kus ühiskond on kannataja...kõik on riigis ligadi-logadi, sellised ümberkasvatusele saadetud tuleks anda sundkorras riigikogulasele-igaühele oma 2 kasvandikku, et kasvaksid ka sama tublideks ja erilisteks, kõrgelt tasustatavateks ja riigile õnne toovateks kodanikeks.
l
lehelugeja/ 23. jaanuar 2014 10:49
Saatke mõni riigikogulane sinna mõneks ajaks, et ta aru saaks milliseid otsuseid vastu võtta nii tavakooli osas kui ka erikoolide osas. Õpetaja ei tohi ju enam midagi öelda ega teha. Täielik absurd!!! Erikoolis olgu järelvaatajal kumminui käes, ja kes ei kuula, nätsti vastu kaela ja kõvasti ja mitu korda järjest. Ning suured plakatid kooli seinetle, ÄRA LÖÖ JA AHISTA ÕPETAJAT! Plakat kõlbab ka tavakooli jaoks.
l
Lible/ 23. jaanuar 2014 10:45
Peata valitsus! Minge aga minge Kesk-Aafrikasse korda looma, küll pätid kodumaal võimust võtavad! Ja siis minge veel Somaaliasse ja.....
Looge kord Tapa pätikarjas, esialgu ja siis minge teisi abistama......
v
väga õigesti öeldud Sandra/ 23. jaanuar 2014 10:44
nii ta on, lastele on vabadust palju käes

m
mees/ 23. jaanuar 2014 10:44
ega naisdirektor tõesti ei sobi sellist kohta juhtima, ja sellises kohas ilma vitsata vast ei kasvatagi kedagi ümber.
s
sandra/ 23. jaanuar 2014 10:40
Asi lihtsalt selles et tänapäeval on lastele liiga palju õigusi kätte antud ja nad ei oska nendega muud peale hakata kui kurjasti enda huvides ära kasutada.Küll näete see olukord muutub veel hullemaks kui täiskasvanud enam ohje enda käes hoida ei suuda...
-1/ 23. jaanuar 2014 10:40
ma vaatan jah, et noored seal on vagusad lammakesed
+2 -1
Kui lambuke peksab aknaid, siis ta ju on eeskujulik vagur lambuke, eks ju -1
m
MATS/ 23. jaanuar 2014 10:38
Sulaselge ülekohus! Liikumisvabaduse piiramine, mingi nõme distsipliin, tagatipuks nõutakse veel õppimist ka. Vaat eurovanglates makstakse koolis käivatele vangidele õppimise eest riigi poolt palka. Stimuleerimiseks! Aga Tapal? Muudkui ainult nõuavad. Peab ju seepeale oma pahameelt väljendama, pisut märatsema. Oma inimõigusi kaitsma ning teostama. Pealegi, egas Tapa pätipoisid halvemad pole kui Kaagvere pätiplikad, kes kah hiljuti mässasid. Ja kui palju toetavaid kommentaare need lõhkuvad vargaplikad ning l....hakatised said! Vaja kah möllata ja pakku joosta. Telesaade andis inspiratsiooni.
e
ennemgi kuuldud/ 23. jaanuar 2014 10:35
et kui lapsuke uut ipadi ei saa, siis ähvardatakse vanemaid, et ma lähen politseisse ja ütlen, et te peksate mind... lastel on õigused; lastel kohustustest pole aimugi. Ja selline on meie terve ühiskond. Jalakäijatel on ainult õigused, lastel on ainult õigused, vangidel on õigused jne
r
Reet/ 23. jaanuar 2014 10:32
Eks nendel noortel on jäänud kõige muu hulgas ka kodusest kasvatusest vajaka. Need noored on seal ise vägivaldsed, mina küll ei julgeks seal töötada. Au personalile, kes seda ikka teevad.
t
23. jaanuar 2014 10:30
Tegu on kuni 18a. noorukitega, tundub, et need noorukid seal koolis on liialt palju telekast tyrgi seebikaid vaadanud ;) -->Jah, vaadaku parem tõelisi filme, nt The Wild Bunch, Cannibal Holocaust, Martyrs, Rambo. RoboCop, Natural Born Killers, Inside...
a
Ats/ 23. jaanuar 2014 10:26
Tunnen kaasa seal töötavatele pedagoogidele ja usun loomulikult direktorit.

m
23. jaanuar 2014 10:21
ma vaatan jah, et noored seal on vagusad lammakesed
v
Vello/ 23. jaanuar 2014 10:20
Selles asutuses on pedagoogidel väga raske töötada, isegi hädaohtlik. Nad on tublid inimesed ja loomulikult tuleb uskuda pedagooge, mitte kriminaalse taustaga noori, kelle jaoks valetamine on kõige kergem kuritegu, mida nad teinud on.
h
HarMin-ni .../ 23. jaanuar 2014 10:18
... nürimeelsed tibid on ilmamaa-targad niikaua kui ise ei pea lõdva püksikummiga poiste üle korda pidama. Nende õpetused (loe: nõuded) on üdini mõttetud, need toodavad jobusid aina juurde ja hellitavad nende ajuvaba elustiili. Aga oh kui hea on suunata, õpetada ja nõuda kui oled võimu juures ja tead, et ei pea ise kunagi ühegi sellise mehepojaga kohtuma, veel vähem hakkama omi "tarkusi" ellu viima. HarMin tibid ei võta endale mingit vastutust, ikka on teised süüdi!
x
xz/ 23. jaanuar 2014 10:13
Loomulikult on direktoril õigus. Väljaspoolt ei ähvarda meie riiki keegi. IRL-i poliitikud võiksid abi pakkuda meie sisemiste ebameeldivate stsenaariumide lahendamisel. Siis oleks neist vähemalt kasu.
s
Siiri/ 23. jaanuar 2014 10:07
Sellised noored, kes seal on, oskavadki vaid valetada. Nad on ju sinna saadetud halva käitumise pärast. Selle asemel, et püüda oma käitumist parandada, jätkavad oma kuritegelikku tegevust.
h
hõmnnn/ 23. jaanuar 2014 10:06
milleks on seda jama vaja , kui pärast poe taga peeti panna ja kaelda saab ilma kõige selleta http://www.youtube.com/watch?v=8LibeInhSvQ
h
Heiki/ 23. jaanuar 2014 10:02
Loomulikult valetavad. Ega õiglasi sinna ei saadetagi.
m
Mina./ 23. jaanuar 2014 09:59
Hehehe kõigepealt Kaagvere aaga ega siis Tapa erikool ei saa maha jääda! :D

i
Igal asjal on piir/ 23. jaanuar 2014 09:56
Vot selle skandaali peale võiks haridusminister tõesti ameti maha panna. On ikka "mõistus" panna ERIKOOLI juhtima naisterahvas! Sarnast kooli peaks juhatama meespsühhiaater! Ühiskonnas, kus alkohol on aukohal, tuleb hakata ükskord mõtlema ka tagajärgedele ja seda igal tasandil.
h
Henry/ 23. jaanuar 2014 09:44
pealt seda , kui mina sealt ara laksin on kord majast ara jah . poisid tegid seda Kaagvere tudrukute eeskujul . eeskuju on nakkav .
h
hm / 23. jaanuar 2014 09:36
vägivalduses on ju ka see, kui sinule pätt suure suuga vastu irvitab ja sind sõimab - ja sa teda näiteks eest ära lükkad või käest tõmbad - siis kiunavad nagu kutsikad - appi, pekstakse!
m
müts maha õeptajate ees/ 23. jaanuar 2014 09:34
kes seda praaki püüavaed ümberkasvatada. Varem seal probleeme ei olnud, kui olid ainult vene poisid, aga kui löödi Puiatu omad sinna - on asi hull. Õpilased on seal ju päris jubedad - aga migeid sanktsioone ju rakendada ei tohi.
m
mugu/ 23. jaanuar 2014 09:16
Kuidas seal koolis muidu on? Kas poistel on piisavalt tegevust (trennid, muusika- ja kunstikool, võimalus käia keeleringis, noorkotkaste vms organisatsioon, võimalus tegeleda koduloomade või aiandusega, kõige tavalisem iseseisva toimetuleku õpetus jne)? Milline on personali ettevalmistus, milline on nende suhtumine lastesse, millised on nende eelarvamused laste suhtes? Ja millist palka riik neile inimestele maksab?
Kas neil on olemas heal tasemel psühholoog ja sotsiaalpedagoog?
Kui laps erikoolist ära läheb, siis millisesse keskkonda?
Ma ei poolda mingit leebet vabakasvatust, aga selge on see, et kui inimesel on igav, siis ta hakkab oma elu huvitavaks tegema. Ja kui tema maailma tajumise võime piirdub karistamisega, siis ta väljendabki end karistamise kaudu.
n
Neiu/ 23. jaanuar 2014 09:14
Alati on asi kahepoolne. Eks ole õpilased ise põhjustanud selle, et õpetajad sellised on.. aeg teeb oma töö ning ma usun, et õpetaja üritab end sel moel kaitsta õpilase eest. Aga mõnikord minnakse mõne asjaga liiale ning olukord väljub kontrolli alt..
e
endine erikooli õpilane./ 23. jaanuar 2014 09:13
Ytlen sellepeale et ju siis pidi ikkagi kooli juhtkond ka midagi valesti tegema, ja peksmisega olgem ausad lp. Kukk on teie koolis alati probleeme olnud olen isegi saanud mingi mõtetu tyhja tähja pärast väikse paugu maksa, omalajal. Nii et soovitan siiralt mõelda ka koolijuhtkonnal oma tegude ja sõnade üle, lõppude lõpuks usun et poisid on vb süütumad kui siin kirjas. Direktori jutu järgi pole juhtkond kunagi midagi valesti teinu ju!?
p
Poliitika/ 23. jaanuar 2014 09:07
Kust meie poliitikute järelkasvu saada siit hakkab tulemajuba õiekesi varsti on viljad ka. Las laps teeb mis tahab peaasi et ei nuta, korrale kutsuda ja karistada ei tohi.

p
personal kardab erikooli õ p i l a si/ 23. jaanuar 2014 09:05
kahju tegelikult. Aga veel kurvedm on see,et neid õ p i l a s i ei tohi karistada,neile peab rääkima leebelt ja kenasti.
Pole nii,et pättile saadad kasvõi kuuli keresse.Tegelikult on see ainus keel,mida nii mõni neist mõistab.
p
Paps/ 23. jaanuar 2014 08:55
Sellesse kooli söjaväe kord kehtima ja söjaväe ülem kus köik on kellaajaliselt kirjas mis toimub ja mis kell.Ega muud ei aita sest koolis vöib öpetaja olla aga nad ei kuuletu öpetajale ja mine midagi ütle siis saadetakse sind tagaotsa jne.Sest küll lapsed oskavad hulgakesi köik jutu teistpidi keerata ja keegi ei usu öpetajaid.Eesti valitsus tulge möistusele pange sisse söjalise kord .
a
aknaid mitte parandada/ 23. jaanuar 2014 08:45
Las nüüd iostuvad ja magavad akendeta toas.See oleks paras õppetund
s
See.../ 23. jaanuar 2014 08:41
...ohjeldamatu noorloomakari valetab täiesti süüdimatult. Mul on kogemus lastekodu teismeliste valedest. Ja neid usutakse!!! Meil on ju "lastekaitse" .
l
lahendus/ 23. jaanuar 2014 08:36
Kui teeks poistele kiirkorras sõjaväelise väljaõppe ja saaks nad Aafrikasse missioonile? Selline mõte surus end pähe.
k
karjuv sigadus/ 23. jaanuar 2014 08:35
Kuidas on võimalik, et kool tolereerib seisusi? Et keegi on kriminaalne "autoriteet" ja seda talutakse rahulikult?
s
S/ 23. jaanuar 2014 08:34
Ma loodan siiralt, et olid meeltesegaduses, purjus vm kui selle kommentaari postitasid.
j
Jan/ 23. jaanuar 2014 08:32
Selle teema nimi on vabadus ... ühiskond, kus puuduvad põhiväärtustena(kultuur) inimlikud printsiibid on "vabaduse" tingimustes nõrk ja jätkusuutmatu ning olukorda-rahvast on võimalik ohjata-valitseda vaid terroriga-vägivallaga ...
Inimlikus ühiskonnas on inimesed-rahvas ise see, kes loob turvalise keskkonna ja jätkusuutliku ühiskonna - valitsus-institutsioonid ei sekku.
Vabas ühiskonnas vajab iga inimene enda sisemist distsipliini, et tunda ennast hästi ja käituda tervislikult. Seda on võimalik saavutada isiku kasvamise käigus st. ka teiste inimeste(vanemate) eeskuju-kasvatamise-peegelduste tulemusena.
Antud erikooli ja olukorra puhul on lihtsaim lahendus nende 5 õpilase isoleerimine teistest, parem oleks siiski heas mõttes koostöö - anda neile võimalus vastutada (mitte üle pingutada) kogu kollektiivi parema käitumise nimel.
Inimene vajab, et teda vajatakse, kuulatakse, tunnustatakse, usaldatakse, antakse ka teine võimalus. Loomult on kõik inimesed head - ühiskond praegu ei tunnusta-väärtusta seda ning surub kõik inimesed mingite vääritute normide järgi keskmisteks isikuteks, kes peavad järgima inimvaenulikke seadusi-reegleid. Need reeglid päädivad keskkonna-looduse hävitamise, vägivallaga, kuritegevusega, inimeste eraldumisega, võõrandumisega ...
Mis jääb inimesel üle? kas võidelda või surra (alluda-alistuda ebamoraalsele ja muutuda ise samuti selle tööriistaks-masinaks-robotiks-numbriks-statistikaks).
Ilusaid mõtteid!
Jan

g
Grete/ 23. jaanuar 2014 08:31
Muidugi , ei tea kas see üldse aitab , et kõik kuritegelikud ja käitumisraskustega inimesed pannakse erikoolidesse või ühte kohta kokku ? kas sellele ka mõeldakse , et võib olla õpivad just seal nad üksteisepealt veel rohkem ? Või lihtsalt lasevadki asjadel niiiii minna , et nagunii ju vahet ei ole sest põhimõtteliselt on kõik rikutud kui oled mingi erikooli tunnistuse omandanud . . .
r
realist/ 23. jaanuar 2014 08:27
muidugi malka! sest unustasin ju valitsuse kes ülimadalate palkade hoidmisega ja ülikõrgete kodukuludega sunnib lastevanemaid mitmel kohal rabama mistõttu lapsed on järelvalveta ja töötegemise oskuseid pole ammugi aega õpetada, tänav kasvatab järjest rohkem
aga kui mõni tibike tunneb ennast puudutatuna siis tuletan meelde juhtumit kus kolm või oli neid neli nagamanni mõnitasid vanemat õpetajat ja samal ajal filmisid, seepeale võttis demagoogitsedes sõna mingi Harminni tibi (spetsialistil on ajud ja olukorra mõistmine) ning süüdistas vanemat härrat saamatuses unustades hoopiski kuidas üks selline härra eelnevalt karistada sai , sest pani päti paika koni tema kätte puruks pigistades
on tõesti liiga karmilt öeldud? pigem siiski leebelt
l
lugeja/ 23. jaanuar 2014 08:23
oleks normaalne võtta sinna tööle mõned päris korralikud vangid, kellel istuda vähemalt 10 aastat või nii ja panan need korda tagama, kasutagu mis tahes vahendeid. Ja vangi töötasuks karistuse lühendamine vähemalt pooles ulatuses ja küll siis kord majas oleks seal...
a
Arvamus./ 23. jaanuar 2014 08:10
Oleks selline ettepanek, kuna meie sõjaval on missioonid ainult väljas pool, siis võiks nad teha ka sisese missiooni, N. Tapa. hoiaks seal korda ja laseksid õpetajadel õpetada, kui keegi aru ei saa mida õpetaja tahab ja hakkab vastu plõksima, siis ei saa anult see füüslist karistust kes seda teeb, vaid kõik saavad kuna ühte ei karistata, see teeks teiste ees alanduse, saavad kõik, karistus ei ole mingi peksmine vaid füüsiline treening( jooks, kõhulihased, kätekõverdused jne.) sellega saaks kooli disipliini tagasi, see on üks minu arvamus, ning siis saaks minna ka noored sõjaväkke ja neil oleks hea füüsiline vorm, nendega tuleks midagi huvitavat teha, mitte lasta neil olla koos ja mõelda lolle mõtteid.
j
jah/ 23. jaanuar 2014 08:05
järelvalve ei või midagi teha. aga pange siis politseinikud valvama. küll nemad juba võivad neid pätte korrale kutsuda.
loen ja imestan. juuksed põlema, mööbel lõhutud, aknad lõhutud, roppused ees ja taga. õudne. ja sellised inimesed tulevad meie ühiskonda inimeste sekka elama. õudne. õõva tekitav.
m
mari/ 23. jaanuar 2014 07:57
No tehku siis saade, kuidas kogus spetsialiste läheb asja päästma.
k
kle/ 23. jaanuar 2014 07:56
Tegu on kuni 18a. noorukitega, tundub, et need noorukid seal koolis on liialt palju telekast tyrgi seebikaid vaadanud ;)
a
anonyymne/ 23. jaanuar 2014 07:37
Oled hiljuti erikoolist vabanenud,kusjuures veel hiljuti 2013 aastal. See mis seal toimub, ma tean täpselt, poisid on nõdrameelsed,neil ei ole midagi teha,nad teevad idiootseid asju ja kui neid personal keelab või üritab mingitpidi lahendust leida, hakkavad poisid mässama...See jutt mis nad räägivad, et vähe süüa või midagi, ei vasta tõele. Ma nüüd täpselt ei tea kuhu oma jutuga jõuda tahan, aga igatahes see asi seal koolis ei lõppe ja kahtlen, et sinna satub mõni mõistusega mõjuvõimsam õpilane, sest ainuke tegelikult kes seal võib distsipliini hoida on õpilane ise...Aga eks näha ole mis selle kooliga ette võetakse,korralagedus!:D

m
ma arvan, et seal on vähese kasvatuse viga/ 23. jaanuar 2014 07:33
ega siis sellises koolis kerge ole.
ma isegi ei kujuta ette, kuidas seal koolis õpetajate turvalisusega lood on.
politseil peaks olema seal suuremad volitused "pättide" ohjamiseks. kõik inimesed peavad alluma teatud reeglitele ja korrale. ega nad ilmaasjata ka tapale pole saadetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee