(Reuters / Scanpix)

Poliitikud ja ühiskonnategelased tõmbavad mõnikord uued või nende arvates sobimatud ideed maha väitega,  et "Eesti ühiskond pole (sisesta siia idee) veel valmis". Õhtuleht uuris välja, mis need asjad on, milleks Eesti valmis pole.

Google annab kohe esimesena teada, et Eesti pole valmis magusamaksuks, seda väitis mullu 11. oktoobril põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Vaid paari päeva eest leidis Tervise Arengu Instituut, et Eesti ühiskond pole valmis kanepi legaliseerimiseks.

Ka pole Eesti (või ka inimkond üldse) valmis eutanaasiaks, seda väitis ERRi uudistele arst ja terviseameti järelevalveosakonna juhtivinspektor Peeter Mardna.

Mardnaga oli mullu 5. mail nõus ka Tallinna diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur.

ERRi portaalist saame ka teada, et endise siseministri Lagle Pareki arvates pole Eesti ühiskond valmis KGB rolli üle arutlemiseks.

TV3 saates "Kolmeraudne" rääkis Kirsti Timmer, et ühiskond pole valmis selleks, et homod võiksid lapsendada.

Kunagine justiitsminister Kristen Michal ütles 2011. aasta mais Postimehele, et Eesti ühiskond ei ole veel valmis ka samasooliste inimeste vaheliste peresuhete seadustamiseks ning peale surutud sallivus võib anda täiesti vastupidise tulemuse.

Psühholoogiaprofessor Voldemar Kolga arvamusel pole Soome ja ka Eesti ühiskond valmis polügaamseteks abieludeks. Nii ütles ta 2011. aastal portaalile Naine24.

Mulluses Delfile antud jõuluintervjuus ütles Mart Laar, et Eesti pole valmis sotside võimule tulekuks.

2010. aastal sai selgeks, et Eesti ühiskond ei ole veel valmis paljude Euroopa riikide eeskujul seadusesse sisse kirjutama erivajadustega inimeste töölevõtmise kvooti.

"Eestis ei too sellise seaduse sisseseadmine ilmselt midagi head kaasa," hindas Töötukassa erivajadustega inimeste teenuste juht Arne Akk portaalile Delfi. "Pigem on vaja tõsta teadlikkust."

Puutumata ei jää ka haridus. Tallinn on küll oma koolireformi käivitanud, kuid abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei ole ühiskond radikaalseks reformiks pealinnas veel valmis.

Kuigi Eesti ühiskond on ehk selleks valmis, selgus Õhtulehest ka, et Helen Adamson pole Eesti Lauluks veel valmis!

Jaga artiklit

57 kommentaari

K
kristjan  /   11:34, 28. okt 2015
eesti pole olnud valmis olema iseseisev riik
M
Muks  /   17:28, 23. jaan 2014
Ma mõtlesin, et ma olen osa Eestist. Aga keegi otsustab kogu aeg ära, milleks ma valmis pole. Kurb.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis