HOMODE HIRM: Nigeeria president Goodluck Jonathan kirjutas eelmisel nädalal alla seadusele, mis kehtestab karmid karistused homoseksuaalsete tegude eest. Foto: AFP/Scanpix
Allan Espenberg 21. jaanuar 2014 07:00
Kogu maailmas käib äge võitlus homofoobide ja homofiilide vahel, mille tulemuseks on mitmesugused otsused ja seadused.

Kui India ülemkohus kuulutas homoseksi kuriteoks, Austraalias tühistati homoabielud ja Venemaal keelustati homopropaganda laste seas, siis USA New Mexico osariigis kuulutati homoabielud seaduslikeks ja Euroopa Kohus võrdsustas homopartnerluse tavaabieluga.

Samasugune madin käib ka Aafrika riikides, kusjuures peale paistab jäävat homovastane suunitlus. Paljudes Aafrika riikides valitsevad homovastased meeleolud ja homoseksuaalsus on seadusandlikult kuulutatud mandri 38 riigis kuriteoks (karistused on rahatrahvidest kuni vangistamise ja surmanuhtluseni). Homode ahistamise tõttu on Aafrika riike hurjutanud nii ÜRO, Amnesty International ja Euroopa Liit kui ka riigid (USA, Suurbritannia, Kanada, Prantsusmaa).

Jaanuari keskel kirjutas Nigeeria president Goodluck Jonathan alla seadusele, mis kehtestas karmid karistused homoseksuaalsete tegude eest. Esijoones kuulutati uue seadusega ebaseaduslikeks kõik, ka välismaal sõlmitud samasooliste abielud ning sellise teo eest võidakse patustanud isikud saata 14 aastaks vanglasse. Seaduses kinnitatakse, et Nigeerias tunnistatakse vaid mehe ja naise vahelist abielu ning muud variandid ei tule kõne allagi.

Kümneaastase vangistusega riskivad aga need, kes on suhtes samasoolise isikuga, demonstreerivad avalikult homotundeid, tegutsevad geiklubides või -organisatsioonides, korraldavad homomiitinguid ja -demonstratsioone, propageerivad homosuhteid.

Samal ajal on teada, et mitmes Nigeeria osariigis on jaanuarikuus korraldatud haaranguid ja sadu homoseksuaale on trellide taha toimetatud. Paljudes osariikides koostatakse usinasti ka nimekirju samasoolisi suhteid pooldavatest isikutest. Samuti ei lasknud esimene karistus end uue seaduse valguses kaua oodata. Juba 16. jaanuaril tunnistati 28aastane Mubarak Ibrahim šariaadikohtus süüdi sodoomias ning teda karistati 20 piitsahoobi ja rahatrahviga.

Nigeerias on varemgi püütud homosuhteid kõrgeimal tasemel keelustada. Nüüd see siis lõpuks õnnestus ning on üsna tõenäoline, et uus õigusakt muutub Nigeerias populaarseks. Valitsuse teatel on enam kui 90% nigeerlastest, nii moslemid kui kristlased, homoabielude vastu ning uue seadusega vaid kinnistatakse Nigeeria rahvaste kultuuri- ja usukombeid ja -eelistusi. Homodel ei jää aga edaspidi midagi muud üle, kui kolida põranda alla ning tegutseda täielikus konspiratiivsuses, vaikuses ja pimeduses.

Kommentaarid  (12)

Mees 22. jaanuar 2014 10:29
Midagi mõistlikku ka mustade maalt.....................:):):)Siin võiks olla siiski veidi tolerantsemad ja pederastid ei peaks minema põranda alla , piisaks ,kui nad tagasi kappi poeks........
Raivo 21. jaanuar 2014 19:21
vaikuses ja pimeduses - Minu poolt trumm ja taskulamp - see olgu minupoolne tugi neile.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS