Meedia

Ekspress Grupp: me ei ole Eesti Meedia hagi kätte saanud (1)

BNS, 10. jaanuar 2014, 13:10
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. LuikFoto: Raigo Pajula / Postimees
Ekspress Grupi teatel ei ole ettevõte Eesti Meedia hagi kätte saanud.

"Ekspress Grupp ei oma informatsiooni väidetavalt esitatud hagi osas, kuivõrd Ekspress Grupp käsutuses väidetavat hagi ei ole," selgub ettevõtte teatest börsile.

Ekspress Grupi seisukoht on, et Eesti Meedia ei ole võimaldanud Ekspress Grupil aktsionäride lepingust ning seadustest tuleneval viisil realiseerida oma õigust omandada aktsiaseltside SL Õhtuleht, Ajakirjad Kirjastus ja Express Post aktsiaid.

Sellest tulenevalt on Ekspress Grupp taganenud ühisettevõtja Express Post aktsiate väljaostulepingust ning valmistab ette hagi nõudmaks Eesti Meedialt pooltevahelise aktsionäride lepingu täitmist ning lepingu rikkumisega seotud leppetrahvide tasumist.

Eesti Meedia pöördus ettevõtte juhatuse esimehe Mart Kadastiku sõnul arbitraažikohtusse nõudmaks Ekspress Grupilt 8,6 miljonit eurot, kuna viimane ei täitnud oma kohustust.

Samal teemal

Nõue summas 8,6 miljonit on nii osaluse eest kui ka kohustuse täitmata jätmise eest ette nähtud leppetrahv, ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik BNS-ile neljapäeval.

Mullu detsembris teatas Ekspress Grupp, et kavatseb Eesti Meedia kohtusse kaevata, sest viimane olevat rikkunud pooltevahelisi aktsionäride lepinguid. Ekspress Grupp soovis leppetrahvide tasumist vähemalt 3,5 miljoni euro ulatuses.

Ekspress Grupi teatel on Eesti Meedia takistanud ettevõttel Ajakirjade Kirjastuse väljaostuõiguse kasutamist. "Eesti Meedia on väitnud, et Ekspress Grupil puudub väljaostuõigus, esitanud Ekspress Grupile ebaseaduslikke nõudmisi ja põhjendamatuid süüdistusi aktsionäride lepingu rikkumiste kohta, käitunud Ajakirjade Kirjastuse juhtorganeid puudutavates küsimustes hea äritava vastaselt ning astunud samme konkurentsiameti poolt tehingu toimumiseks loa andmise takistamiseks," seisis Ekspress Grupi börsiteates.

Oktoobris teatas Ekspress Grupp, et soovib Eesti Meedialt välja osta viimasele kuuluvad aktsiad SL Õhtulehes, Ajakirjade Kirjastuses ja Express Postis. Pool osalusest pidi seejärel müüdama soojaärimees Janek Veeberile kuuluvale Suits Meediale. Konkurentsiamet andis selleks loa detsembri alguses.

Ajakirjade Kirjastus, Õhtuleht ja Express Post kuuluvad võrdsetes osades Ekspress Grupile ja Eesti Meediale, nendevahelises lepingus oli ette nähtud väljaostuõigus juhuks, kui teise lepingupoole enamusaktsionär muutub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee