Seisukoht

Jaanus Kulli | Pidu läbi ja rõdult alla? (1)

Jaanus Kulli, reporter, 3. jaanuar 2014 17:36
Foto: ARNO SAAR
Ülehomme on kolmekuningapäev. Lõpuks ometi saavad pidustused läbi ja elu tagasi rahuliku ree peale. See tähendab ühtlasi seda, et ka kuusk lendab toast välja. Ajabki teine juba hirmsasti okkaid. Aga kuidas temast kõige kergemini lahti saada? Loomulikult üle rõduääre.

Ei usu? Kõndige natuke uue aasta esimesel täisnädalal magalate vahel ja veenduge oma silmaga − pilt on päris kole. Kuusepuu, mille säravatelt kuulidelt laste silmad veel eile vastu helkisid, lebab nüüd – heal juhul – prügikasti kõrval, nagu moest väljas aksessuaar. Kui isegi kevadel laste rõõmuks suvilasse võetud kassipojad jäetakse sügisel omapäi hulkuma, siis miks peaks kurvastama ühe elutu puunoti pärast. Mille muretsemiseks ei pea isegi kodunt välja minema. Toeta aga jalad seinale, vali mobiililt vastav number ja kuusepuu tuuakse sulle koju kätte.

Loomulikult ei lõpe iga jõulu- ega nääripuu lühike elu nii vääritult maja ees asfaldil konutades. Kindlasti vajab ka mets harvendamist, seepärast on perega ühiselt metsast toodud puul eriline väärtus ja väärikas eluülesanne. Tänavu toodi otse metsast kodudesse ligi üheksa tuhat jõulupuud. Tahaks loota, et need jõulupuud leiavad ka väärilise lõpu.