Tarbija

Tarbijakaitseamet: sigaretimargid vastasid nõuetele 

Toimetas Kristin Aasma, 9. jaanuar 2014 11:06
SigaretidFoto: Joosep Martinson
Tarbijakaitseamet võttis 2013. aasta novembris Selver AS-ist süttivuse hindamiseks kahte marki sigarette: Next Red ja Wall Street Silver Label. Mõlemad sigaretipartiid vastasid nõuetele.

Euroopa Liidu (EL) standardi järgi ei tohi ühe partii 40 sigaretist üle 25 protsendi lõpuni põleda. Tarbijakaitseamet valis koostöös päästeametiga välja enim probleeme tekitavad suitsumargid, mis võeti kontrollimiseks. Sigarette testis Läti Sertifitseerimiskeskus, kellel on selleks vastav pädevus. Wall Street Silver Labeli partiis põles terves pikkuses viis ja Next Redi partiis null protsenti testitud sigarettidest, teatas Tarbijakaitseamet.

Samal teemal

Alates 2011. aasta novembrist tohib kõikides EL-i liikmesriikides müüa ainult kiiresti kustuvaid sigarette ehk RIP-sigarette. Need on kaetud spetsiaalsete takistusribadega, et raskendada sigareti ümbrispaberi edasipõlemist. Samuti on sigareti sisemise põlemise vähendamiseks tubakas tihedamalt pakitud. Need omadused tagavad sigareti kustumise, kui seda ei tõmmata piisavalt tihti.

Kuigi kiiresti kustuvad sigaretid vähendavad tulekahjuriski, ei tähenda see seda, et sigareti hooletusse jätmisel õnnetust juhtuda ei võiks. Seetõttu peavad tarbijad meeles pidama, et tuleohutuse eest vastutavad ennekõike nemad ise.

Hooletu suitsetamine oli möödunud aastal peamine tulekahjudes hukkumise põhjus ja ka väga suur osa tulekahjusid puhkeb inimeste kodudes justnimelt hooletu suitsetamise tõttu ruumides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee