Eesti uudised

Parema elu nimel jäisesse vette: kohus saatis sudaanlased väljasaatmiskeskusesse (19)

Arvo Uustalu, 17. jaanuar 2014 07:00
KINNINE ISTUNG: Kuna asja arutati kinnisel istungil, ajakirjanikke kohtusaali ei lubatud. Imekombel pääsenud tõmmusid mehi sai pildistada vaid läbi bussiakna. Foto: Aldo Luud

"Kolmas mees, kelle elu kõigist pingutustest hoolimata siiski päästa ei õnnestunud, ümbritseti sooja veega täidetud kottidega ja talle tehti tund aega järjest südamemassaaži," kirjeldab Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm dramaatilist võitlust tõmmunahaliste piiririkkujate elu päästmiseks.

Alajahtunud piiririkkujatele anti soojad tekid ümber, nende märjad riided vahetati kuivade vastu. Äsja üle jääkülma jõe ujunud meestele anti sooja juua. Tumedanahalised mehed sattusid surmasuhu paraku mitte seetõttu, et nende elu kodumaal ohus oli.

Töö Venemaal

15kraadise pakasega üle piiri ujudes eluga riskinud mehed selgitavad, et tulid turistidena Venemaale, kus olid parema elu otsingutel. Nende sõnul oli eesmärk oma perele paremat elujärge pakkuda. Mõni aeg seal töötanuna ja pärast seda, kui nende viisa oli väidetavasti lõppenud, kuulsid nad, et Euroopas on võimalusi suurema elatise teenimiseks. Nii otsustasidki mehed võtta ette tee Euroopasse. Lähim teeots tõi nad esiti Eestisse. Mehed palusid varjupaika ka Vene poolel ning see taotlus on veel menetluses.

Küsimusele, kas piiririkkujaid võis ka rohkem olla, vastas Tamm, et kindlalt saab öelda seda, et Vene piirivalvuritel õnnestus tabada üks piiririkkuja ning Eestisse jõudis kolm.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.02.2015
Eestisse saabusid ebaseaduslikult Egiptuse Araabia kodanik ja neli sudaanlast
17.01.2014
Eesti teavitas surnuks külmanud piiririkkujast Sudaani esindust
16.01.2014
Eluga pääsenud aafriklasest piiririkkujad esitasid Eestile varjupaigataotluse
15.01.2014
Aafriklasest piiririkkuja võidakse matta Eestisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee