Eesti uudised

Perekond: me oleme tänulikud kõigile, kes aitasid meie Timofeid otsida! (35)

Teele Talve, 11. jaanuar 2014 08:00
Õde Foto: ARNO SAAR
Kuu aega tagasi Tallinnas Õismäel kaduma jäänud Timofei Babuškini õe Darja sõnul tema venna otsimine lõpetatakse: "Hetkeks me katkestame aktiivse otsingu metsadest, lendlehtede jagamise ning muud otsimisega seotu, mis eeldab endast suurt hulka vabatahtlikke. Me oleme kõigile, kes on meid aidanud ning mõistavad meie leina, väga tänulikud."

Darja kirjutab suhtlusportaalis oma 15aastase venna Timofei otsimiseks loodud leheküljel, et mingisugust abiksolevat informatsiooni nooruki leidmiseks saadud pole.

"Pere ja sõbrad ei saa elada rahus enne, kui me pole Timofeid leidnud. Koos eradetektiivi ja politseiga jätkab meie pere tema otsinguid," annab Darja mõista, et võib tulla olukord, kus ka vabatahtlike abi uuesti marjaks ära kulub.

"Me oleme tänulikud neile, kes on nõus meid aitama, kui meil peaks vajadus tekkima. Oleksin väga tänulik, kui vabatahtlikud võtaksid minuga meilitsi ühendust, andes oma nime ja kontaktnumbri," lisab ta.

Pere on varem oletanud, et Timofei kadumise üks põhjusi võis olla lahkuminek oma tüdrukust. "Oli selge, et neiu ei tahtnud temaga olla, aga ei öelnud seda otsesõnu. Seetõttu keris suhtedraama neil mõnda aega," ütleb Darja.

Paraku on tema sõnul nüüd juhtunud, et mõned inimesed on ennast vabatahtlikuks otsijaks nimetades levitanud kommentaariumides valeinformatsiooni ja kaevanud üles vanu kuulujutte, mis otsimist takistavad. "Olgu Jumal neile kohtumõistjaks!" ei jaksa õde enam vihastadagi.

Darja kirjutab suhtlusportaalis vabandavalt: "Me kõik kummardame ja täname teid abi eest. Kui me ei täitnud teie autot kütusega või ei laadinud teie telefonidele raha, nagu mõni teist kurdab, siis leian, et te oleksite võinud otse meie juurde tulla või kas või kuidagi vihjata. Kui me ei pakkunud teile otsingute ajal kuuma toitu, nagu te taas kurdate, siis vabandage meid väga, aga see oli viimane asi, millele me mõtlesime. Me tõesti ei ole kunagi varem korraldanud oma kadunud poja ja venna otsimist. Me oleme lihtne perekond, ühendatud armastuse ja kustutamatu valuga."

Seetõttu võiski mõni asi kahe silma vahele jääda.

Darja on õnnetu, et venna otsimine pole toonud selgust tema kadumise asjaoludesse: "Ega me tegelikult liialt ei lootnudki. Kõik, mis me palusime, oli teie füüsiline abi otsingutes, näiteks lendlehtede ülespanek jne, ning selle eest oleme väga tänulikud."

Politsei pressiesindaja Ilmar Kahro ütleb Õhtulehele, et kuigi on saadud hulgaliselt vihjeid, et keegi on Timofeid kusagil näinud, pole need osutunud tõesteks. Ta paneb inimestele südamele, et kui kellelgi on kadunud nooruki asupaiga kohta mingisugustki informatsiooni, võetaks ühendust politsei lühinumbril 110.

Appi tulid võhivõõradki

Pere suhtlusvõrgustikesse riputatud abipalve aidata 10. detsembril kaduma läinud Timofei otsinguil leidis vastukaja isegi võhivõõraste inimeste südames. Viimati oli 15aastast noorukit nähtud hommikul kella veerand üheksa ajal Lehola peatuses 61. bussi peale astumas, et koju Õismäele sõita. Kuid koju ta ei jõudnud, tema telefon kadus ja suhtlusvõrgustikesse polnud ta end ka sisse loginud, et võiks mõelda, nagu istuks ta mõne sõbra juures.

Kümned vabatahtlikud otsijad käisid läbi Harku järve ümbruse ja lähedased metsad, Astangu paekalda ja sealsed tunnelid ning mereäärsed alad kuni Türisalu pangani.

Timofeid ei leitud. Siis arvati, et ehk on ta Koplis. Noored käisid ka seal kõik kohad läbi, näidates Timofei pilti. Tulutult.

Samal teemal

15.04.2014
Kadunud Timofei surnukeha leiti metsast