Eesti uudised

Gunta Randla näitus Toompea lossis ootab kõige nooremaid külalisi 

Toimetas Kristin Aasma, 15. jaanuar 2014 09:34
Gunta Randla loomingu näitus Toompea lossi kunstisaalisFoto: Erik Peinar
Riigikogu liige Laine Randjärv avab täna lõuna ajal Toompea lossi kunstisaalis Gunta Randla loomingu näituse „ Kõige suuremad sõbrad".

2013. aasta juunis 70. juubelit tähistanud staažika tele- ja teatrikunstniku näitus osutab Randla loomingu märgilistele töödele nii fotos, videos, kostüümides kui nukukangelastes. Emotsionaalne ja ülevaatlik väljapanek viib külastajad ka kunstniku töö eesriide taha.

Samal teemal

Esimene Gunta Randla kujundatud saade oli Eesti Televisioonis eetris 1968. aastal. 1972. aasta lastelavastusest "Õnnelik lõpp" sai alguse tema aastakümnete pikkune töö lastesaadete ja -lavastuste kujundajana. Tuntumad lastesaated, mille kujundamisele ja loomisele on Randla kaasa aidanud, on "Mõmmi ja aabits" (1973-1976), "Väike nõid" (1975), "Meie maja tsirkus" (1977), "Onu Tik-Taki seiklused" (1981), "Kõige suurem sõber" (1988), "Hei, pöialpoisid" (1988), "Kadekops" (1990) ja paljud teised lastesaated ning nukulavastused.

Nukkudest, teatrist ja kujundamisest ei ole Randla loobunud ka täna. 2013. aasta juunis jõudis nukuteatris publiku ette tema kunstnikutöö lavastuses „Munatopskid".

Riigikogu kantselei pakub Toompea lossis spetsiaalseid ekskursioone 5-10-aastastele lastele, kus mängude ja erinevate tegevuste abil tutvustatakse Riigikogu tööd ning ruume. Ekskursiooni pikkus on kuni 60 minutit. Lastel on võimalus vaadata peale ekskursiooni Gunta Randla näitust, mis jääb avatuks 27. veebruarini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee