Eesti uudised

Poe ees suigatanud napsine papi tähistati ohukolmnurgaga (8)

Maarius Suviste, 18. jaanuar 2014, 11:00
SÜNDMUSPAIK: Selline vaatepilt avanes kolmapäeva õhtul Tartumaal Võnnu poe ees. Politsei viis mehe tema enda palvel Tartusse sooja ja turvalisse kohta – kainestuskambrisse.Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Tartumaal Võnnus päästis poemüüja hoolivus napsise papi halvimast: poe ees end magama sättinud mehe ette pandi kuni politsei saabumiseni ohukolmnurk. Et autod otsa ei sõidaks.

Korravalvurid viisid mehe tema enda palvel sooja ja turvalisse kohta – kainestuskambrisse. Poemüüjaid kiideti: südamlikud ja hoolivad inimesed.

Politsei sai kolmapäeva õhtul kella 18 ajal teate: Võnnus poe ees parklas oli end asfaldile magama sättinud napsine papi. Selmet meest kurja sõnaga ära ajada, hakkas poemüüja Anneli süda mehe turvalisuse pärast valutama. Tukkuma jäänul oli istumise all papitükk, müüja pani välja ohukolmnurga ning teatas abivajajast politseisse.

"Ta oli jupp aega poes, seisis siin esikus," meenutab poemüüja Anneli.

Napsine mees oli veel kuidagiviisi püsti seisnud, papi peale tehtud maalid kaenla all. "Ütlesin talle, et ma ei saa teid ööseks poodi jätta. Ta muudkui ütles, et talle tuleb härra järele, talle tuleb härra järele. Aga ei tulnud talle keegi järele. Ta lihtsalt tülitas siin inimesi."

Seejärel mõtles poemüüja, et ei jää midagi muud üle, kui peab kutsuma politsei. "Ta ütles, et politsei on tema sõber. Mina aga, et kui sõber, siis sõber, ega midagi teha ole," muigab Anneli.

"Siis ta läks oma maalidega välja. Poe ette platsi peale pikali, ei liigutanud enam ennast. Ta oli ise papi peale tehtud maalidele prantsatanud."

Aitaja ehmatas hirmsasti

Poemüüja tähistas ohtliku ala ohukolmnurgaga ära – pani selle mehe ette. Kuna müüjatel ohukolmnurka ei olnud, siis laenati see kohalikult naiselt, kes sõitis autoga poe ette ning ehmatas hirmsasti, et poe ees asfaldil on inimene pikali.

"Me ei saanud jätta teda lihtsalt niisama keset platsi. Panime ohukolmnurga sellepärast, et keegi talle otsa ei sõidaks. Pimedas ei olnud ju teda näha – autod tulevad mäest alla poe ette ega pane musta kogu asfaldil tähele," ütleb teine poemüüja Heli.

"Oli näha, et ise ta püsti ei tõuse. Jalgu ta alla ei võtnud."

Sooja tuppa selginema

Politsei tuli kiiresti. "Mees ei osanud täpselt seletada, kus ta elab. Võib ju öelda, kus külas elab, aga ei saa ju viia kesk küla ja seal maha panna," lisab Heli, kelle sõnul ei olnud tegu kohaliku elanikuga.

Mees öelnud selle küla nime, kus ta elab. See asub Võnnust mitte väga kaugel

Haaslava vallas. "Ei tea, kuidas ta üldse siia sai, kui ise teises kandis elab?"

Kui politseinik küsis papilt, kas saaks ta koju viia, ei teadnud ta täpselt öelda, kus tema peatuspaik on. Kuniks mehel pea selgem ja ohutum taas ringi liikuda, viidi ta sooja ja turvalisse kohta end välja puhkama.

"Mees ise avaldas soovi, et parema meelega magaks ta pea selgeks turvalises kohas ja kainestuskamber tundus talle hästi sobivat. Ta toodi Tartusse, ja pärast kainenemist läks taas oma teed," ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee