Krimi

PISIKE PIDU LÄKS KÄEST: politseinikud tabasid peolt 22 joobes alaealist (62)

Toimetas Sander Silm, 11. jaanuar 2014 13:14
Foto: TAIRO LUTTER
Täna varahommikul kella 1.30 paiku leidsid öörahu rikkumise väljakutsele reageerinud politseinikud ühest Saue valla paarimajast eest suure peoseltskonna, kelle hulgas oli 22 alkoholi tarbinud alaealist.

Kokku leidsid politseinikud eest peaaegu 50 inimest, nende hulgas oli nii täisealisi noori, kümme kainet alaealist ning 22 alaealist, kes olid tarbinud alkoholi, teatas Põhja prefektuur.

Alkoholi tarvitanud noorte joove ulatus minimaalsest kuni 1,8 promillini. Kiirabi abi keegi siiski ei vajanud.

Politseinikud kutsusid alaealistele vanemad järgi, osad peolistest viidi ka jaoskonda täiskasvanuid järgi ootama. Joobes alaealiste suhtes alustatakse väärteomenetlused, noorsoopolitseinikud teavitavad juhtunust ka kohalike omavalitsuste lastekaitsetöötajaid.

Väljakutsele esimesena reageerinud Lääne-Harju jaoskonna noorsoo- ja ennetusteenistuse vanema Leena Puki sõnul olid peole kogunenud noored pigem tavalistest peredest, paljudele oli see esimeseks kokkupuuteks politseiga. Samuti olid paljud lapsevanemad üllatunud, kui kuulsid, et nende laps, kes oleks sel ajal pidanud olema hoopis mujal, sellisel peol osales.

"Peo algatanud tütarlaps, kes oli kaine, oli ülekäte läinud õhtust ja nii suurest kokku tulnud seltskonnast pigem šokeeritud," ütles Leena Pukk.

"On väga oluline, et lapsevanemad tunneksid muret, kus ja kellega nende lapsed aega veedavad. Noori võib küll usaldada, aga samas oleks mõistlik ka üle kontrollida nende tegutsemisi," ütles Pukk. "Paraku me näeme oma töös päris tihti, et pahandused tekivad just siis, kui noored on jäetud pikemaks ajaks ilma täiskasvanu järelevalve ja toeta."

Samal teemal

16.11.2013
15-aastase tüdruku sünnipäev muutus läbuks, politsei viis minema 14 joobes alaealist