Foto on illustreeriv.Foto: MATI HIIS
Geidi Raud 21. jaanuar 2014 12:30
14. veebruaril toimub Tallinnas Solarise keskuses TudengiDate 2014, kuhu korraldajad ootavad üle poole tuhande osaleja.

Juba viiendat aastat järjest pakub Tallinna Tehnikaülikooli Kultuuriklubi noortele võimalust leida pimekohtingul oma teine pool.

"Võib öelda, et Eesti inimesed on pigem häbelikud sellisel üritusel osalema," tõdes TudengiDate 2014 kommunikatsioonijuht Eveli Lill, lootes siiski, et tudengid on aktiivsed ja tahavad uute inimestega kohtudes oma ülikoolielu huvitavamaks muuta.

Sõbrapäevaks või kauemakski kaaslase leidmiseks peavad tudengid kirjutama ankeeti oma vanuse, pikkuse, silmavärvi, keelte oskuse, muusikamaitse, juuksevärvi ja lisama sinna juurde omadused, mida nad kaaslastelt ootavad.

Selle, kes kellega paari satub, paneb paika arvutiprogramm.

Lill teab, et vähemalt ühest TudengiDatel juhuslikult kokku sattunud noormehest ja neiust on saanud paar, kes jagab armastust juba mitmendat aastat. "Kindlasti võib neid veelgi olla, kuid kahjuks pole see informatsioon meieni jõudnud," selgitas Lill.

Eelmisel aastal jäid mitmed noormehed aga kaaslasest hoopiski ilma, sest julgeid neidusid osales üritusel noorsandidest vähem. "Soovime näha palju julgeid ja vingeid tudengeid veetmas sõbrapäeva meeldejäävalt," sõnas Lill.

Arvuti valitud kaaslasega saab tutvust teha valentinipäeval Tallinnas Solarise keskuse aatriumis, kus lisaks pimekohtingule keerutavad plaati Power Hit Radio DJ-d ja jalga TTÜ tantsutüdrukud.