Eesti uudised

Jaan Tallinn annetas omanimelise stipendiumiga 54 000 eurot andekate noorte õppreisideks 

Toimetas Kristin Aasma, 9. jaanuar 2014 16:59
Foto: AFP / Scanpix
Täna Tartus alanud rahvusvahelisel konverentsil "Talendid tuleviku teenistuses III" avalikustati, et Jaan Tallinn, üks Skype ja Kazaa loojatest, annetab Tartu ülikooli teaduskoolile tänavu 54 000 eurot, millega luuakse temanimeline stipendium reaal- ja täppisteadustes andekate noorte õppereiside toetamiseks.

Konverentsil anti esimesed stipendiumid üle viiele TÜ tudengile, edastas Tartu ülikooli avalike suhete peaspetsialist Egle Merbach.

Need on: 

Kristian Kuppart, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 3. aasta tudeng

Taivo Pungas, TÜ informaatika bakalaureuseõppe 2. aasta tudeng

Madis Ollikainen, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 3. aasta tudeng

Uku-Laur Tali, TÜ arstiõppe 3. aasta tudeng

Jaagup Repän, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 2. aasta tudeng.

Esimesed stipendiaadid lähetatakse 21.-24. veebruaril Melbourne's toimuvale tuntud ettevõtlus- ja intellektuaalkeskuse CFAR (Center for Applied Rationality) workshop'ile. „Tegu on tõeliselt vinge kursusega, mis paneb oma eesmärke paremini formuleerima ja nende poole efektiivselt püüdlema," selgitas stipendiumi rahastaja Jaan Tallinn, kelle valik langes CFAR seminaridele isikliku osalemiskogemuse põhjal.

Järgmisel aastal toetatakse stipendiumiga CFAR seminaril osalemist USA-s.

„Käesolev sajand on ilmselt suuresti kujundatud reaalala inimeste ehk teadlaste ja programmeerijate poolt. Seetõttu on minu stipendiumi eesmärgiks sillutada noortele ja reaalalal võimekate inimestele seda teed, mida mööda ma ise olen paljuski kõndinud. Viia nad kokku inimestega, kes on neile võrdsed mõttekaaslased ja anda neile õng oma mõtlemisvõime edasiseks arendamiseks," selgitas tuntud eesti ettevõtja ja programmeerija, Skype'i tehnilise lahenduse üks looja Jaan Tallinn stipendiumi loomise tagamaid oma videotervituses.

Eesti intellektuaalse ja konkurentsivõime kasvatamiseks loodud stipendiumile saavad kandideerida edukalt loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna riiklikel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel või riiklikel õpilaste teadustööde konkurssidel osalenud teaduskooli õpilased. Stipendiumifondi raha kasutatakse õppereiside finantseerimiseks.