Rõõmsad Denveri toetajadFoto: Reuters / Scanpix
Lennart Vahemets 21. jaanuar 2014 13:30
Nädala alguses hoidsin pingsalt silma peal Patriots@Broncos NFL-i mängu koefitsientidel. Plaan oli kohe alguses üks korralikum panus panna Denveri peale ja teise n-ö poolfinaali panustamisest kaarega eemale hoida.

Broncosile otsustasin panustada teisipäeval, siis kui handicap oli -5, peale seda see tõusis 5.5 peale aga closing line langes samaks, mis mu enda panus oli.

Alati meeldiv, kui viimane saadaolev koefitsient on madalam kui enda panus, aga siin uskusin küll, et mul peaks eelis olema.

Samuti märkasin, et pakutakse panust, kummast konverentsist Superbowli võitja sellel aastal tuleb – AFC koefitsient oli 2.2 lähedale, aga paraku ei julgenud seda näppima hakata (nüüdseks on Denver moneyline langenud 1.86 peale, nii et kui olla tagantjärgi tark, siis on kahju, et seda panust ei teinud. Mulle üllatuslikult ongi NFL see, mille ennustamisega ma sellel hooajal kõige paremini olen hakkama saanud, kuigi olen võistkondadega vähem kursis, kui eelnevatel aastatel (selles on peaasjalikult süüdi Margus Hunt).

Superbowliks on plaan üsna selge, lähipäevil panen tõenäoliselt korraliku laadungi Broncosi peale (praegu -1.5) ja samuti tuleb üle vaadata kõik "propid", mis saadaval (prop bet = kõik muud panused peale otsese mänguskoori).

Kuigi need play-offid ei ole seni olnud ehk nii mälestusväärsed kui mõned hiljutisemad (Ravens-Broncos eelmine aasta, TEBOW-Steelers enne seda), olen väga rahul, et Superbowli jõudsid just need kaks võistkonda.

Neile, kes soovivad veidi oodata oma panusega, soovitaks jälgida ilmaennustust, sest mäng on 2. veebruaril New Yorgis ja kui on väga külm (miinuskraadid), siis peaksid koefitsiendid liikuma Seahawksi poolele ja kui maas on lumi, aga mitte äärmuslikult tuuline, siis tuleks kiiresti otsustada overi kasuks.

Teise suure panuse tegin samuti nädala alguses, kui Chelsea sain ManU vastu 1.80-ga kätte. Mängu alguseks oli see langenud 1.70 peale ja Rooney oli algusest peale tugevalt küsitav, nii et selles vaevalt see koefitsiendi liikumine seisnes.

Vaatasin mängu ja see võit tuli väga kergelt. Samas panin enne mänge Chelsea-ManU U2,5 panuse (alla kolme värava) ja võtsin Fulhami handicapi, millega ka pool panust hävis, nii et lõplikult rahul ei saa olla.

EPL-ile plaanin anda ka suuremat kaalu oma panustes, mida kaugemale hooaeg jõuab.

Ülejäänud panustes nii hästi ei läinud, suurimaks süüdlaseks NBA, kuigi ma suutsin ette näha Raptorsi edu hooaja alguses ja peale mängijatevahetust Sacramento Kingsiga, siis Celticsi vastu nad paraku kõrbesid.

Kui kõik nädala panused kokku lüüa, saab tootluseks 16%, millega peab väga rahul olema, pikas perspektiivis ei ole küll nii head protsenti mitte kuidagi võimalik saavutada. Üks panus on küll eelnevast nädalast veel ootel, nii et need numbrid ei ole lõplikud.

Tuleva nädala plaaniks on Superbowli panused, nädala lõpus käin üle ka kõik olümpiaga seotud koefitsiendid. Olümpiat peale hoki ja laskesuusatamise ma vaevalt eriti jälgida jõuan, aga tahan end kurssi viia iluuisutamise ja analoogse jaburusega, et soovi korral saaks mõne riigi medalitearvu peale panustada. 

Jalgpallis on Inglismaal paraku karikanädal ehk tuleb siis Bundesliga poole vaadata. Pühapäev tuleb jällegi vabaks võtta ja paar sõpra külla kutsuda, et ühiselt vaadata Spurs@Heat finaalide rematchi, tegu on eurooplastele sõbralikul ajal algava mänguga – meie aja järgi kell 20.