Eesti uudised

Vahtre nõuniku kohalt riigikokku ja tagasi (4)

Õhtuleht.ee, 10. jaanuar 2014 07:00
Lauri Vahtre läheb taas Toompea tuttavatesse poliitkoridoridesse asju ajama. Foto: Teet Malsroos
Kaitseministeeriumi nõunikuna töötav Lauri Vahtre läheb pooleks aastaks lapsehoolduspuhkusele siirduva Reet Roosi (IRL) asendusliikmeks riigikokku ja maandub Roosi naasmisel taas nõuniku kohale.

"Tegemist on vajaliku ametikohaga, ametikoht säilib," kinnitab Õhtulehele ministeeriumi pressiesindaja Artur Jugaste. Ta lisab, et ministeeriumi avalike suhete osakond otsib Vahtrele riigikogus töötamise ajaks asendaja kaitseministeeriumi valitsemisala seest.

Samal teemal

"Kuna asendaja leidmisega on kiire ja asendusperiood on lühike, ei ole konkursi korraldamine otstarbekas," lausub Jugaste.

"Vahtre tööülesanded jagatakse ümber avalike suhete osakonna töötajate vahel. Pärast asendusperioodi lõppemist riigikogus naaseb Vahtre oma tööle kaitseministeeriumis."

Ent – kui Vahtre tööülesanded jagatakse avalike suhete osakonna töötajate vahel ära, misjaoks on talle siis vaja riigikogus olemise ajaks veel asendaja palgata? Jugaste selgitab, et asendaja hakkab tegelema asjadega, millega Vahtre konkreetselt ise ei tegelnud. "Näiteks kodulehte hakkab tegema ilmselt uus inimene, Vahtre enda ülesanded jaotuvad aga seniste töötajate vahel ära," märgib Jugaste.

Roos on lapsehoolduspuhkusel 13. jaanuarist 2. juunini.

Aastal 1992 valiti Vahtre riigikokku valimised võitnud Isamaa nimekirjas. Temast sai üks Isamaa juhtfiguure ja ta valiti tagasi ka järgmistesse riigikogu koosseisudesse 1995. ja 1999. aastal. 2011. aasta riigikogu valimistel kogus Vahtre 820 häält, millest parlamenti pääsemiseks ei piisanud.

Seejärel suundus Vahtre skandaali saatel kaitseministeeriumi nõunikuks. Avalikkuses äratas kahtlust see, et toonane kaitseminister Mart Laar on ajaloolase Vahtre lähedane võitluskaaslane ning avalike suhete nõuniku konkursi tingimuste seas oli ebatavalise nõudena doktorikraad, märgib Delfi. Juhuslikult ongi Vahtrel doktorikraad, mida paljudel muidu seda ametit lausa õppinul ehk pole.

Jugaste sõnul Vahtre asendajalt doktorikraadi nõudma ei hakata.

Samal teemal

15.00.2014
Riigikogus muutus mitme komisjoni koosseis
13.00.2014
Lauri Vahtre andis riigikogu ees ametivande