Tõnu Väät.
Õhtuleht.ee 8. jaanuar 2014 11:45
Eesti Ajakirjade Liit valis ühehäälselt liidu uueks juhatajaks Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimehe Tõnu Vääti, kelle sõnul on alanud aastal üheks põhieesmärgiks ajakirjade turu suurem läbipaistvus.

Ajakirjade Liidu põhieesmärkideks alanud aastal on ajakirjade positsiooni tugevdamine digiajastu meediaturul ning ajakirjade turu muutmine läbipaistvamaks. „Digitaalse meedia võidukäiku pole meie võimuses väärata, kuid kindlasti on meil võimalik muuta ajakirjade eksistents, pakutavad väärtused ja elujõulisus tarbijale nähtavamaks," toonitab liidu juhataja Tõnu Väät.

Ühtlasi kutsub Väät liiduga ühinema ka väikseid, vaid ühe väljaandega kirjastusi. Nii on väikekirjastajatel võimalik pääseda oma toodetega ka lugejauuringutesse, samuti on auditeeritud ja avalikustatud tiraažid plussiks ettevõtete mainele.

Tõnu Väät on alates 1997. aastast töötanud erinevates meediaväljaannetes, juhtinud Postimehe müügiosakonda, Den za Dnjom Kirjastuses venekeelset meediat, olnud Ajakirjade Kirjastuse reklaamidirektor ning 2013. aasta lõpust Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees. Tõnu on õppinud Tallinna Ülikooli õigusakadeemias majandusõigust, Tallinna Pedagoogikaülikoolis infoteadust ning Marketingi Instituudis marketingi ja reklaami.

Ajakirjade Liit koondab endas suuremaid ajakirjade kirjastajad Eestis. Liidu asutajateks on Presshouse, Ühinenud Ajakirjad, A-Meediagrupp ning Ajakirjade Kirjastus. Liitu kuuluvad veel Elukiri, Fookus Meedia, National Geographic Eesti, Äripäeva ajakirjad ning Maakodu.