Kui Jaan Männik oma erakonna asutab, peab ta ilmselt vahel ikkagi selgitama, miks tema nimi ka Keskerakonna nimekirjas figureerib. Foto: ARNO SAAR
Karoliina Vasli 11. jaanuar 2014 08:00
Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik muigab, kui kuuleb, et ta olla Keskerakonnaga liitunud ja uude ametisse õnnistatud. Selgub, et tegemist on hoopis tema noore nimekaimuga.

Keskerakonda astus 22aastane Jaan Männik. Äsja asus ta tööle ka Keskerakonna riigikogufraktsiooni pressinõunikuna. Äriregistrist nähtub, et erakonnaga liitus ta 2. jaanuaril. "Sellel oli mitmeid põhjusi, aga töökohavahetus nende hulgas ei olnud," sõnab ta parteistumise kohta. Varem töötas Rakverest pärit Männik Tallinna TVs.

Jaan Männik 2 teab, et tal on Eestis mitu nimekaimu, kuid neist tuntuimaga ta isiklikult kohtunud pole.

Eelmisel aastal rääkis Eesti Panga nõukogu esimehe kohalt lahkunud Jaan Männik meedias, et kaalub uue partei loomist. Ta rõhutas vajadust taastada rahva usaldus poliitikute vastu. Sihiks seadis ta hea tulemuse riigikogu valimistel 2015. aasta hakul.

Kas võib Keskerakonna oma Jaan Männik olla käik, et tekitada segadust, kelle eest Männik ikkagi seisab?

"Ei tasu loota mingitele nimelistele kokkulangevustele, selle peale kindlasti ei mängita," väidab Männik-noorem.

Vanem Männik esmalt üllatub, kui kuuleb, et temanimeline tegelane on astunud Keskerakonda. "Aga see on juhus," ütleb ta seejärel kindlalt.

Männik-vanem kinnitab, et tal pole ühegi erakonna vastu otseselt midagi ja näiteks astub ta kuu lõpus üles Keskerakonna korraldataval majanduskonverentsil. "Nad ise kutsusid ja kuna saan rääkida enda jaoks olulistest teemadest, näiteks väljarändest, olen meelsasti nõus osalema."

Männik ütleb, et on ise pigem parempoolse maailmavaate toetaja, kuid konverentsil talle piiranguid ei tehta, saab rääkida oma seisukohtadest. "Huvitav kokkusattumus, et neil nüüd ka Jaan Männik on. Polegi siiani saanud endanimelisega kätt suruda," muigab ta.

Segadusi ta aga ei välista, meenutades, et omal ajal kiputi temaga ühendust võtma ka rahvaliitlase Jaanus Männiku pähe.

Oma partei loomise koha pealt on Männik 1 hoogu pisut maha võtnud. Ta selgitab, et praegu on umbes viis seltskonda, kes erakonna loomist kaaluvad. Männiku arvates pole nii palju erakondi vaja, piisaks ühest, selleks tuleb aga mõtteid koguda ja vaadata, kellega edasi minna. Ta usub, et tulevane partei võiks pead kergitada juba kevade hakul.