Eesti uudised

Nii vähe lapsi kui mullu sündis viimati 2004. aastal?

Toimetas Kristin Aasma, 8. jaanuar 2014 20:20

28 KOMMENTAARI

l
linda/ 9. jaanuar 2014 09:32
Ja nii see eesti rahvas välja surigi... Aga ilma naljata, kui raha ja enda heaolu on kõige olulisemad asjad maailmas, ega siis neid lapsi ei hakkagi kusagilt tulema. Minagi olen arvamusel, et lapsed sünnivad armastusest, mitte ei ole äriprojekt ja kui juba lapsed olemas, küll saab nad ka suureks kasvatatud. Riigi peale ei ole vaja loota ja veel mõttetum on võrrelda arenenud Euroopa riikide lastetoetusi meie omadega. Miks keegi ei võrdle Aafrikaga või USA-ga, kus polegi mingit lastetoetust ega emapuhkust sisuliselt? Ei ütleks, et seal väike iive on.
k
Kata/ 9. jaanuar 2014 09:06
Olen noor ja eluterve neiu kahekümnendates. Elan elukaaslasega juba 4 aastat koos. Lapsi meil ei ole , sest oleme noored ja peame tööd rabama, et ise ära elada normaalselt. Egas siis vanemad meid ei aita. Peame ise hakkama saama ja eksme saa kaa. Raha ei kerja kellegi käest, laene pole ja pangast intressiga samuti raha laenuks võtma ei hakka. On ka kogutud küll lisaraha, kui elus peaks tulema mõni ebameeldiv olukord. A la korteri omanik ajab välja või mis iganes, hambaravi jne. Autot me lubada endale ei saa, seega liikleme ühistrantspordiga, et auto pealt kulusi kokku hoida. Mis lapsest me veel räägime? Andke andeks mina lapsega 19 euro eest kodus küll istuda ei taha. Veelvähem lapsele midagi lubamisest. Vaadake mis papse asjad , riided, toit ja ülalpidamine maksab! Ja ma usun, et neid lapsi hakkab aina vähem sündima, kui midagi ei muutu.
m
Mis parata!/ 9. jaanuar 2014 08:56
Miljoneid kanditakse igasuguste lastekaitse MTÜ arvetele!
Riigip puudub aga igasugunegi noorso programm!
Kohtuvad kaks noort--- vanemate juurest ikka omaette!
90% aga peavad leppima üürikorteriga---millele kulub 70% sissetulekust!
Soomes !!!
Sinna elama asunud noored ühe/kahe jne lapsega saavad koheselt noorsooprogrammiga riigilt sotsiaal korteri ja veel kom.kulude toetust!
Ja tulevad siis need noored siia eestisse tagasi--EI!
t
to njh/ 9. jaanuar 2014 08:48
alles oli ju ka uudis ,et soomes mingi vald maksab "lusikaraha"10K euri, pluss siis veel riiklik toetus
i
iive/ 9. jaanuar 2014 08:29
mis see iive siis aastal 2013 oli?
e
eestlanna/ 9. jaanuar 2014 08:02
Ma tegin eelmine aasta 2 aborti.Uhke selle üle ei ole,aga mul polnud ka teist võimalust.
k
Kuri naine/ 9. jaanuar 2014 07:42
Need, kes siin väidavad, et lapsed sünnivad armastusest ja raha pole selle juures tähtis, need on küll pimedusega löödud naiivitarid. Jah, ÜKS laps sünnibki nö armastusest, aga juurde neid enam ei tule, sest perel pole piisavalt raha, et tagada mitmele lapsele elamisväärne elu. Selleks, et iive oleks positiivne, peab aga igasse perre sündima vähemalt KOLM last. Vaevalt keegi neid kolme ainult armastusega suudab suureks kasvatada.
k
kjk/ 9. jaanuar 2014 07:10
Otsige üles parem palju Eesti lapsi välismaal sündis? Seda uuringut oleks väga huvitav lugeda.

t
To Piilupart Donald/ 9. jaanuar 2014 00:16
Nõus, ei ole ka mina kunagi aru saanud sellest kuidas saab seostada laste tegemist riigitoetusega. Ikka kui kahe inimese vahel on klapp siis tuleb ka laps ja need inimesed kasvatavad teda kui raske ka ei oleks. Nüüd on aga lapsest tehtud äriidee. Täielik idiootsus.
t
Tällinnast/ 9. jaanuar 2014 00:08
Lastetoetusi pole vaja tõsta, sest see mõikab ainult kahtlasele kihile ühiskonnas, kes sellest teenistust näeb ja kas just nende kaudu iivet tõsta on vaja, julgen kahelda. Palk peab normaalne olema, siis tõuseb sündivus ka hüppeliselt.
l
loogiline/ 8. jaanuar 2014 23:44
ju,et lapsi ei sünni,kui sünnituseas naised on siit riigist jalga lasnud .Ega siis penskarid enam sünnitamisvõimelised ole!
l
Lihtsalt eesti keele oskaja/ 8. jaanuar 2014 23:33
Kuidas on võimalik, et tööd ja palka saab toimetaja, kes vormistab sellise pealkirja:
Nii vähe lapsi, kui mullu, sündis viimati 2004. aastal?
'Kui mullu' ei ole antud juhul kõrvallause ega peaks olema komade vahel.
Õige pealkiri on: Nii vähe lapsi kui mullu sündis viimati 2004. aastal
t
tegin naise rõõmuks/ 8. jaanuar 2014 23:28
suve alguses sünnib plika kahele vennale lisaks. naisel emapalk ca 1000eur, ise ühegi töötajata OÜ huiar. ei ole aednik panga aias, auto, atv ja mõned suurte laste mänguasjad ka olemas. hiinast saab soodsalt riided tellida sest sama riidetükieest kolmekordset hinda maksta oleks liiga helde kaupmeeste suhtes. alati võiks paremini minna aga väga ei kurda ka
a
Alar/ 8. jaanuar 2014 23:04
Aga meil on, vaatamata sellele, ikka kõik hästi - parem kui kusagil mujal! Reform oma IRL-i puudlitega laulab seda laulu päevast päeva! Kui lapsi sünnib vähe ja noored inimesed jooksevad riigist minema, siis on see üks kõige suuremaid ohte riigi püsima jäämisel!!!
l
Laste/ 8. jaanuar 2014 22:56
armastusega peaksid vanemad lapsi sünnitama.Kui kõik need Eesti noored.kes on sunnitud välismaale elama asuma,et ellu jääda,oleksid oma kodumaale jäänud siis oleks ka laste sünd meil suurem olnud.Jah,aeg annab arutlust.
m
milline rahaline kokkuhoid/ 8. jaanuar 2014 22:49
iga tatika pealt 19 eurot saavad saksad oma karmanisse,no ei jõua kohe ära kiita.

p
Piilupart Donald/ 8. jaanuar 2014 22:40
Lapsi tehakse ikka armastusest, mitte raha pärast, ei tea küll ajaloost et kuskil aastal 1500 eestis mingit toetust maksti lapse eest, lapsi tehti nagu vurinal laudas, ei olnud ka raha et arsti kutsuda....
m
mis vahet/ 8. jaanuar 2014 22:32
peamine,et eestlaste iive positiivne oleks.ja see on,eelnevalt venelastest,juba mitu aastat järjest nii olnud.eelmise aasta kohta ei tea.
n
njh/ 8. jaanuar 2014 22:29
soomes enamusel 3 last millegipärast...
l
Lugeja küsib/ 8. jaanuar 2014 22:25
Millal jõuab kohale, et alampalk eestis peab(mitte peaks) olema vähemalt 1000 oirot kuus???
a
anni/ 8. jaanuar 2014 22:14
Ma veel uldee imestan, et keegi Eestis lapse ilmale toob.kas oole monda elamisvaarsemat paika lapsukesele siis pakkuda, kurb lastest kohe.onnetus kui EEstisse pead sundima.ennevanasti oli onnetus, kuj sundisid vaesesse perre, aga no Eestisse....voimala lapsele lapsepolv ikka arenenud riigis
j
just!/ 8. jaanuar 2014 22:12
Tõstke lastetoetusi, tõuseb ka iive!
d
Don/ 8. jaanuar 2014 22:10
Isegi oleme mõelnud pisipere peale, aga ennem kui majanduslik olukord ei ole paranenud ei julge asja ette võtta. Antud hetkel küll mõlemal töökoht olemas ja tuleme kahe palgaga ots-otsaga kokku, aga kui üks meist peaks lapsega koduseks jääma siis jamad majas. Mille eest sa ostad lapsele vajalikud riided, mähkmed, käru, voodi jne. Rääkimata siis veel arstil käimises, hetkel venitan isegi hambaarstile minekuga. Hammas tuikab aegajalt, tean et auk sees aga pole sellist vaba raha kohe välja käia. Veebruaris ehk tuleb suurem palk, kuna sel kuul teen ületunde.
Oeh jah.. ei ole siin midagi kommenteerida, eks me kõik teame seda juttu, pole vaja mul seda hakata siia kirjutama.
v
Vot on majanduse seisu objektiivne näitaja/ 8. jaanuar 2014 22:01
Ansipi möla on tavaline valetamine.

m
minimy/ 8. jaanuar 2014 21:55
Selle sita raha eest ei hakka neid ju sünnitama !