Narkojoobes juhtide trend on tõusev ja nende tuvastamine on politseile märksa keerulisem võrreldes alkoholi tarvitanutega.

Tartu patrullteenistuse vanemkonstaabel Argo Arukase sõnul on narkojoobes juhte juba samapalju kui alkoholijoobes juhte. "Trend liigub sinnapoole, et minnakse alkoholijoobes juhtimiselt üle narkojoobes juhtimisele. Seda on raskem avastada," rääkis Arukase Kanal 2 "Reporterile". "Aga kui põhjalikult sellega tegeleda, on võimalik ka seda tuvastada."

Tartus kontrollitud valge Honda juht äratas politseinikele kahtlusi jutu ja miimika tõttu. Juht tunnistas lõpuks, et tarvitas narkootikume mõned tunnid tagasi. Läbivaatuse käigus leiti ka "mingit puru", mis viitas uimastile. Tõenäoliselt oli leitud kotikeses kanep.

Juht tunnistaski, et tegi natukene kanepit. "See aitab, rahustab, on mõnus," rääkis mees. "Läänemaailma ühiskond läheb depressiooni."

Arstlik kontroll tuvastas mehel joobe ning tema suhtes algatakse kriminaalasi.

Narkojoobes juhi tunnuseks on näiteks punased silmad, edastas "Reporter". Patustanud juhid toovad vabanduseks: "käisin just Hollandis ja seal on see lubatud; olen keevitaja, olen arvutimängusõltlane".

Arukase sõnul on politseil olemas kiirtestid, millega kahtlusaluseid kontrollitakse. 

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
juura  /   03:09, 6. jaan 2014
Pilves pääga sõit on ohtlik ja vale, kanepi tarbimine mitte. Inimene peaks ise teadma mis sisse sööb omale. Kui kanep on illegaalne, siis peaks coca-cola ka olema. Kujutage ette, et te võtate klaasi vett ja laote sinna sisse 10 lusikatäit suhkrut... on see normaalne, et sellist asja poes müüakse ja see on veel üks enim tarbitud toodetest?
Sama alkoholiga. Miks on kasvõi TV-s viina reklaam? See on ju nii ohtlik kaup ja ühiskond oma arust "võitleb" selle vastu, samal ajal propageerides seda. Kogu see värk on nii vale.
Kui rahval on soov kanepit tarbida, siis seda tuleks ka lubada. Riik võiks ja peaks korraldama rahvahääletuse, et näha kui palju vähemalt hetkel on kanepi pooldajaid. See number on väga suur.
T
to rahustaja / 09:55,  /   19:23, 5. jaan 2014
Ma taoks, ma taoks....Tüüpiline lapuhh! Ei usu never, et sa üldse kellegile "molli" andma suuteline oled. Ennegi nähtud neid eemalt klähvijaid!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis