Krimi

Koidula piiripunktis tabati kolm alajahtunud immigranti, üks neist suri (40)

Toimetas Liina Metsküla, 15. jaanuar 2014, 17:09
Foto: Politsei
Täna pidasid piirivalvurid kinni kolm alajahtumistunnustega ebaseaduslikku piiriületajat. Neist ühe tervislik seisund oli sedavõrd raske, et piirivalvuritel tuli teda pikalt elustada. Paraku mees siiski suri.

15. jaanuari hommikul pidasid Lõuna prefektuuri piirivalvurid Koidula raudteepiiripunkti läheduses kinni kaks ebaseaduslikku piiriületajat, kel olid seljas õhukesed riided, lühikesed püksid, üks neist oli suisa palja ülakehaga. Piirivalvurid toimetasid isikud koheselt Koidula raudteepiiripunkti ruumidesse sooja ning kutsusid meestele kiirabi. Isikud olid kontaktsed, kuid värisesid suurest külmast. Selgitamisel ilmnes, et mehed olid ujunud üle Piusa jõe pääsemaks Eesti poolele. Jõe ületanuna olid nad märjad riided seljast heitnud ja kanges külmas edasi liikuda püüdnud.

Samal teemal

Piiriametnikele teadaolevalt pidi mehi kokku olema kolm. Viimane meestest leiti pooltunni möödudes samast piirkonnast. Isik oli läbikülmunud, kontaktivõimetu ning temagi toimetati koheselt raudteepiiripunkti ruumidesse sooja.

"Kuna mehe pulss oli alajahtumisest langenud ja hingamine katkendlik, alustasid piirivalvurid kiirabi saabumiseni mehe elustamisega," ütles Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm. Ta lisas, et mõneks ajaks suudeti mehe pulss ja hingamine taastada, kuid siis hingamine taas katkes ning piirivalvurid jätkasid elustamist. Paraku ei õnnestunud piirivalvuritel ligikaudu tunniajase elustamise käigus mehe elu päästa ning kohale saabunud kiirabil jäi omapoolse elustamiskatse järel konstateerida mehe surma.

teisele mehele andis kiirabi esmaabi, nende elu ohus ei ole.
Esmaste eelduste kohaselt on tegu sudaanlastega, kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee