Meedia

Eesti Meedia pöördus Ekspress Grupi vastu kohtusse (4)

Toimetas Kristin Aasma, 9. jaanuar 2014 15:40
Eesti Meedia juhatuse esimees Mart KadastikFoto: Peeter Langovits / Postimees
Eesti Meedia pöördus eile arbitraažikohtu poole nõudega mõista Ekspress Grupilt välja 8,6 miljonit eurot. Nõude aluseks on asjaolu, et Ekspress Grupp on rikkunud pooltevahelist lepingut ega ole tähtaegselt tasunud AS Express Post, AS Ajakirjade Kirjastus ja AS SL Õhtuleht aktsiate omandamise eest.

Siduva väljaostuteate kõigi kolme ettevõtte 50 protsenti aktsiate omandamiseks esitas Ekspress Grupp juba oktoobri keskel, kirjutas e24.ee. Nõude summa koosneb poolte vahel varem kokku lepitud rahvusvaheliste audiitorfirmade määratud ostuhinnast ja lepingu rikkumise eest ette nähtud leppetrahvist.

Detsembri algul andis konkurentsiamet Ekspress Grupile loa omandada Express Posti, Ajakirjade Kirjastuse ja Õhtulehe aktsiad tingimusel, et need müüakse koheselt edasi Suits Meedia OÜ-le, mille omanikuks on Janek Veeber.

Kas Suits Meedia OÜ on tehingu finantseerimisest üldse loobunud või on kolme sõltumatu audiitorfirma poolt määratud hind osutunud liiga kõrgeks, seda ei õnnestunud Postimehel teada saada.

Samal teemal

28.03.2014
Eesti Meedia juhtkond maksis ettevõtte eest Schibstedile 30 miljonit
10.01.2014
Ekspress Grupp: me ei ole Eesti Meedia hagi kätte saanud
13.12.2013
Ekspress Grupp pöördub Õhtulehe-tehingu osas kohtusse
02.12.2013
Õhtulehe-tehing sai konkurentsiameti heakskiidu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee