Eesti uudised

Kõrged küttearved tühjendavad korteriühistute remondifonde (5)

Toimetas Kristin Aasma, 15. jaanuar 2014 15:45
Kõrged küttearved tühjendavad Virumaa korteriühistute remondifonde.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Virumaa korteriühistutel on juba nüüd, mil kütteperioodi esimesed kuud on olnud soojad, keeruline soojusarveid tasuda, sest kütte hind ühe ruutmeetri kohta on selline nagu varem kõige külmematel kuudel.

VKG Soojuse andmetel tulevad Kohtla-Järve ja Jõhvi korteriühistud praegu arvete maksmisega kenasti toime, vaid 2-4 protsenti neist (parem on olukord Jõhvis ja Ahtmes, halvem Järve linnaosas) ei maksa arveid täies ulatuses, kirjutab Põhjarannik.

Samal teemal

Kohtla-Järvel viit Sõpruse tänava maja haldava Valentina Kurganova sõnul oli ruutmeetri hind detsembris 1,60-2,16 eurot ning kaugeltki kõik korteriomanikud ei suuda säärast summat tasuda. "Korteriühistu juhatus kannab kogu maja hoolduseks saadud raha küttearveteks ning otse loomulikult ei saa me majas mingeid töid teha."

"Me vaatame arveid õudusega, need on sellised nagu käreda pakasega, aga mis hakkab saama siis, kui tõepoolest külmaks läheb?" rääkis Kohtla-Järvel seitset maja haldav Jelena Vilinski, kelle sõnul tuleb võlgnevuste katmiseks võtta raha remondifondist.

25. jaanuaril kogunevad Rakveres Virumaa korteriühistud, et muu hulgas arutada küttehinna üle. Foorumi korraldava Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on toasooja hind ühistutele üks kõige olulisemaid ja murettekitavamaid teemasid. 

Samal teemal

14.02.2014
Väikeasula mure: küttekirves laastab rahakotti
04.01.2014
Nördinud pensionär: jahe mulle täitsa meeldib, aga see olgu tasuta!
14.00.2014
Ühistud kurdavad: kojamees saab suure vaevaga tänava puhtaks, kui tuleb lumesahk ja loobib selle taas autoteelt tõstetud soppa täis
11.11.2013
Korteriühistute suurim mure lõppeval aastal on võlgnikud