Eesti uudised

Saage tuttavaks: krahv Viktor Vassiljev ja uusaadlik Aivar Riisalu (82)

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2014, 21:16
Viktor Vassiljev (vasakul) ja Aivar Riisalu Teet Malsroos / Õhtuleht, Peeter Langovits / Postimees
Keskerakonna ning Põhja-Tallinna ja Haabersti piirkonnast valitud riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmel Viktor Vassiljevil (60) on teine poolus - ta on tuvastanud oma aadlijuured ning on nüüdseks saanud Püha Peaingel Miikaeli Rüütliordu suurprioriks ja ka krahviks.

Vassiljev ütles ETV „Pealtnägijale", et kõnealune rüütliordu on vaid pisike killuke suurest kaleidoskoobist. Mees rõhutas, et tuleb vältida igasuguseid vandenõuteooriaid, templirüütleid, vabamüürlasi jms., kellest Vassiljev oma sõnul suurt midagi ei teadvat.

Samal teemal

Vassiljev avaldas, et ta on pärit Vene aadlisuguvõsast. „Esiisad said aadliseisuse aastal 1835," pajatas riigikogu liige. Algul teenisid Vassiljevid Vene riiki, pärast 1917. aastat Eesti riiki „oma parima äratundmise kohaselt", rääkis riigikogulane.

Aadlikud tahavad omasugustega suhelda

Kuidas Miikaeli rüütlite vennaskond Eestisse tuli? „Inimesed, kes teavad, et nad on aadliseisusest, tahavad omasugustega suhelda," selgitas Vassiljev. „Ma siis ka otsisin, kust saaks kontakti inimestega, kellega mu päritolu võimaldab läbi käia." Nüüd on ta siis kuningliku vennaskonna liige. „Olen saanud ka Hispaania Carlos V ordu liikmeks."
Vassiljev kannab ka tiitlit don.

Rüütliks saab lüüa vaid suverään, kel on vastavad õigused. Eestis sellist isikut Vassiljevi sõnul ei ole. "Siis ma hakkasin otsima piisavalt lihtsat ja odavat võimalust tekitada ainuke registreeritud organisatsioon. Ma leidsin ühe üsna väikese rüütliordu, mis on ametlikult registreeritud Ukrainas."

Nii tõigi riigikogu liige Eestisse Püha Peaingel Miikaeli ordu ning sai selle eest krahvi tiitli.

Põhikirja järgi on see rüütellike põhimõtete järgimine ning uute aadlisuguvõsade loomine. „Me oleme loonud eestlastele seadusliku võimaluse: kui keegi tunneb huvi selle vastu, et tahaks üles leida oma vanad juured, või – miks ka mitte – tekitada uus vaimse eliidi perekond, seaduslik võimalus on selleks nüüd loodud."

Kas Vassiljev ei karda, et Keskerakonna fännid ei vaata seda hea pilguga? „Ma ei karda, see on usuküsimus," on Vassiljev veendunud.

Ei mingeid salaplaane

Oma sõnul on Vassiljev saanud hakkama sellega, et Eestis on registreeritud ametlikult selline organisatsioon. Vassiljev kinnitas veel, et ordul puuduvad salaplaanid ja –sepitsused ning eesmärk on lihtsalt omavahel suhelda, sest neil on huvitav.

„Ja et lapsed kannavad edasi seda vaimu, mis on meis, ja meie suguvõsa ei kao, sest ainult nii saab meie riik kesta," sõnas Vassiljev.

Ka Riisalul käis aadliklõps

Ka keskerakondlane ja riigikogu liige Aivar Riisalu kuulub Püha Peaingel Miikaeli ordusse.

„Tegemist on sügavalt isikliku otsusega, mis on seotud muutustega isiklikus maailmas. Klõps toimus umbes viis aastat tagasi," rääkis Riisalu, kel alates 2011. aastast on olemas ka Priit Herodese loodud perevapp.

82 KOMMENTAARI

a
Alfonso Co 26. jaanuar 2015, 19:57
Häbi , Aivar , me kunagi Sulle Keila -Tallinna rongis rääkisime , kuidas käib show-bussiness- a-'la soviet , aga siiski Su õppetunnid Moskoviitide-juures komsomolifilme tudeerides jäid ajunatukesse , kus juba enne tilk uriini-hulgas . Kahju , et nii-juhtus. Tunneme kaasa !
k
kärss 10. jaanuar 2014, 07:58
mina mäletan,et riisalu vanamees oli kolhoosi sigalas katlakütja.seeaeg ikkagi aadel,oma hoolealustest peajagu üle.
Loe kõiki (82)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee