Eesti uudised

CV Keskus: madal palk ei sunni eestlasi töökohast loobuma

Toimetas Marge Sillaots, 15. jaanuar 2014 16:11

32 KOMMENTAARI

t
Toots/ 16. jaanuar 2014 22:32
LIBLE, sa oled täiega öigel teel, peame nendele 101-le kutsikatele midagi välja mötlema, et nad rohkem ei sigiks!
k
Kas see % jääb siis ka samaks/ 16. jaanuar 2014 08:23
kui loeme kokku Eestist lahkujad, kes enamuses just palga pärast lahkusid?
l
Lible/ 16. jaanuar 2014 08:04
Kõigepealt tehke selgeks mis on palk..... Praeguses situatsioonis, vaesuse statistikat võite üleeilsest lehest lugeda, on palgapäevad ( lastetoetused, toitja kaotused, pensionid) kui naise pahad päevad.....3-4 päeva on ja kuu aega pole......!? Palk on palk, kui inimene saab elada inimväärselt aga mitte eksisteerida-vegeteerida!
Millal tuleb aeg kui Toompea dalmaatsia koerte ja firmade juhtide möla lakkab .....palgast! Tulge, ma annan 355eurot ja tehke põlla peal sügiskündi, sepavasaraga taguge terve päeva sepa-naelu, veetke terve päev ja seda tööd tehes sigalas.... !Tulge! Te olete samasugused sead nagu seal sigalas!!! Oi, solvasin sigala sigu, vabandust! Siga vähemalt situb ühte nurka aga teie pasandate kõik nurgad täis!
Ah et raha pole, me nii tahame et kõik hästi elaks.....!? Kui dalmaatsia koerad, oi, me ei tahtnudki aga näe, vägisi tõsteti.....juttu räägivad.....! Kui jobud pole oma haridusteel, kui seda ongi, selgeks saanud mis on palgatõus....., siis on teie koht vaid sea-talitajana laudas aga noh, arvestades ka eelnevat elu , siis sigade-operaator, kõlab ilusamana.....
s
Sander/ 16. jaanuar 2014 07:30
"CV Keskus: madal palk ei sunni eestlasi töökohast loobuma"- mida siin imestada kui on valida, kas orjapidajalt madal palk või üldse mitte midagi, siis pole raske arvata, millise valiku inimene teeb.
m
mina / 15. jaanuar 2014 22:03
käin tööl palga mitte rõõmu pärast sellepärast ma eestist lahkusingi
r
Riisikas / 15. jaanuar 2014 21:34
Ma ei tea, mis seal nii väga uurida on? Tahaks lihtsalt tööl käia, et natukenegi teenida.
u
ulo/ 15. jaanuar 2014 21:05
CV keskuse läbi uut töökahta enam ei otsi liiga lollakas süsteem. Töötanud kahes võõrriigis isegi ru s on töötasu kõrgem kui EESTIS.
j
jooblipuu-/ 15. jaanuar 2014 21:02
-see muinasjutt on jälle tellitud keemik-numereoloogi kontorist-täielikult puusse järjekordselt!!!! Alles mõni aasta tagasi levitati kuulujuttu sealt kontorist.et välismaale minnakse vaid kultuuri ja silmaringi laiendamise pärast-hahaa-tegelikkus näitab.et ellu üldse jääda.siin inimesed on sunnitud orjaleiba sööma.kui kaotad sellegi on nälg ja kodutus-millal ükskord saabub aeg kus valitsejate ükskõiksusele ja ahnusele piir ette tuleb.20 aastaga on elu ainult hullemaks ja ebakindlamaks keeratud-õhuke riik -hi!!!!

t
Tõeleid/ 15. jaanuar 2014 20:59
See tuleneb ka sellest,et eestlane eriti rändur rahvas ei ole.Kui oled eluaeg ka tööd teinud siis ilma nagu ei oskagi enam elada.Kõigesuurem põhjus on see,et kus sind ikkagi nii väga oodatakse.Ädalised või asjalikud inimesed leiavad siiski väljapääsu ainult näiteks Soomes,Rootsis,Norras jne.
k
kas/ 15. jaanuar 2014 20:49
eestis saab veel palkka ka töö-eest?ja kas küsitlus toimus jälle riigikogus?
n
Norrakas/ 15. jaanuar 2014 20:32
l
lartšik/ 15. jaanuar 2014 20:21
Kolme aasta tagune Helsingi ja Tallinna palkade, pensionite ja hindade võrdlus.
http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=16236
Eestis on mõnes valdkonnas kuni 60€ lisa tulnud aga erinevuste suurusjärk võrreldes Soomega jääb kindlalt endiseks, vahe on vähemalt 1 000€.
Kehtib kahekümne aasta tagune isamaliitlaste põhimõte, et Eestile tagab edu see, kui hinnad on maailma tasemel, palgad, pensionid ja toetused aga kohalikul tasemel.
Eesti iseseisvus rahvusvaheliste organisatsioonide järelvalve all ja nende nõudmistest lähtuvalt…
z
Zzttt/ 15. jaanuar 2014 18:46
Võiksin olla oma palgaga peaaegu, et rahul... Kuid kui on agressiivse väljundiga ja koleerikust ülemused, (töökiusamine) siis tekib küll tahtmine töökohta vahetada. See palk võiks olla ka 200 EUR-i väiksem teises töökohas, aga närvid oleks korras. Ma ei kannata inimesi, kes oma thtmist või käske kisades jagavad. See on teinud aastate jooksul mind parajaks nõrvikoi- ks ja kodustele ka tühja koha pealt vaja kurja häält teha.
m
Mis siis Riigikogus isegi kuluhuvitis (sotsiaaltoetus) keskmise palga suhtes/ 15. jaanuar 2014 18:40
mitmekordne on ?
Keegi jälle siin valetab rahvale ...
r
Raivo Lents/ 15. jaanuar 2014 18:38
Eks ta ole. Kõikk on suhteline. Ise vanaisa ja taburett taguall Kui meenutan noorust, (kolm last+ talongid, ei papersied, jne. oli vaja kah kolmes koha töötada, aga kõik lapsed normis, haritud ja ok.
Noored, saage hakkama, midagi võimtut siinpole!
s
sass/ 15. jaanuar 2014 18:34
Põhiline põhjus on kindlasti ülemuse ülbe suhtumine, meie firmas on see küll põhjus nr 1!

m
mina/ 15. jaanuar 2014 18:28
ei lahku,sest pole kuhugi minna,eks tööandjad sellele "panustavadki", aga tean paljusid tuttavaid, kes madalale palgale tööle ei lähe ja õigesti teevad
h
hobi / 15. jaanuar 2014 18:22
keegi ei taha kodust lahkuda , kui enam kuidagi ei saa siis lahkutakse kogu tarkus ,
k
15. jaanuar 2014 18:10
kas 5 protsenti paneb CV-sse kirja, et lahkus madala palga pärast? ülejäänud ei pane midagi või jäävad viisakaks, sest see võib mõjutada uue töö saamist.
m
Maiu Piimaauto/ 15. jaanuar 2014 18:02
Vabandan toesti kui solvan teid kulla jahuajajatest soolapuhurid, aga toovahetusega siin eestis on sada yks ohtu. Alustame juba sellest et uude kohta otse vanast minnes ei tea sa kas sa yldse hakkamagi saad ja ehk lyyakse kohe minema. Naiteks kas see polnud kuskil peetri pitsas kus tootaja nadal aega oli katseajal ja kinga sai ning raha ega pohjust ei oeldud.. Meie tootukassast ei saa tootuna esiteks ealeski nii palju toetust et saaks maksta oma kirvest yyri voi suurt laenumakset. Oht kodutuks jaada ja labipoleda on nii kuradi suur et ei tasugi enne vahetada kohta kui just sugulastel pole midagi pakkuda..selles ka kindel ei saa olla kuna enamus eestlasi vihkab yksteist. Seega on kergem tootada samas pasas kohas mis sulle antud on.. Senikaua kuni leiad parema voi lahed hullumajja hoopis sest palgast ei saa mingit isiklikku hyve peale yyri, moned nuudlid ja heal juhul paari trussikuid jalga. Teine variant miks vahetatakse tood on see et inimesi ei raatsita koondada kui neist tahetakse lahti saada vaid neid hakatakse valja söóma ja söövad need kes alles jaanuna enda positsiooni hoida soovivad. Kui see surve yle viskab ja ei talu seda alandust et sinu tehtud tood ei hinnata siis hakkad tood otsima, aga kuna nii kerge leidmine pole siis saab sinust narvihaige. Lisan veel ka selle et need kes isegi hasti teenivad peavad ikka igasuguse jama eest ka vastutama ja isegi nadalavahetustel tootama. See on ka omaette strateegia kuidas tootajaud koheldakse, sest kui ei sobi siis kellelegi ikka sobib. Peale selle motlen mina minna yldse valismaale ara. Kogu see tooturg ajab ka oksele. Kandideerimised tehakse ka selleparast et ametlik oleks toootsing aga tegelt lastakse tuttaval voi heal sobral kandideerida et teda valida. Tean millest raagin!! See cv keskus on mottetu too otsimise portaal, harva veab ja vastatakse!!! Nii et sama mottetu uuring mida usuvad vaid lillelapsed kontoris kes oma soprade voi sugulaste kaudu head palka saavad ja koha saanud!!
m
Matti/ 15. jaanuar 2014 17:48
Aga vihakuriteod saavad kohustuslikuks kõigis osariikides:
http://rahvuslane.blogspot.com/2014/01/matti-ilves-vihkamiskuriteod-saavad.html
Mis see on, kas demokraatia?
m
15. jaanuar 2014 17:45
Minu tuttavad on küll kõik läinud madala palga pärast. Nad võivad ennast lohutada et see nii pole. Muidugi on ka teisi põhjusi miks minnakse.
i
Inimesed, kel/ 15. jaanuar 2014 17:34
Rootsi riik kukil(pangad), ei saa lubada ka selle madala palga kadu- selles asi. Kui ikka elad panga omanduses, siis pead lõuad ja tänad jumalat, et saad palgast laenu makstud, kõik muu tuleb kuskilt mujalt...
p
peet/ 15. jaanuar 2014 17:33
kuhu ikka minna igalpool väikesed palgad ainult soome minek päästab

