Eesti uudised

CV Keskus: madal palk ei sunni eestlasi töökohast loobuma (32)

Toimetas Marge Sillaots, 15. jaanuar 2014 16:11
Foto: Tairo Lutter
Portaali CV Keskus korraldatud uuringu kohaselt ei lahku eestlased töölt madala palga, kehvade töötingimuste või arenguvõimaluste pärast, vaid suurimaks põhjuseks on töökoha kadumine või tähtajalise lepingu lõppemine.

Palga pärast lahkub töölt vaid viis protsenti eestlastest. CV Keskuse spetsialistid ütlevad, et see ei tähenda, justkui oleks ülejäänud töötajad palgaga rahul − pigem kardetakse endale sobivamat töökohta otsida.

Võrreldes meeste ning naiste töösuhte lõppemise põhjuste erinevusi on näha, et naised on märgatavalt rohkem avatud elukoha vahetusele. Kaheksal protsendil naistest lõppes töösuhe elukoha vahetuse tõttu, sama tegur mängis rolli viiel protsendil meestest.

Palga tõttu on aga töösuhte lõpetamisele avatud pigem mehed − kui kuus protsenti meestest lõpetas palgaga seotud põhjustel töösuhte, siis samal põhjusel tegid seda kõigest neli protsenti naistest.

Töösuhte lõpetamisel oli oluline osa nii meestel kui naistel võrdselt ka õpingute jätkamine või alustamine. Kooli tõttu lahkus töökohalt üheksa protsenti töötajatest.

Uuring koosnes 100 000 tööotsija töösuhte lõppemise põhjendusest, mis koguti perioodil 2004-2011.

Samal teemal

30.03.2015
Agentuur: tunnustuse puudumine suurendab rahulolematust palgaga