Eesti uudised

Traagilised jõulud: külaseltsi aktivist hukkus kodulähedast parki korrastades (37)

LISA KOMMENTAAR

mida 4. jaanuar 2014 19:52
Selliselt vallalt tahtagi.
mälu ja head kombed 4. jaanuar 2014 19:23
Eespool kommentaarides on juba veidi tavadest räägitud.
Tuletan meelde, et 26. detsember on teine jõulupüha. Kalendris punane. On äärmiselt ebasünnis niisugusel ajal külaseltsil parki korrastama minna. Ehk oli selles külakeses ka kristlasi, kellele mootorsaemürin oleks pühad rikkunud?
Ehk mõni memmeke palvetas, et lõpeks jumalapilkamine?
to äkki on... 12.10 4. jaanuar 2014 06:38
Mis kindlustusfirmaga sul tegu oli ?
R 3. jaanuar 2014 23:01
Kurb sügav kaastunne omastele.
see surm polnud õnnetus ... 3. jaanuar 2014 22:02
seltsimehed Ametnikud teavad .
Tapmine ja surnuks sõitmine pole õnnetus,tormis hinge kaotamine pole õnnetus. Ametnikud tunnevad siirast ja ehtsat rõõmu elanike vähenemise üle.
pensionäär 3. jaanuar 2014 21:15
See oli "lesepuu" , ise elasin ka möödunud aastal ühe samalaadse surma suudluse läbi. Aga see saemehe töö käibki rohkem mõisuse ,kui jõuga. Vahel oled lihtsalt väsinud või oma mõttetes ja teed lihtsalt vale liigutuse, väga kurb ,kui nii traagiliselt asi lõppeb . Kaastunne omastele
Juhan 3. jaanuar 2014 20:23
" Politsei menetlust alustanud pole, ikka põhjusel, et juhtunu polnud õnnetus."
Mis ta siis oli???
Ära imesta! 3. jaanuar 2014 17:46
Viimasel ajal tõesti muud enam ei kuule, kui tööandjate ja muude tegelaste rõhumist lausele :"See polnud tööõnnetus".Mis on juhtunud? Kas tööandjad kardavad, et õnnetusjuhtumid määrivad firma mainet või jääb rahakott tühjaks kui 100 protsenti peavad haigusraha maksma?Inimene on Eestis tegelikult ammu "eikeegi". Tööd pead sa rügama palehigis, õiglast raha selle eest saamata. Jääb mulje, et lihttööline võiks üldse olemata olla, siis näeksime vaid lipsude ja triiksärkidega "töölisi" ringi jalutamas.

tunnen kaasa 3. jaanuar 2014 16:32
sügav kaastunne hukkunu perekonnale
Mart 3. jaanuar 2014 16:15
Olen viisteist aastat kuulunud külaseltsi juhatusse ja organiseerinud regulaarselt kodukohas küll ojakallaste puhastamisi, külaplatsi laiendamist, tormikahjustuste likvideerimisi, mis kõik antud juhtumiga samalaadsed tööd ja võin väita, et igal sellisel algatusel on eestvedajateks kogenud inimesed, kes läbimõeldult töid juhatavad ning ootamatusi ennetavad. Samas kuuletuvad ülajäänud külaelanikud tööde organiseerijatele ning üheskoos ülestöötatud metsamaterjal läheb nendele külaelanikele, kellel endal raskusi küttematerjali hankimisega. Kui külaliikujate eesotsas seisab nn. tugev karja juht, kes suudab organiseerida ja ühise tegutsemise käigus maksimaalselt ohutust tagada, jäävad traagilised sündmused tulemata.
Inga 3. jaanuar 2014 13:15
Nii kurb.Tunnen südamest kaasa omastele.
Väga kurb... 3. jaanuar 2014 12:29
Kindlasti tuli nimetada, et see polnud tööõnnetus. Kes seda üldse küsis? Antud loo juures tuleb jälle välja, et inimestel puudub minimaalsemgi taktitunne. Inimest ei ole enam, mida see teadmine mahajääjatele annab. Kas lisaks leinale peavad nad end kaassüüdlastena tundma?
Aga tõesti, oma naha päästmine on ikka tähtis asi! Ehk annaks veel kuskil meediakanalis kuulutada, et see ei olnud tööõnnetus. Nagu üks kirjutas, tuleb enne järgmist "Teeme ära!" kampaaniat järele mõelda, kas ikka osaleda. Ma ei arva, et keegi elu kaotab, aga vigastusi võib ikka juhtuda. Kui õnnetus juhtub, võta süü omaks ja ülejäänud on rahul, välja arvatud sina ise.
???? 3. jaanuar 2014 12:21
Miks nii keerluliselt ja ümbernurga (Mõista mõista arva ära) Kirjutada? Sõnade järjestus lauses ajab vihale..
Nimi...vanadel eestlastel 3. jaanuar 2014 12:15
maausulistel oli reegel et jõulude ajal puutöid teha ei tohi- toob õnnetuse majja...Ehkki ma pole üldse usklik, hoiab alatedavus seda reeglit meeles ja isegi samas katkiläinud tooli panen parandamiseks jõulujärgseid päevi ootama
äkki on... 3. jaanuar 2014 12:11
tegemist kindlustatud inimesega. Mul endal on väga negatiivsed kogemused mitmel korral olnud kindlustusfirmaga. Kunagi ammu vene ajal murti meil sisse ziguli pagasnikusse ja varastati tagavararatas koos kummiga, auto oli kindlustatud. Kuid kompensatsiooni ei makstud põhjusel, et autot oleks pidanud kohalt olema liigutatud. Teiseks alles 2013.aastal lõhkusid meie korteri üürnikud korteris kõik võimalikud asjad - alates välisuksest ja lõpetades wc poti ja kanalisatsiooniga. Kindlustus kompensatsiooni ei maksnud põhjusel, et lõhkujad oleksid pidanud olema võõrad inimesed. Kes on siis üürnikud, tekib küsimus.
Ja nii edasi - kindlustus leiab alati vabanduse, miks kompensatsiooni mitte maksta. Ja edaspidi ei kavatse ma enam kindlustusfirmadega tegeleda. Mingu nad põrgu!
ahah 3. jaanuar 2014 12:07
Kõik lähedased ja tuttavad saavad aru, et tegemist oli õnnetusega. Tehti tööd oma kogukonna hüvanguks. Keegi kedagi ei süüdista. Aga suvaline kommentaator tahab ikka intriigi. Kas ametnikud pesevad kedagi puhtaks, kõik maailma uurijad peavad sekkuma nüüd. Mida see teid peaks kottima ma ei saa aru?

to Arenenud riikides 3. jaanuar 2014 11:49
Õige tähelepanek projekti "Teeme ära" töömesilastele! Mõelge, enne kui kraavi ääri ja parke koristama kipute! Kõike võib juhtuda. Aga nüüd pisut nuputamist: Kas keegi teab, millise seaduse alusel on tavainimene kohtus ükskõik, millise protsessi võitnud? Siis Eestis? Meenutagem kasvõi kraavivaringuid. Arenenud riikides on hoopis teised seadused ja loomulikult inimsõbralikumad valitsejad.
Lugeja 3. jaanuar 2014 11:40
Tuleks olla ettevaatlik pühade ajal töötegemisse. Mul kodukandis läks ka aastaid tagasi üks töökas mees Vaiksel laupäeval metsa tööd tegema ja sinna ta jäi. Kaastunne lähedastele.
arusaadav! 3. jaanuar 2014 11:21
kui selle artikli sisu ja just viimast lauset õigesti mõista,siis polnud see isegi mitte õnnetus!
Ja loomulikult tahaks väga lohutada leinajaid ja keelust hoolimata ühendust võtta ning nende leinas kaasatundja olla,seda ei tohi keegi keelata.
See kuidas ja millise ükskõiksusega võimulolijad end igasugusest vastutusest kellegi õnnetusse sattumisel puhtaks püüavad pühkida on ju enneolematu!
Sügav kaastunne siinjuures kõigile Risto lähedastele ja kogukonnale noore ja aktiivse inimese kaotuse puhul.
moor 3. jaanuar 2014 10:36
"Tööõnnetus on töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööandja antud ülesannet täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal. "
Selline on seadus.
Nüüd öelge, kuidas praegune juhus ei klassifitseeru tööõnnetuse alla? Kas ainult sellepärast, et ametnikel tuleks liiga palju sekeldusi? Sest paistab küll niiviisi.
Arenenud riikides 3. jaanuar 2014 10:28
See on tööõnnetus, sest ka vabatahtlikult tehtav töö on töö. Või mis see nüüd siis on? Selge, on ka see, et tööohutus on ka siis esmane. Huvitav, kui juhtuks sama õnnetus juriidiliselt paika pandud- määratud isikuga, kelle karistuseks määratud vabatahtlik töö? Kas oleks tööõnnetus või ei? Arvan, et siis oleks, kui on juriidiliselt määratud tegema nn "vabatahtliku tööd". Seega tegu on tööõnnetusega, raietööd ei ole niisama lihtsad- teeme ära projektid. Osaliselt nõustun "vanaisa juba ütles" kommentaariga. Kuid austan ka ettevõtlikust ja asjade ära tegemist. Juhtuda võib kõikjal. Aga kui riigis vabatahtlik töö pole määratud tööks, mis see siis oleks? Ajaveetmine? Seega- kui on üleskutsed- Eesti teeääred puhtaks jne- ÄRGE OSALEGE! Väänate jala, kukute kraavi jne...pole tööõnnetus- kui ka on kindlustus. Reaalselt on see aga muidugi töö, kuid Eesti riigis on see...ups- juhtus. Kurb. Kaastunne omastele!
troll 3. jaanuar 2014 10:11
Minu meelest nüüd töötasu suurus või suisa puudumine ei tohiks küll olla kriteerium. Meestega ju lepiti kokku, et nad teevad mingi töö. Millal teevad, jäeti oma otsustada. Seega tööleping olemas. Iseaasi muidugi, kui mees tõesti ise otsustas parki koristama minna. Siis pidanuks vallavanem politsei kutsuma vara rikkumise eest.
Lihtsalt tähelepanu juhtimiseks, et ka vabatahtlik töö on töö ja tuleb jälgida kõike tööga seotud seadusandlust.
leinav sugulane 3. jaanuar 2014 09:58
Hoidku jumal teid selle eest, et teie sugulastega midagi halba ei juhtuks. Puhka rahus, Risto.
MADIS 3. jaanuar 2014 09:56
Väga kahju. Hukkus noor, töökas ning aktiivne inimene. Aga lisaks initsiatiivikusele, heale tahtele ning töökusele on siiski ka veel ettevaatlikust vaja. Eriti sellistel töödel, kus suure tõenäosusega võib õnnetusi juhtuda,

lugeja 3. jaanuar 2014 08:20
Järjekordne näide, mis võib juhtuda kui tööohutusest lugu ei peeta. Pole tähtis, kas tööd tehakse kellegi üleskutsel või omal initsiatiivil.
Jõulude 3. jaanuar 2014 08:18
ajal tuleb rahulikult võtta ...
Peamine. 3. jaanuar 2014 08:06
No ei olnud tööõnnetus !