m
Makstud/ 15. jaanuar 2014 17:32
Uuring, reaalselt ju vale. Inimesed vaid klammerduvad, et oleks midagi. Rahul pole küüll keegi, sest palk peaks olema ju see, millest ära elab: elementaarsed vajadused rahuldab. Poes hindu vaadates ja riig keskmist palka teades- see ei ole ju võimalik. Mind alati huvitanud, millest need suurte ostukeskuste kallite maasturitega inimesed elavad, kust saavad raha, mis raha eest ostlevad ;) CV keskus on ajast vist maas- aasta on 2014 ja palk on nii madal, et vererõhk ammu laes ;D
ü
üks kõrvaline küsimus/ 15. jaanuar 2014 17:28
kas asi on minu arvutis, või mõnel artiklil ongi kommentaarium läbi facebook`i? ja artikkel näitab, et kommentaare on nt. 20, aga on 2-3. aitähh.
v
Välek/ 15. jaanuar 2014 17:19
Uuring tuleb teha kes uuris ja kus kohast need protsendid tulevad ja palju uuriti ja kuskohas uuriti,paljusid uuriti ja kuidas uuriti.... Sama segane nagu minu jutt on ka uuring ja kelle seda vaja oli?
s
15. jaanuar 2014 17:05
n
nii rumalat uuringut ei ole vaja teha./ 15. jaanuar 2014 17:01
lahkusin just eelmisel nädalal oma miinimumpalgaga tööst. Jah, enne töötasin, töötasin ja samas otsisin uut kohta. Õnneks leidsin töö, kus saan ületundide eest tasu. Kuna tööd on vähe, siis isegi madal palk hoiab inimesi kinni. Lapsed vaja toita ja korteriüürid maksta.
m
Maakas/ 15. jaanuar 2014 16:40
Loomulikult, kuna oled vaevaga omale kodu soetanud ja lähedal töökoha leidnud. Ja teisi töökohti lihtsalt ei ole. Parem midagi kui mittemidagi.
k
kas see on mingi valitsuse/ 15. jaanuar 2014 16:34
korraldusel tehtud uuring??? Jääb mulje, et ollaksegi rahul ja kõik on ok. Millisespalgagrupis küsitlus tehti. Keskmise palga juures ei lahkuks mina ka. Praeguse palga juures lahkuksin päevapealt, oleks vaid kuhu.Inimesed ei karda uut töökohta otsida vaid seda uut lihtsalt polr. Teinekord kui olekski siis lihtsalt tööl käimise kulude pärast pole mõtet minna. Ja selle peale ei tulda üldse, et võibolla mulle meeldib see töö ja teengi sita palga eest aga hingerahu pärast.