(TEET MALSROOS)

Vastuseks Elroni juhtide eilsel pressikonverentsil kõlanud lubadustele, et vajadusel suurendatakse praegu puupüsti täis rongide koosseisu, tahaks küsida – miks seda juba tehtud ei ole?

On hea, et Elron on ka ise aru saanud, et puupüsti täis vagunid ei ole tingitud sellest, et uudishimulik maarahvas on karulaane soppidest massiliselt välja ilmunud uusi ja uhkeid porgandikarva ronge näpuga katsuma. Pigem on tegemist ikkagi samade rahvahulkadega, kes harjunud hulganisti ja suurel kiirusel maalt linna (ja vastupidi) tööle sõitma, ent kes nüüd äkisti poole väiksematesse, pigem trammi meenutavatesse vagunitesse ära ei mahu. Või kellele vajalikus peatuses nüüd kiirrongiks muutunud liin enam ei peatu, nii et õigeks ajaks tööle ei jõua.

Kuid reisijad ei oota Elronilt siiski mitte lubadusi ega selgitusi, et operaatori vahetus „ei sujunud takistusteta". Reisija tahab rongiga mugavalt tööle ja koju saada. Drastiliselt ülerahvastatud rongides sõitmist saab tänasest mõõta nädalaga. Loogiline oleks, et selle aja peale on raudteefirma juba võtnud kasutusele meetmeid, et tipptundide silgud-pütis-sündroomi leevendada. Näiteks rentinud piisavalt reisijaid mahutavaid ronge, kasvõi konkurendilt ja ainult tipptunni tarbeks. Võib-olla ei ole Edelaraudtee vaguneid veel jõutud Emexisse viia?

Kui Elroni juhid nüüd hästi järele mõtleksid, mõistaksid nad kindlasti, et praegune olukord on neile ka majanduslikult kahjulik – suur hulk piletiraha jääb saamata, kui piletimüüja täistuubitud rongis rahva vahel liikuma ei mahu.

Väidet, et ka arenenud lääneriikides võib linnadevaheline rong tipptunnil puupüsti täis olla, on kahtlemata raske vaidlustada. Samuti seda, et uute rongide kasutuselevõtuga nende sõidugraafik tiheneb. Ent igapäevaselt raudteel reisijate argument, et veel nädal tagasi said nad sõita mugavamalt, on samuti raudne.

Jaga artiklit

8 kommentaari

K
Küsimus  /   11:24, 7. jaan 2014
Mis on trammi ja rongi vahe?
T
TRAMMID   /   11:03, 7. jaan 2014
TULEB TELLIDA KAH PORGANDI VÄRVI, SIIS KÕIK RONGID JA TRAMMID ÜHTE VÄRVI JA KAUGELT NÄHA KOHE.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis