Krimi

Narkoäri võtmeisik soovis oma süüasja uut läbivaatamist (2)

BNS, 9. jaanuar 2014, 11:51
Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees
Tallinna narkoäri üheks võtmeisikuks peetava Andrei Jermolajev, kes kannab vanglas jõustunud kohtuotsuse alusel pikka vangistust, taotles oma süüasja uut läbivaatamist, kuid tulutult.

Jermolajevi kaitsja märkis riigikohtule esitatud teistmisavalduses muuhulgas, et muutunud seaduste valguses ei saa Jermolajevit tulirelvaga seotud süüepisoodis süüdi mõista, kuna ta loovustas menetluse ajal relva vabatahtlikult politseinikele. Riigikohus leidis siiski, et teistmisavalduse rahuldamiseks pole alust.

Tallinna ringkonnakohus jättis aprilli lõpus tehtud otsusega Jermolajevi kaebuse siiski rahuldamata ning maakohtu otsus jäi täies ulatuses jõusse. Seejärel pöördus Jermolajevi kaitsja kassatsioonkaebusega riigikohtusse, kuid see ei saanud mullu suvel menetlusluba.

Ametlikult ilusalongi autojuhina töötav Jermolajev (33) sai mullu veebruari alguses Harju maakohtu otsusel kaheksa aasta pikkuse vangistuse.

Tallinna narkoäris hulgimüüjate varustajana tuntud Jermolajevi vahelevõtmine oli Põhja prefektuuri narkogrupile suur töövõit. 2011. aasta aprillis alustati kriminaalmenetlust hoopis teise isiku, varem narkokuritegude eest karistatud Juri Surussini tegevuse uurimiseks. Politseil oli info, et Surussin vahendab Tallinna narkoturule amfetamiini ja fentanüüli hulgikoguseid. Kulus neli kuud ja politseil oli jälitustöö tulemusena käes küll väike, kuid siiski esimene reaalne tulemus – 190 doosi jagu ehk umbes viis grammi fentanüüli, kirjutas Postimees mullu talvel.

See kogus saadi kätte linnahalli juurest põõsast, kus kaks jälgimise all olnud Surussini tuttavat narkopaki politseinike nähes kivide vahele peitsid, et järgmine klient kotikese üles korjaks.

Tunamullu oktoobris pidas politsei 1,3 kilo amfetamiiniga kinni jõugu niinimetatud laohoidja. Ladu asus Mustamäel Vilde tee korterelamu keldriboksis. Samas majas elas jõugu üks teine liige, ent laona kasutatud keldriboks oli tema keldri naaberboks. See võeti kasutusele, sest boksi polnud keegi pikka aega kasutanud. Muuhulgas sai politsei sealt kätte ühe varastatud mootorratta.

Selle operatsiooniga sai politsei esimesed otsesed tõendid neid huvitanud Surussini vastu. Üle-eelmise aasta 21. novembril hakkas jälitustoiminguid teinud politseinikele huvi pakkuma telefonivestlus, kus räägiti õhtul kell kümme toimuvast jalgpallimängust. Ilmselgelt oli see koodnimi plaanitavale narkotehingule. Samal õhtul pidas politsei Männikul kinni mehe, kelle autost leiti umbes 800 grammi amfetamiini. Hetk tagasi oli ta käinud sellel järel Männiku karjääris, kus see oli oksahunniku alla peidetud.

Politseile pakkus huvi seik, et kohe pärast kinnipidamist huvitus üks jälgimise all olnud isik telefonivestluses, kuidas jalgpallimäng läks. Ja sai vastuseks, et mäng läks lisaajale. Väidetava mängu algusest oli möödas siis ligi tund ehk maksimaalselt sai käia teine poolaeg. Uurijaile oli selge, et mingit mängu kuskil ei toimu. Järgnevatel päevadel toimusid vestlused, kus mainiti fakte, et nüüd ollakse Andrjuhhale neli tuhat eurot sees ning seltskonnal on probleeme Molodoiga, mis on Jermolajevi hüüdnimi.

Siit hakkaski hargnema jõugu võtmefiguuri Jermolajevi lugu, mis viis mehe lõpuks kohtu ette. Jermolajev vahistati mullu 29. veebruaril, kui ta oli autoga teel Narva. Autost saadi kätte 15 500 eurot sularaha. Ehkki politsei peab seda uimastiostuks mõeldud rahaks, väitis mees, et kavatses selle Narvas investeerida kalaärisse. Mehe kodu läbiotsimisel said politseinikud oma üllatuseks kätte ebaseadusliku püstoli TT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee