Pokker

Bahamal 581 040 dollarit võitnud Eesti pokkerimängija: mulle endale jääb võidusummast natuke alla poole (24)

Ott Järvela, 14. jaanuar 2014 17:26
Valitsev Eesti pokkerimeister Madis Müür.Foto: Danny Maxwell
Bahamal peetud rahvusvahelisel pokkeriturniiril neljanda koha saavutanud ja 581 040 dollarit (eilse kursi järgi 425 546 eurot) võitnud valitsev Eesti pokkerimeister Madis Müür ei kahetse midagi, kuid tõdeb, et tulemus võinuks olla veelgi parem.

Pokkerifestivali PokerStars Caribbean Adventure'i 10 300 dollarilise osavõtutasuga põhiturniiril osales 1031 mängijat. Müüri võidusumma on Eesti pokkerimängijate läbi aegade suurim turniirivõit (siiani oli selleks Janar Kiivramehe 300 000 dollariline võit 2009. aastal).

Madis, palju õnne. Mis tundega pärast võitu üles ärkasid?

Aitäh. Mingit väga erilist emotsiooni küll ei olnud. Asju on vaja pakkida ja lennuki peale kiirustada. Suur tulemus muidugi, aga midagi väga teistmoodi küll ei ole.

Kui seitsmepäevasele turniirile tagasi vaatad, siis mida pead hea tulemuse peamisteks võtmeteks?

Väiksemate panustega jaotusi mängisin päris hästi – kasutasin punktikuhja kasvatamiseks avanenud kohad üpris oskuslikult ära. Tõsi, finaallauas kahjuks enam mitte. Seal saanuksin kõvasti paremini mängida.

Kumb tunne siis praegu hinges valitseb – kas rõõm 1031 mängija seas saavutatud 4. koha üle või kahetsus, et alustasid finaallauda liidrina, aga esikolmikusse ei jõudnud?

Ei ole mul hinges mingit kahetsust. Sellist võimast tulemust ei osanud ju mitte kuidagi oodata! Pokkeris tuleb kõigeks valmis olla ja situatsioonid võivad alati väga kiiresti muutuda.

Kui palju olid kursis Eesti pokkerikogukonna kaasaelamise?

Ikka olin. Kuni eelviimase võistluspäevani jälgisin Eesti pokkerifoorumites ja –lehekülgedel toimunud päris aktiivselt. Aga turniiri lõppfaasis enam telefoni eriti lahti ei teinud.

Ilmselt natuke rohkem hakkan jah. Kuigi ei tohi unustada, et kõrge sisseostuga turniiride puhul müün arvestatava osa oma sisseostust investoritele (süsteem toimib nii, et investor tasub näiteks 5% mängija osavõtutasust ja kui mängija jõuab auhinnalisele kohale, siis pälvib ka 5% võidusummast).

Mulle endale jääb 25-40%, vahel harva 50%. Seega eeldatavasti keskendun edaspidigi enam rahamängudele, et tuleviku tarbeks raha kõrvale panna.

Kui suur osa seekordsest sisseostust investoritele oli müüdud?

Peast täiesti täpselt ei mäleta, aga vist oli 54%. Seega võidusummast jääb mulle endale natuke alla poole.

Lõpetuseks ehteestlaslik küsimus – mis sa võidetud rahahunnikuga nüüd peale hakkad?

Ütlen ausalt – ei ole mingi erilist või kindlat plaani. Midagi suurt ja kallist osta nagu ka tahtmist ei ole. Aga kindlasti ei tähenda suur võit, et edaspidi nüüd jalad seinale viskan. Bahamal saavutatu andis kõvasti motivatsiooni, et edaspidi veelgi paremaid tulemusi püüda!

Samal teemal

23.00.2014
Bahamal 425 000 eurot võitnud Eesti pokkerimängija võistleb reedel Õhtulehe ajakirjanikega
14.00.2014
POKKERIDRAAMA: Bahama turniiri otsustav jaotus – esmalt juhtis üks, siis teine, võitis aga ikka esimene
14.00.2014
Eesti pokkerimeister Madis Müür võitis Bahamal 581 040 dollarit
13.00.2014
Pokkerimäng 1,8 miljoni dollarit nimel – Eesti meister alustab Bahama suurturniiri finaallauda liidrina