Eesti uudised

Riik toetab Keila-Joa mõisapargi taastamist ligi 200 000 euroga (1)

Toimetas Kristin Aasma, 9. jaanuar 2014 16:13
Keila-Joa mõisa ümber olev park saab riigilt ligi 200 000-eurose rahasüsti.Foto: Mati Hiis
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eraldas keskkonnaprogrammist loodus- ja muinsuskaitse aluse Keila-Joa mõisapargi taastamiseks 189 000 eurot. Tegemist on pargi rekonstrueerimise esimese etapiga, kus keskendutakse mõisasüdame haljastuse ja teedevõrgu taastamisele.

Projekti veab MTÜ National Heritage Trust ning koos omafinantseeringuga on taastamistööde maksumuseks kavandatud 223 000 eurot. Pargi rekonstrueerimise esimese etapi tööd on kavas ellu viia hiljemalt käesoleva aasta suve lõpuks.

„Plaanime 4,8 hektarilisel lossikinnistul korda teha peaväljaku koos sellega külgnevate aladega," rääkis National Heritage Trusti esindaja Heli Reinberg.

Mõisapargi südame rekonstrueerimise eesmärgiks on riiklikult tunnustatud ajaloo-, kultuuri- ja looduspärandi taastamine võimalikult autentsel kujul ning tutvustamine kõigile huvilistele.

Pargi taastamise esimese etapi elluviimine on hädavajalikuks eeltingimuseks mõisa peahoone kasutuselevõtmisel.

Projekti elluviimine parandab olulisel määral pargi keskkonnaseisundit. Tööde raames taastatakse ja tuuakse esile olemasolevad loodusväärtused, samuti aidatakse kaasa pargi elustiku mitmekesisuse säilitamisele ja arendamisele. Mõisapargi rekonstrueerimise esimeses etapis istutatakse 64 puud ja 511 põõsast ning taastatakse ligi 5000 ruutmeetrit murupinda.

Keila-Joa mõisapargi südame rekonstrueerimist rahastatakse keskkonnaprogrammi looduskaitse alamprogrammist. Kokku toetas KIK 2013. aastal keskkonnaprogrammist looduskaitse alaseid projekte 7,23 miljoni euroga.

Samal teemal

03.08.2013
Peeter Volkonski: vananeda on huvitav, iga päevaga saad targemaks
20.05.2013
Keila-Joa rippsildadelt luku eemaldamise vastu pole keegi huvi tundnud
16.05.2013
RMK palub Keila-Joa mõisapargist eemaldada tabalukud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee