
2018. aastal on Eesti ja Bulgaaria esmakordselt Euroopa Liidu eesistujariigid ning ettevalmistus selleks ning omavahelised arutelud muutuvad järjest tihedamateks, märkisid mõlemad riigipead. "Liitlastena Euroopa Liidus ja NATO-s on meil sarnane arusaam ümbritsevast maailmast. Iganenud lähenemine idale ja läänele ning uutele ja vanadele liikmesriikidele Euroopa Liidus on muutumas. Liikmesriike nähakse pigem vastutustundliku fiskaalpoliitika, mitte niivõrd liidus olemise ajalise pikkuse valguses," kõneles president Ilves.
President Ilves näeb Eesti ja Bulgaaria edasistes suhetes olulist kohta e-teemadel. "Eesti on jätkuvalt valmis Bulgaariaga jagama e-valitsuse kogemust ja lahendusi," lisas president Ilves. President Plevneliev kinnitas Bulgaaria jätkuvat huvi Eesti e-valitsemise lahenduse vastu ning lubas jõuliselt selle valdkonna arengu eest seista.
Eesti riigipea kinnitas jätkuvat toetust Bulgaaria liitumisele Schengeni viisaruumi ja soovile ühineda OECD-ga.
Pärast kahepoolset kohtumist osalesid riigipead Bulgaaria juhtiva nädalalehe Kapital korraldatud majanduskonverentsil, kus debateeriti ühiselt Euroopa teemadel. Kapitali iga-aastasel konverentsil keskenduti Euroopa Liidu hetkeolukorrale ja Bulgaaria tulevikule, sealhulgas võimalustele, mis tagaks Bulgaaria majanduskasvu. President Ilves jagas konverentsil osalenud ettevõtjate ja poliitikutega Eesti majanduslike valikute ja e-valitsemise kogemusi.
http://rahvuslane.blogspot.com/2012/09/matti-ilves-gaddafi-tapmise-toeline_14.html
Liibüast on nüüd saanud vaene ja kaoses riik, kus võimutsevad äärmusislamistid.
Ka iga eestlane teab, et riik on halb peremees, ja seega, mida vähem riike, seda parem.
On räägitud, et tulevikus on Vahemeri Euroopa Ühendriikide sisemeri, aga seoses Lõuna – Euroopa riikide probleemidega, on viimasel ajal arutusel variant Euraasia Liidu loomiseks Venemaa ja Saksamaa baasil, kuhu haaratakse ka vahepeale jäävaid riike. Põhja – Aafrika ja Lõuna – Euroopa riigid moodustaksid siis Vahemere Liidu.