Elu

Kadri Tali ERSO tuurist USAs: olen kindel, et paljudel ameeriklastel tekkis meie maa vastu huvi (8)

Kais Allkivi, 6. jaanuar 2014, 19:05
 Tairo Lutter
Välisministeeriumilt detsembris toimunud USA kontsertturnee eest kultuuripreemia saanud ERSO direktor Kadri Tali ütleb, et paljudes kontserte väisanud ameeriklastes tärkas Eesti ja meie rahva vastu suur huvi.

"Kontserdireis läks väga edukalt!" kinnitab Kadri Tali. "Esinesime nii erinevates ja tähtsates kohtades – see tuur läbis Ameerikat, mitte ei toimunud ainult ühes linnas või osariigis. See andis eri paikades ülevaate meie kultuurist ja näitas ERSOt kui äärmiselt võimekat tänapäeva orkestrit." Brahmsi, Sibeliuse ja Tšaikovski muusika kõrval kandis koosseis ette ka meie oma Arvo Pärdi ja Veljo Tormise loomingut.

Ta on veendunud, et paljudes kontserte väisanud ameeriklastes tärkas meie maa ja rahva vastu suur huvi. "Väga paljud inimesed ei ostnud heliplaate mitte kindlat heliloojat silmas pidades, vaid selleks, et selle maa kohta midagigi rohkem teada saada," märgib Tali, keda üllatas, et kontsertidel oli väga palju noort publikut.

Tali möönab, et tuur sai suuresti teoks tänu sellele, et orkestri peadirigent ja kunstiline juht on Neeme Järvi, kelle sõna USAs usaldatakse.

"Kui ma ütlesin enne reisi, et selline ringreis on miski, mida juhtub kord kümne aasta jooksul, siis nüüd julgen ma öelda, et tegelikult on juba õhus kutse USAsse kahe aasta pärast," avaldab Tali lõpetuseks.

8 KOMMENTAARI

e
Ettevõtja 7. jaanuar 2014, 00:31
Mind huvitab palju maksumaksja pappi huugama pandi ? Teades ERSO mõningaid tuure :D ... siis pärast on papp otsas ja kärss kärnas.... loodetavasti ei mkasnud eesti maksumaksja selle jubedalt peale ...
n
no mehed, 6. jaanuar 2014, 23:12
mis selle uudise point on???
Loe kõiki (8)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee