Tarbija

Smuutisse edaspidi üks vili vähem? Banaani kilohind kerkis viiendiku võrra! (26)

Geidi Raud, 13. jaanuar 2014 13:23
Banaanid.Foto: Reuters/Scanpix
Statistikaameti andmetel kallines kauplustes võrreldes novembrikuuga banaanide hind lausa 21%. Kaupmehed toovad hinnatõusu põhjenduseks nõudluse ja pakkumise vahekorra muutumise maailmaturul.

"Banaanide hinnad on tõepoolest võrreldes novembriga tõusnud," tõdes Selveri avalike suhete juht Annika Vilu toiduketi vastuses. "Banaan on börsikaup, mille hinnale pikaajalisi kokkuleppeid ei tehta ja kui hind maailmaturul tõuseb, siis kajastub see kohe ka kaupluses." Selveris tuleb kilorgrammi banaanide eest tänase seisuga välja käia 1,48 eurot.

Prismas ei ole kaupluse kõneisiku Silver Säga sõnul banaani hind alates novembrikuust oluliselt kerkinud. Siiski tõdeb ta, et hinnad pole ka täitsa samaks jäänud. "Hinnatõusu põhjuseks on sisseostuhindade muutumine, mis omakorda sõltuvad nõudluse ja pakkumise vahekorrast maailmaturul," põhjendab hinnatõusu ka Säga. Prismas saab kilo banaane kätte 1,09 euroga.

"Varasema aastaga võrreldes on banaani hinnad siiski tunduvalt madalamad," märkis Rimi Eesti pressiesindaja Katrin Bats. "Samas on hinnasurve tugev, sest banaan on väga paljude klientide igapäevaste ostude hulgas ning seetõttu jälgivad ka konkurendid selle hinda järjepidevalt." Banaani kilohind Rimi kauplustes on 1,39 eurot ja Säästumarketi kauplustes 1,29 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee