Pokkerielu Aasias

Pokkeriblogi: Bangkok seljatatud ja nüüd möllab Taipeis (5)

Martin Šmutov, 15. jaanuar 2014, 13:18
Foto: Wikipedia
Bangkok seljatatud ja jõudsin Taiwani pealinna Taipeisse. Lend läks kergelt ning väga positiivsete emotsioonidega.

Kui muidu 3,5-tunnistel lendudel on väikesed Airbus A319 tüüpi lennukid, kus on 3+3 istet, siis seekord oli lennukiks A340-300. Mis on siis 2+4+2 tüüpi. Väga positiivne üllatus.

Lisaks lennuk oli täiesti tühi ja tõenäoliselt väiksemasse lennukisse oleks kõik reisijad mahtunud ning ruumi oleks isegi üle jäänud. Seega koheselt teine hea emotsioon.

Reisijate vähesust võib põhjustada protestilaine Bangkokis, mille tõttu on tühistatud sadu lende.

Maandudes ja lennukist välja astudes sain kultuurišoki või õigemini värske õhu mürgituse.

Kui muidu ei saa aru, et Bangkoki õhk on reostunud ja väga leitsak, siis kui nüüd kopsud mõnusalt jahedat ja Eesti moodi puhast õhku täis, siis oli küll tunne, et eelnevad neli kuud ma vist hapnikku ei hinganudki.

Passikontrollis viidi meid millegipärast kõrvale ja tegeleti eraldi. Rannol oli tal täpselt sama olukord. Kas juhus või võetaksegi miskipärast eestlasi eraldi, ei oska öelda.

Linna ja korterisse jõudmine oli lihtne, sest võtsin transfeeri teenuse, mis maksis sama palju kui takso. Õhtul trehvasime veel Rannoga, aga kuna väsimus suur, siis tuli päevale varakult punkt panna.

Tänaseid plaane ei tea, aga tahaks käia Taipei 101 kõrghoones.

Tegu oli maailma kõrgema hoonega kuni 2010. aastani. Hoone kõrgus on 509 meetrit ja viimane korrus, kust saab vaadet nautida, asub 391,8 meetri kõrgusel.

Olen käinud ka Macau tornis ja minu jaoks, kes kardab paaniliselt kõrgust, oli seal väga jube. Tolle ehitise kõrgus 338m ja vaateplatvorm 233 meetri kõrgusel. Seega saab ronida kaks korda kõrgemale.

31. jaanuaril peaks olema ka Hiina uus-aasta ning lootust näha ilutulestikku ja just sealt Taipei 101 tornist.

(Allikas: Wikipedia)

Kui tornis käidud, siis pikem post, pilte ja huvitavamaid fakte.

Praeguseks jälle nägemiseni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee