Eesti uudised

Ahtme topeltmõrvas süüdistatav astub kohtu ette (3)

Arvo Uustalu, 13. jaanuar 2014, 07:00
OTSE TÄNAVAL: Mõrvar ründas ohvreid otse kortermajade vahel tänaval. Foto: Aldo Luud
Möödunud aasta suvel pussitas suitsu küsinud Dmitri Kohtla-Järve Ahtme linnaosas mitme pealtnägija silme all surnuks kaks meest, läinud nädalal saatis Viru ringkonnaprokuratuur asja kohtusse.

Sündmuskoha kõrval töötav naine ütles suvel Õhtulehele, et tegu ei olnud enesekaitsega. "Metsistunud näoga Dima jooksis Tõnule järele ja lõi teda noaga selga. Surev Andrei lebas siis juba murul maas," rääkis ta.

Ahtme elanikud olid šokis ka mõrva nahaalsuse pärast.

Tapja korjas seljakotist maha pudenenud asjad kokku, lahkus rahulikult veretöökohalt ja kuuldavasti põikas seejärel läbi poest.

Tragöödia toimus Ridaküla tänaval mitme poe ja kohviku kõrval ning suurte kortermajade vaateväljas. Kui üks ohver noahaavaga juba maas lebas, karjus keegi: "Dima, jäta järele!"

Mispeale noakangelane veidikeseks ajaks rahuneski, kuid kui esimese ohvriga koos olnud Tõnu hakkas helistama, viis see pussitajal ilmselt taas aru peast ning ta ründas uuesti.

Tõnu jooksis bussipeatuse poole, ja talle karjuti järele: "Tõnu, jookse, jookse!"

Tänaval asuvast söögikohast vahepeal väljunud inimesed tormasid hirmuga siseruumidesse tagasi ja sulgesid ukse. "Esimene hoop oli selga. Tõnu pööras ringi ja üritas end rusikatega kaitsta, aga siis langesid hoobid juba igale poole, ka kaela pihta. Ta veristas nagu lihunik looma," rääkis pealtnägija.

Üks sündmuskoha läheduses elav mees ütles suvel Õhtulehele, et Dmitril võib olla häireid vaimse tervisega ning ta kardab seetõttu, et pussitaja võidakse süüdimatuks tunnistada.

Süüdistuse kohaselt tekitas Dmitri (32) mullu 19. juuli õhtul Ridaküla tänaval baari juures tekkinud tüli käigus kaasas olnud noaga 30aastasele ja 31aastasele mehele kehavigastusi, mille tagajärjel nad haiglas surid.

Mõrvas kahtlustatud Dmitri peeti kinni järgmisel päeval ning kohus võttis ta prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks ka vahi alla. Süüdimõistmise korral ootab meest 8- kuni 20aastane vanglakaristus. Noamees sai oma esimese kriminaalkaristuse 1998. aastal.

Samal teemal

30. oktoober 2014, 16:30
Ahtme topeltmõrvar pandi 20 aastaks vangi

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee